Ücretsiz Obsidyen Şablonları

Obsidiyen şablonları, kullanıcılara çeşitli nota yapıları için tutarlı bir düzen ve format sunar. Bunları kullanmak, normalde notları sıfırdan oluşturmak için harcanacak çaba ve zamandan tasarruf sağlar. Obsidyen şablonlarının güzelliği, çeşitli tercihleri ​​ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde kişiselleştirme olanağıdır. Obsidian’a yeni başlayanlar ve bunalmış hissedenler için yolu kolaylaştıracak bazı ücretsiz şablonlar var. Bunları kullanmak ilham almanın en […]

Ücretsiz Obsidyen Şablonları

Obsidiyen şablonları, kullanıcılara çeşitli nota yapıları için tutarlı bir düzen ve format sunar. Bunları kullanmak, normalde notları sıfırdan oluşturmak için harcanacak çaba ve zamandan tasarruf sağlar. Obsidyen şablonlarının güzelliği, çeşitli tercihleri ​​ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde kişiselleştirme olanağıdır.

Obsidian’a yeni başlayanlar ve bunalmış hissedenler için yolu kolaylaştıracak bazı ücretsiz şablonlar var. Bunları kullanmak ilham almanın en iyi yollarından biridir. Bu makale, hataları azaltmak ve not sistemindeki en iyi yapıyı korumak için en iyi ücretsiz Obsidyen şablonlarından bazılarını kapsamaktadır.

Ücretsiz Obsidyen Şablon Örnekleri

Organizasyonunuzu ve not alma deneyimlerinizi geliştirmek için çalışmak için en uygun ücretsiz şablonları bulmanız gerekir. En iyi yanı, ücretsiz seçeneklerin belirli tercihleri ​​ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde özelleştirilebilmesidir. İşte dikkate değer bazı örnekler.

Blog yazısı

Blog yazısı şablonu, bir yazarın ilhamı olmadığında veya nereden başlayacağından emin olmadığında kullanılabilir. Bununla birlikte araştırma fikirleri veya ilgili konular elde edersiniz. Bir blog şablonu, eklenecek olgulara veya alıntılara ve önceden hazırlanmış şablonu kullanarak bunları nasıl yapılandıracağınıza karar vermenize yardımcı olur.

En iyi sonuçları elde etmek için bu şablonun kişisel yazı stiline uyarlanması gerekir.

Anket veya Anket

Aynı anda birçok anket oluşturmak için bu şablonun başlık alanını kullanabilirsiniz. Örneğin, her birinin ankete tabi tutulması gereken 30 ürününüz olduğunu varsayalım. Yeni notların başlık alanına ürün adını ekleyip şablonu kullandığınızda birkaç dakika içinde 30 farklı ürün anketi oluşturabilirsiniz. Obsidian sorulara otomatik olarak uygun başlığı (veya bu durumda ürünü) ekleyecektir.

İncil Notları

Yetenekli bir Hıristiyan için Kutsal Kitap öğretilerine ayak uydurmak önemlidir. Ancak belirli pasajları hatırlamak bazen zorlayıcı olabilir. Şablonda İncil’de okunan kritik ayetlere öncelik veren bir bölüm bulunmaktadır. Bu şekilde kutsal yazıları not edebilir ve gerekirse onlara geri dönebilirsiniz.

Buluşma notları

Bu şablon basittir ancak toplantıların etkili olmasına yardımcı olabilir. Tarih ve başlık pasajını kullanabilir veya sorulacak konuları veya önemli soruları ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca tartışılan bazı konuları, önemli çıkarımları ve alınan kararları da not edebilir. Eylem öğelerinin eklenmesi de daha kolaydır.

Cornell’in Notları

Bu şablon bir ders için not almak için mükemmeldir. Şablon notlar, sorular ve özetler gibi farklı bölümlere ayrılmıştır. Böyle bir şablonu doldurmak öğrenilenleri gözden geçirmenize ve bilgileri daha iyi aklınızda tutmanıza yardımcı olur.

Günlük Notlar

Bu temel eklenti ayarlarda etkindir. Obsidian, her gün başlığında tarih bulunan yeni bir not oluşturur. Bu format işinize yaramazsa eklenti seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Günlük notlar, eklenti seçenekleri içerisinde seçilen şablonu alır. Kullanılan şablon kullanım amacına bağlıdır. Yapılacaklar listesi veya günlük olarak kullanılabilir.

teknoloji Radarı

teknoloji şablonu platformlar, çerçeveler, diller ve teknikler gibi araçlarınızı gözden geçirmenin iyi bir yoludur. Öğrendiğiniz ve değerlendirdiğiniz tüm araçları izleyebilir ve bunların neden işe yaradığını not edebilirsiniz. Radarı ek komut dosyası oluşturma araçlarıyla ayrıştırmanız gerekiyorsa YAML başlığı kullanılabilir. “Geçmiş” ve “durum” gibi bölümler, radarı kullanarak her bir aracın ilerleyişini takip etmek için kullanılabilir.

Bu şablon, kullanıcılara daha fazla ayrıntı içeren teknoloji girişleri ekleme şansı sunar. Bunlar açıklama, değerlendirme kriterleri, durum, öneriler ve referanslar gibi ayrıntıları içerebilir.

Araştırmacı

Bu şablon, birden fazla araştırma projesini bir arada yürüten kişiler için uygundur. Bir örnek, aynı anda birkaç araştırma makalesini veya kitabını okurken aynı zamanda alandaki diğer kişilerle bazı işbirliğini sürdürmektir. Bunun gibi bir başlangıç ​​şablonu bazı fikirleri denemenize olanak tanır.

İçerik Haritası

Bu tıpkı bir kitabın içindekiler tablosuna benzer. İçerik Haritası veya MOC’da gezinmek ve tam olarak ihtiyacınız olanı bulmak nispeten basittir. Bu bir bağlantı listesidir. Bireysel notlar, etiketler veya diğer MOC’ler bu şablona bağlanabilir. Birkaç örnek:

  • Kod parçacıkları
  • Ders Notları
  • Verimlilik ipuçları
  • Alıntılar
  • Tarifler

Yukarıdaki listelerde kategoriler gerektiğinde diğer haritalara bölünebilir.

Günlük Yapılacaklar Listesi

Günlük liste şablonları, görevlerini düzenleme ihtiyacı duyan liste oluşturucular için bir dayanak noktasıdır ve kullanıcıların her öğeye gerektiği gibi öncelik vermesini sağlar. Görevleri en önemlilerinden başlayarak kategorilere ayırın.

Ders Notları

Bu tür şablonlarla Obsidian kullanıcıları dersin numarasını veya adını başlık olarak ekleyebilirler. Bir konu bağlantısını bu şekilde doldurmak daha kolaydır. Konu notuna tıkladığınızda o konu altındaki tüm derslere geri bağlantılara sahip olacaksınız. Bu, işleri daha erişilebilir hale getirir. Örneğin ilk yıl için bir not oluşturabilirsiniz. Söz konusu nota tıkladığınızda, yılın tamamına ait tüm bağlantıların bağlantılarını alacaksınız.

Literatür Notları

Kitaplarınızı okumayı ve not almayı seviyorsanız edebiyat notları faydalı olabilir. Kitap kenar boşluklarına yazmak ya da pasajların altını çizmek yerine Obsidian platformunda edebiyat notları alabilirsiniz. E-kitaplar için de notlar oluşturulabilir. Notlar sayesinde okuyucuların her kitap için okuma uygulamasını açmasına gerek kalmaz.

Obsidiyen kullanıldığında sistemdeki her nota bir Zettel’i veya atomik bir notayı temsil eder. Bu dijital notlar, köprüler veya mevcut herhangi bir mekanizma kullanılarak birbirine bağlanabilir. Bu, okunan kitaplarda daha iyi gezinmeyi, keşfetmeyi ve ilgili fikirlerin keşfedilmesini kolaylaştırır. Zettel’ler ve atomik notalardan oluşan tüm kavram, bağlantıyla birleştiğinde, ödüllendirici bir okuma deneyimi için bilgi yaratma ve geri çağırma yolunu kolaylaştırır. Zettelkasten yöntemine dayanmaktadır.

Dergi Şablonu

Herkesin günlükleri farklı kullanımları vardır, bu da kişiselleştirmeyi önemli bir özellik haline getirir. Genel bir ücretsiz Obsidian dergi şablonu, gerektiğinde genişletilebilecek bir düzen sunar. Dergiden en iyi şekilde yararlanmak için hatırlatmalar ve sorular eklenebilir.

Ücretsiz Obsidyen Şablonlarıyla Notları Basitleştirin

Obsidian şablonları, diğerlerinin yanı sıra proje takibi, toplantı notları ve günlük kaydı gibi farklı amaçlara yönelik önceden tasarlanmış düzenler ve yapılar sunar. Ücretsiz şablonlara GitHub depoları, yayınlanmış kasalar ve Obsidian topluluğu aracılığıyla erişilebilir. Kişiselleştirme amacıyla daha da ayarlanabilirler.

Ücretsiz Obsidian şablonlarından herhangi birini denediniz mi? En sevdiğiniz hangisi ve neden? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow