iPhone 15 serisi büyük ekran değişiklikleriyle gelebilir

İnanması zor ama Eylül iPhone etkinliğine sadece haftalar kaldı. Bununla birlikte yeni söylentiler, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ile ilgili beklentileri gündeme getirdi. Buna göre BloombergMark Gurman’a göre, standart iPhone 15 çentiği Dynamic Island ile değiştirecek ve iPhone 15 Pro önemli ölçüde daha ince çerçevelere sahip olacak. Bunun yanı sıra kamera ve malzeme yükseltmeleri […]

iPhone 15 serisi büyük ekran değişiklikleriyle gelebilir

İnanması zor ama Eylül iPhone etkinliğine sadece haftalar kaldı. Bununla birlikte yeni söylentiler, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ile ilgili beklentileri gündeme getirdi.

Buna göre BloombergMark Gurman’a göre, standart iPhone 15 çentiği Dynamic Island ile değiştirecek ve iPhone 15 Pro önemli ölçüde daha ince çerçevelere sahip olacak. Bunun yanı sıra kamera ve malzeme yükseltmeleri de fiyatı artırabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın iPhone 15’i muhteşem pembe renkte gelebilir

iPhone 15

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın geçen yıl iPhone 14 Pro modelleriyle piyasaya sürülen Dynamic Island’ı alacağı bildiriliyor. Bu, en yeni modellerin hepsinin, korkunç çentiği, geçen yıl Apple’ın iPhone etkinliğinde ana haber olan etkileşimli hap şeklindeki kesikle değiştireceği anlamına geliyor. iPhone 15’in de iPhone 14 Pro’ya güç veren aynı A16 çipiyle geleceği söyleniyor.

Bununla ilgili zaten güçlü söylentiler duyduk, ancak iPhone 15 serisi muhtemelen (nihayet) Apple’ın tescilli Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktasıyla gelecek. AB düzenlemeleri sayesinde bu değişim kaçınılmazdı ama ne zaman olacağı an meselesiydi. Gürman, iPhone 15 serisinin evrensel bir şarj bağlantı noktasına sahip olacağından emin.

iPhone 15 Pro

Apple’ın cihazlarındaki çerçeveleri küçültme arayışı, bu yılki iPhone 15 Pro’nun belirgin şekilde farklı görünmesini sağlayabilir. Gürman, sınırı mevcut 2,2 milimetreden 1,5 milimetreye indirecek “düşük enjeksiyon basıncı aşırı kalıplama” (LIPO) adı verilen yeni bir ekran teknolojisi bildirdi. Kulağa çok gibi gelmiyor ama elde taşınan bir cihazdan bahsederken bu birikiyor.

Daha önceki söylentiler, güç ve ses düğmeleri için fiziksel olarak basılabilen düğmeler yerine katı hal dokunsal düğmelerden bahsediyordu. Ama şimdi, diyor Gurman, bu düğmelerin aynı kalacağını ve bunun yerine sessize alma/zil anahtarına bir yükseltme sağlayacağını söylüyor. Bu, kullanıcıların sessize alma, Odaklanma modu veya el fenerini açma gibi farklı işlevleri atayabilecekleri Apple Watch’taki gibi özelleştirilebilir bir düğme olacaktır.

iPhone 15 Pro’ların paslanmaz çelik tasarımı titanyum tasarımla değiştireceği ve 3 nanometrelik hızlı bir çiple geleceği de söyleniyor.

Tüm bu şık yeni özellikler ve malzemelerle, iPhone 15 Pro bir fiyat artışıyla gelebilir. Mevcut iPhone 14 Pro ve Pro Max sırasıyla 999 $ ve 1.099 $’dan başlıyor; bu nedenle hafif, ince çerçeveli, USB-C uyumlu bir iPhone 15 Pro için bir bin dolardan fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Teknory