Tesla Cybertruck burada: öğrendiğimiz 7 önemli yeni şey

Hayal kurmuyorsunuz: Tesla Cybertruck gerçekten mevcut. Ancak “mevcut” ifadesinin ne anlama geldiği tartışmaya açıktır. Tesla, Texas Gigafactory’deki bir etkinlikte ilk Cybertruck araçlarını teslim etti ve çelik SUV’nin fiyatını ve donanımlarını açıkladı (ipucu: fiyat Tesla’nın orijinal tahmininden çok ama çok daha yüksek). Ancak bazı donanımlar henüz mevcut değil ve donanımdan bağımsız olarak Cybertruck’un kolayca edinilmesi biraz […]

Tesla Cybertruck burada: öğrendiğimiz 7 önemli yeni şey

Hayal kurmuyorsunuz: Tesla Cybertruck gerçekten mevcut.

Ancak “mevcut” ifadesinin ne anlama geldiği tartışmaya açıktır. Tesla, Texas Gigafactory’deki bir etkinlikte ilk Cybertruck araçlarını teslim etti ve çelik SUV’nin fiyatını ve donanımlarını açıkladı (ipucu: fiyat Tesla’nın orijinal tahmininden çok ama çok daha yüksek). Ancak bazı donanımlar henüz mevcut değil ve donanımdan bağımsız olarak Cybertruck’un kolayca edinilmesi biraz zaman alacak. Hadi dalalım.

Tesla Cybertruck’un fiyatı ne kadar?

Birincisi çirkin. İlk olarak Kasım 2019’da tanıtıldığında Tesla, Cybertruck’ın 39.000 dolara mal olacağını söylemişti. Evet, o zamandan bu yana dört tuhaf yıl geçti ama yeni, gerçek fiyat hâlâ gözlerinizi yaşartacak.

AYRICA BAKINIZ:

Yoğun bir Supercharger’da %90’ın üzerinde şarj ederseniz Tesla ekstra şarj etmeye başlayacak

Tesla Cybertruck’ın fiyatı 60.990 dolardan başlıyor ve bu, 2025 yılına kadar piyasada olmayacak olan arkadan itişli motorlu versiyonu için geçerli. belki 2024’te satışa sunulacaksa, diğer donanımlardan birini tercih etmeniz gerekecek: 79.990 dolardan başlayan dört tekerlekten çekişli versiyon veya göz yaşartıcı 99.990 dolardan başlayan üç motorlu Cyberbeast versiyonu.

Fiyatlandırma şu anda yayında Tesla’nın web sitesi, böylece oraya gidebilir ve sayılara kendiniz de özlemle bakabilirsiniz. Ancak dikkatli olun: Tesla ilk önce “olası tasarrufları” içeren fiyatları listeler; Gerçek fiyatı almak için “satın alma fiyatı”na tıklayın.

Tesla Cybertruck donanımları nelerdir?

İşte bir Cybertruck ile paranızın karşılığında tam olarak ne alacağınızın dökümü. Tam olarak değil, çünkü Tesla yalnızca belirli donanımların bazı özelliklerini listeliyor. Ama en azından artık onlar hakkında bir şeyler biliyoruz.

Tesla Cybertruck arkadan çekişli

 • 0-60mph’ye 6,5 saniyede

 • tahmini 250 mil menzil

 • 182mph azami hız

 • 7.500 lbs çekme kapasitesi

 • 2025 yılında mevcut

Tesla Cybertruck dört tekerlekten çekişli

 • 0-60mph’ye 4,1 saniyede

 • 182mph azami hız

 • 600 beygir gücü

 • 7.435 lb-ft tork

 • 11.000 pound. çekme kapasitesi

 • tahmini 340 mil menzil

 • 2024’te teslimat

Tesla Siber Canavarı

 • 0-60mph’ye 2,6 saniyede

 • 130mph azami hız

 • tahmini 320 mil menzil

 • 845 beygir gücü

 • 10.296 lb-ft tork

 • 11.000 pound. çekme kapasitesi

 • tahmini 320 mil menzil

Cybertruck’ımı hemen şimdi sipariş edebilir miyim? Ne zaman alacağım?

Evet, siparişler bir süredir açık, tamamı iade edilebilir ve fiyatı 250 dolardır. Ancak şimdi sipariş vermek oldukça uzun bir bekleme anlamına geliyor; 2024 teslimat tahminlerinin muhtemelen yalnızca erken ön sipariş veren müşteriler için geçerli olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca arabayı diğer Tesla’lar gibi yapılandıramazsınız. Bunun yerine şimdi 250 ABD doları tutarındaki ön sipariş tutarını ödersiniz ve ardından Cybertruck’ınız yapılandırılmaya hazır olduğunda bunu yapmaya davet edilirsiniz. Potansiyel ekstra maliyetlerin bir kısmı bu noktada bilinmiyor, bu yüzden hazırlıklı olun.

Cybertruck, Porsche 911’den daha mı hızlı?

Bu. Aslında Cybertruck, bir Porsche 911’i, Porsche 911’in (kısa bir yolda) kendi kendine sürebileceğinden daha hızlı çekebilir. Aşağıdaki videoya göz atın.

Videoda kullanılan Porsche 911’in tam donanımını bilmiyoruz ancak yine de etkileyici bir başarı.

Cybertruck kapıları kurşun geçirmez mi?

Evet! İyi sıralama. Bu testte gösterildiği gibi 0,45 inç ve 9 mm kalibreye kadar kurşun geçirmezler. Tesla CEO’su Elon Musk’un ifadesiyle Al Capone, Tommy tabancasından o kapıya mermi sıkabilir ve siz de içeride hayatta kalırsınız.

Ancak Cybertruck, devlet başkanlarının bindiği arabalar gibi gerçek anlamda kurşun geçirmez bir araç değil. Pencereler normal camlardan daha sert olmasına rağmen kurşun geçirmez değildir. Eğer (uysal bir şekilde) onlara bir beyzbol topu atarsanız (sırada gösterildiği gibi) sorun yaşamazlar. teslimat olayı).

Cybertruck’un menzili nedir (ve menzil genişleticinin sorunu nedir)?

Evet, maksimum 340 mil (tahmini) menzil biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Hiçbir şekilde kötü değil ama Cybertruck’ın boyutu ve macera aracı olarak konumu göz önüne alındığında biraz daha fazlasını bekliyorduk. Ancak alan pahasına buna yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir şey var. Tesla, Cybertruck’ın yatağına monte edilmiş bir menzil genişletici sunuyor ve size ekstra 130 (veya 100, Tesla’nın kendisi sitesinde farklı yerlerde farklı rakamlar listeliyor) mil (tahmini) menzil sağlıyor. Ancak bu ayrı bir satın alma işlemidir ve maliyetinin ne kadar olduğunu bilmiyoruz.

Peki Cybertruck taşıyabilir mi? Çekebilir mi?

Listelenen çekme kapasitesi, yalnızca dört tekerlekten çekişli ve üç motorlu varyantlar için olsa da 11.000 lbs’dir. Arkadan çekişli versiyon yalnızca 7.500 lbs çekme kapasitesine sahiptir. Cybertruck’un ayrıca 2.500 poundluk bir taşıma kapasitesi var. Rakamlar iyi ama çok iyi değil; örneğin, 2023 Ford F-150 belirli donanımlarda maksimum çekme kapasitesi 14.000, maksimum yük kapasitesi ise 3.235 pounda kadar çıkıyor.

Özellikle Perşembe günkü sunum sırasında Musk, Cybertruck’ın “bir tondan fazla yük kapasitesi” olmasına rağmen (bir ton 2,204 lbs) “gerçekten içine bundan daha fazlasını koyabileceğinizi” söyledi. Yakında birisinin bunu deneyip Cybertruck’ı gerçek sınırlarına kadar zorlayacağından eminiz.

BONUS: Cybertruck teslimat etkinliğinin tamamını buradan izleyin

Musk’un arabanın yetenekleri hakkında biraz konuştuğu, ancak arabanın penceresine metal bir top atmadığı yarım saatlik bir olay olan (uzun girişi atlayın) gerçek Cybertruck teslimat etkinliği mevcuttur. Twitter/X’te izleme keyfiniz için.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow