Telegram’da Silinen Mesajları Görüntüleme

Telegram, kullanıcılarına sunduğu gizlilikle ünlüdür. Bu güvenlik o kadar iyi ki yanlışlıkla birkaç mesajını silen ve geri alması gereken kullanıcıların önünde engel olabiliyor. Üst düzey güvenlik önlemleri nedeniyle silinen mesajları kurtarmak için uygulama içi bir özellik olmasa da, henüz umudunuzu kaybetmeyin. Mesajlarınızı son bir kez görmenin başka yolları da olabilir. Bir zamanlar kaybolan Telegram mesajlarınızı […]

Telegram’da Silinen Mesajları Görüntüleme

Telegram, kullanıcılarına sunduğu gizlilikle ünlüdür. Bu güvenlik o kadar iyi ki yanlışlıkla birkaç mesajını silen ve geri alması gereken kullanıcıların önünde engel olabiliyor.

Üst düzey güvenlik önlemleri nedeniyle silinen mesajları kurtarmak için uygulama içi bir özellik olmasa da, henüz umudunuzu kaybetmeyin. Mesajlarınızı son bir kez görmenin başka yolları da olabilir. Bir zamanlar kaybolan Telegram mesajlarınızı geri almak için her adımı atarken okumaya devam edin.

Telegram’da Silinen Mesajları Alma Adımları

Telegram’da silinen mesajları geri almak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Süper etkili bir yaklaşım, verilerinizi Telegram Masaüstü sürümünü kullanarak dışa aktarmaktır. İşte verilerinizi dışa aktararak silinen Telegram mesajlarının nasıl kurtarılacağına dair ayrıntılı bir kılavuz.

Telegram’da Silinmiş Mesajları Kurtarmak İçin Verileri Dışa Aktarma

Telegram’da silinen mesajları bulmak zor olsa da, bunu yapmanın bir yolu var.

 1. İndir Telegram’ın masaüstü versiyonu senin bilgisayarına.
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Ekranınızın sol üst köşesindeki üç çizgiye dokunun.
 4. “Ayarlar”a tıklayın.
 5. Ek ayarlar için gelişmiş seçeneklere dokunun.
 6. “Telgraf Verilerini Dışa Aktar” öğesini bulun ve seçin.
 7. Kurtarmak istediğiniz silinmiş sohbetlerin veya mesajların kategorisini seçin (örn. Kişisel Sohbet, Bot Sohbetleri, Özel Grup).
 8. Ardından, “Dışa Aktar”ı tıklayın.

Tebrikler! Artık, belirlenmiş sohbet klasörlerinde sıralanacak olan silinmiş mesajlara erişiminiz olmalıdır. Bir dahaki sefere bir mesajı gerçekten silmek istediğinizden emin olun, böylece fikrinizi değiştirirseniz mesajı kurtarma zahmetine girmek zorunda kalmazsınız.

Telegram’da Silinen Mesajları Anlamak

Telegram, siz “Sil” düğmesine bastıktan sonra bir mesajı nasıl ele aldığı konusunda biraz benzersizdir. Anında sohbet geçmişinizden kaybolduğunu görmelisiniz, ancak bu tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmez.

Bu mesajları sunucularından anında silen diğer mesajlaşma uygulamalarının aksine, Telegram onları silinmiş olarak etiketler ve depoda tutar. Bu, şu an için çok gizli bir Telegram sunucusunda saklandıkları anlamına gelir. Sonsuza kadar orada kalmayacak olsalar da, bu size mesajlarınızı geri almanız için nadir bir fırsat verir.

Veri Dışa Aktarma Sınırlamaları

Neredeyse herkes, verilerini dışa aktararak silinen metinlerini kurtarabilmelidir, ancak bu evrensel bir düzeltme değildir. Örneğin, bir sohbetteki her iki taraf da bir metni sildiyse, Telegram onu ​​geri yükleyemez. Bu mesajlar veritabanının dışındadır ve gerçekten sonsuza dek gitmiştir.

Ayrıca sohbet içeriğini yalnızca yöneticilerin silebildiği grup sohbetlerinde ilerlemek için farklı bir yol bulmanız gerekecek. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, grup yöneticileriyle iletişime geçmek ve yukarıdaki adımları sizin için uygulamaya istekli olup olmadıklarını görmek.

Silinen Mesajları Görmek İçin Alternatif Yöntemler

Telegram’ı indirebileceğiniz bir masaüstünüz yoksa, deneyebileceğiniz bazı sıra dışı çözümler vardır.

 • Üçüncü taraf uygulamaları araştırmayı deneyin. Bazı şirketler, silinen Telegram sohbetlerini geri getirebilen programlar oluşturmuştur. Telegram ekosisteminin dışına çıkmanız gerekebilir, bu nedenle bunun için indirdiğiniz tüm uygulamalara güvendiğinizden emin olun.
 • Mesajlaştığınız arkadaşınıza ulaşın. Silinen metinlere hala erişimleri olmalıdır. Bir bilgisayarları olduğu sürece, mesajlarınızı geri almak ve istediğiniz gibi göndermek için veri dışa aktarma yöntemini kullanabilirler.
 • Mesajlarınızı önceden yedekleyin. Mesajlarınızı her zaman kurtarabilmeniz için otomatik olarak yedekleyen birkaç uygulama vardır. Metinleri Telegram’dan silseniz bile, kopyaları uygulama içinde kullanılabilir durumda kalacaktır.

Bu düzeltmeler mükemmel değil: Mesajlarınızı zaten yedeklemediyseniz, şimdi yapmanın bir faydası yok. Her birini deneyin ve metinlerinizi tekrar görme şansınız olabilir.

Silinmiş Bir Telegram Hesabını Kurtarmak

Belki de mesajları silmekten daha da ileri giderek hesabınızın tamamını sildiniz. Tereddüt ediyorsanız veya Telegram arkadaşlarınızı özlüyorsanız, henüz çok geç değil. Bu adımlar, hesabınızın kısa sürede tekrar çalışmasını sağlayacaktır.

 1. Tarayıcınızda google’ı açın.
 2. Telegram desteğini arayın ve resmi web sitesini açın.
 3. Hesap kurtarma işleminizle ilgili bir istek notu yazın.
 4. E-posta kimliğinizi ve hesabın kayıtlı olduğu telefon numarasını girin ve “Gönder”e dokunun.
 5. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra, destek grubunun talebinize yanıt vererek sizinle iletişime geçmesini beklemeniz gerekecektir.

Telegram hesabınızı yedeklemek için yapmanız gereken tek şey bu. Daha önce sahip olduğunuz tüm verilere ve kişilere sahip olacaksınız.

Telegram Hesabınızı Koruma

Kullanıcı gizliliği ve güvenliği Telegram’da çok önemli olduğundan, silinen mesajları almak kolay değildir. O kadar yoğun bir şekilde şifrelenmiştir ki, Telegram çalışanları bile gönderdiğiniz mesajları göremez. Bunların hepsi hesabınızın güvenliği içindir, ancak yine de silinen mesajlarınızı kurtarabilmelisiniz.

Telegram’ın masaüstü sürümünü indirin ve verilerinizi bilgisayarınıza aktarmayı deneyin. Bu işe yaramazsa veya telefonunuzda yalnızca Telegram’ı kullanabiliyorsanız, yardım etmesi için bir arkadaşınızı işe alın.

Telgraf Mesajlarınızı Bir Daha Asla Kaybetmeyin

Silinen metinleri kurtarmanız gerekirse, Telegram’ın kale benzeri doğası bir dezavantaj olabilir. Her zaman metinlerinizi önceden yedekleyin, böylece silinen mesajları sonsuza kadar kaybetme riski olmaz. Son olarak, gelecekte ihtiyacınız olabilecek mesajları silmediğinizden emin olun.

Telegram, metinlerinizi korumak için sunucularına güvenebileceğiniz kadar güvenlidir. Hiç silinen mesajlarınızı geri almak zorunda kaldınız mı? Eğer öyleyse, başarılı oldunuz mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory