Life360 Güncellenmiyor – Nasıl Düzeltilir

Life360 doğru ve zamanında güncellenmelidir. Güçlü bir aile izleme uygulaması olarak Life360, Çevrenizdeki aile üyelerini ve arkadaşlarınızı zahmetsizce takip etmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her izleme özelliğine sahiptir. Ancak, bu özellikler gerçek zamanlı izleme verilerinden yararlanır, bu da birkaç nedenden dolayı zamanında güncellemelerinizde gecikme yaşayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca çeşitli nedenlerle tam arızalar yaşayabilirsiniz. Bu popüler uygulamanın […]

Life360 Güncellenmiyor – Nasıl Düzeltilir

Life360 doğru ve zamanında güncellenmelidir. Güçlü bir aile izleme uygulaması olarak Life360, Çevrenizdeki aile üyelerini ve arkadaşlarınızı zahmetsizce takip etmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her izleme özelliğine sahiptir. Ancak, bu özellikler gerçek zamanlı izleme verilerinden yararlanır, bu da birkaç nedenden dolayı zamanında güncellemelerinizde gecikme yaşayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca çeşitli nedenlerle tam arızalar yaşayabilirsiniz.

Bu popüler uygulamanın karşılaşabileceği ve aniden güncellemeyi durdurmasına neden olabilecek birçok farklı sorun vardır. Neyse ki, bu sorunların çoğunun giderilmesi ve düzeltilmesi kolaydır. Life360’ın güncellenmesini nelerin engelleyebileceği ve yeniden çalışmaya başlaması için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Life360 Güncellenmiyor – Telefon Donanımınızdaki Sorunları Giderin

Life360 uygulamasının güncellenmemesinin birçok nedeni olabilir. Bu sorunlar, cihazınızla, ayarlarla, diğer uygulamalarla veya Life360 uygulamasında olan bir şeyle ilgili sorunlardan farklı olabilir.

Düşük Pil Ömrü

Life360’ta bir kullanıcının konumuna bakıyorsanız ve konum güncelleniyor gibi görünmüyorsa, telefon açık olmayabilir veya pili bitmiş olabilir. Aynı sorunu, cihaz açık ancak pili zayıfsa da görebilirsiniz. Birçok telefonda, konum izleme de dahil olmak üzere pil çok azalmaya başladığında özellikleri kapatan dahili pil optimizasyon ayarları bulunur.

Bataryayı %20’nin üzerinde şarjlı tutabilirsiniz (optimizasyon için ortalama batarya seviyesi) veya telefonun batarya optimizasyon ayarlarını, batarya durumundan bağımsız olarak konum takibinin her zaman açık olması için özelleştirebilirsiniz.

İnternet bağlanabilirliği

Telefonunuz iyi bir Wi-Fi ağına bağlı değilse veya güçlü bir hücresel bağlantıya sahip değilse, kullanıcılardan aralıklı olarak sorun güncellemeleri görürsünüz. Ayrıca, Wi-Fi hızı yeterince düşükse veya ortak bir ağsa, cihaz Life360’ı bulunduğu konumda güncelleyemeyebilir. Hotspot’lar ve Uçak Modu da Life360’ın güncellenmesini engelleyecektir.

Life360 Güncellenmiyor – Telefon Yazılımınızdaki Sorunları Giderin

Bazen Life360, telefon yazılımındaki sorunlar nedeniyle güncelleme yapmakta zorluk çekebilir. Konum servislerinin kapatılması veya sınırlandırılması gibi ayarlar, uygulamayı önemli ölçüde etkileyebilir. Ayrıca, telefonunuzda güncel olmayan bir yazılım sürümü çalışıyorsa uygulamada sorun olabilir.

Konum Servisleri

Life360’ın kullanıcıları takip etmesi için, o cihaz için konum servislerinin “açık” olması gerekir. iOS aygıtları için konum hizmetlerini “açmak” için:

 1. Telefonunuzda “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Gizlilik” öğesini bulun ve menüyü açmak için tıklayın.
 3. “Konum Servisleri”ni tıklayın.
 4. Uygulama listesinde Life360’ı bulun ve üzerine tıklayın.
 5. “Her Zaman”ı seçin.

Android kullanıcıları için konum hizmetlerini “açmak” için:

 1. “Ayarlar” uygulamanızı açın ve “Gizlilik”e gidin.
 2. “İzin Yöneticisi” üzerine dokunun.
 3. “Konum” üzerine dokunun.
 4. Life360 uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 5. İzni “Her zaman izin ver” olarak değiştirin.

Bu, Life360 uygulamasının her zaman konum hizmetlerinden yararlanmasını ve uygulamayı güncel tutmasını sağlar.

İşletim Yazılımı Güncellemeleri

Hem iOS hem de Android yazılımı her yıl güncellenir. Bir telefon güncellemesini atlayabilseniz de, uygulamalarınızın birçoğunun bir süre sonra çalışmayı durduracağını muhtemelen fark edeceksiniz. Bunun nedeni genellikle uygulama geliştiricilerin artık eski telefon yazılımı sürümünü desteklemeyecek olmasıdır.

iOS yazılımınızın iPhone’unuzda güncel olduğundan emin olmak için:

 1. Telefonunuzu prize takın ve iyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. “Ayarlar” uygulamanızı açın.
 2. “Genel” menüsünü bulun ve üzerine dokunun.
 3. “Yazılım Güncelleme” üzerine dokunun.
 4. “İndir ve Yükle” veya “Yükle” seçeneklerini görürseniz, telefonunuzda bir güncelleme vardır. Seçeneğe tıklayın ve kurulumu tamamlayın.
 5. Bu seçeneklerden herhangi birini almıyorsanız, telefonunuz günceldir.

Android sisteminizin güncel olduğundan emin olmak için:

 1. Telefonunuzu prize taktığınızdan ve sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. En alta yakın olan “Telefon hakkında”ya dokunun.
 3. “Yazılım Güncellemesi”ni seçin.
 4. Mevcut bir güncellemeniz varsa, telefonunuz sizi uyaracak ve güncellemeyi yüklemenizi isteyecektir. Telefonunuz güncel ise, telefon sizden herhangi bir şey yapmanızı istemeyecektir.

Hangi telefona sahip olursanız olun, sistemi güncel tutmak, Life360’ın güncellenmesiyle ilgili sorunları önleyecektir.

Life360 Güncellenmiyor – Diğer Uygulamalarda Sorun Giderme

Telefonunuzda kullanıyor olabileceğiniz birkaç uygulama, Life360’ın işlevselliğini ve düzenli olarak güncelleme yeteneğini önemli ölçüde etkileyebilir. Life360 uygulamasına müdahale edebilecek en popüler türlerden bazıları aşağıdadır.

Üçüncü Taraf VPN’ler

VPN’ler, konumunuzu gizlemek ve hatta Life360’ı bu verilerden engellemek için tasarlanmıştır. Uygulama düzgün bir şekilde güncellenmiyorsa, kullanıcının bir VPN’i olup olmadığını kontrol edin ve görün. Doğru izleme bilgileri sağlamak için “kapatılması” gerekecektir.

Üçüncü Taraf Pil Tasarrufu Uygulamaları

Üçüncü taraf pil uygulamaları, Life360’ın konumları güncelleme yeteneğini engelleyecektir çünkü bunlar genellikle telefonunuzu kandırarak pil tasarrufu modunu açmaya çalışır. Bu genellikle konum hizmetlerini “kapatır”.

Çoğu pil tasarrufu uygulaması, seçilen uygulamaları işlevselliklerinden muaf tutmanıza izin verir. Güncellemeleri daha tutarlı tutmak için bu listeye “Life360” ekleyin.

Üçüncü Taraf Anti-Virüs Uygulamaları

Birçok anti-virüs uygulaması, telefonunuzdaki uygulamaların arka planda çalışmasını engeller. Bu genellikle iyi bir şey olsa da, Life360 arka planda çalışabilmelidir. Değilse, bir kullanıcının bir konumu güncellemek için Life360 uygulamasını aktif olarak kullanması gerekir.

Neyse ki, çoğu üçüncü taraf virüsten koruma uygulaması, güvendiğiniz uygulamaları muaf tutmanıza izin verir; sadece ayarlarınızı yapmanız gerekiyor.

Life360 Güncellenmiyor – Life360 Uygulamanızın Sorunlarını Giderin

Life360 uygulamasının kendisinde de güncelleme yeteneğini etkileyebilecek sorunlar var. Bunlar, kullanıcı hatalarını veya uygulamanın güncellenmesi gereken eski bir sürümünü içerebilir.

İki Cihazda Oturum Açıldı

Kullanıcının birden fazla cihazda aynı hesapta oturum açmadığını bir kez daha kontrol edin. Aynı hesabı birden çok cihazda kullanıyorsanız, Life360 hangisini doğru şekilde izleyeceğini bilemez. Her iki cihazı da takip etmeyi deneyebilir veya hiçbir şeyi takip edemeyebilir.

Kullanıcının Life360’ı iki cihazda aktif olması gerekiyorsa, her iki cihazda da doğru bir şekilde takip edilebilmesi için iki ayrı hesaba ihtiyacı olacaktır.

Giriş Durumu

Çevre üyelerinizden biri güncellenmiyorsa, hesabından çıkış yapmış olabilir. Kişiler, hesap şifresi değişikliği gibi birçok nedenden dolayı hesaplarından çıkış yapabilirler. Bazen hesap, onların haberi olmadan onları kapatmış olabilir ve şifrelerini yeniden girmeleri yeterlidir.

Çevrenizdeki Kullanıcılar

Bir kullanıcı aniden ortadan kaybolduysa, Çevrenizden çıkarılmış olabilir. Bu yanlışlıkla yapıldıysa, onları Çevrenize geri eklemeleri için Life360 davet kodunuzu gönderebilirsiniz. Çevrenize bir kişi eklemek için:

 1. “Çevre Üyeleri Ekle”ye dokunun.
 2. “Kod Gönder”i tıklayın.
 3. Tercih ettiğiniz mesajlaşma uygulamasını seçin.

Bu, daha önce bırakılan bir Çevre üyesini listenize geri ekleyecektir.

Life360 Uygulaması Güncellendi

Life360 uygulamanız güncellenmiyorsa veya başka bir şekilde bozulduysa şirket tarafından sağlanan en son sürümü kullandığınızdan emin olun. Bu aynı zamanda, kullanıcılara sunulan herhangi bir yeni özelliğe erişebilmenizi sağlayacaktır.

En yeni uygulamaya sahip olup olmadığınızı görmenin en kolay yolu, telefonunuzun uygulama mağazasına gidip mağazada Life360’ı bulmaktır. Yeni bir sürüme ihtiyacınız varsa, mağaza genellikle sizi bilgilendirir.

Life360 – Daima “Açık” Koruma

Life360 uygulaması, arkadaşlar ve aileler için kritik bir hizmet sunar. İsteyeceğiniz son şey, sevdiğiniz birini aramak, ancak uygulamanın önceki konumunu güncellemediğini öğrenmektir. Life360 bakımınız hakkında güncel bilgilere sahip olmak yalnızca size ve Çevrenize yardımcı olacaktır.

Life360 kullanıcısı mısınız? Uygulamanın güncellenmediğini hiç deneyimlediniz mi? Aşağıdaki yorumlarda düzeltmek veya hatta önlemek için ne yaptığınızı bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow