Tesla’nın Son Etkinliği Cybertruck İçin Büyük Haberleri Ortaya Çıkardı

Bu akşam Tesla Semi’nin lansman etkinliği sırasında Elon, Tesla’nın Semi için yeni 1 MW DC şarj cihazını tanıttı. Yeni sıvı soğutmalı şarj cihazı, sürücülerin Semi’yi mevcut şarj cihazlarından önemli ölçüde daha hızlı şarj etmesine olanak tanıyacak. Bu anlaşılabilir bir gelişme: Semi’nin pili, otomobil üreticisinin Model 3 veya Model S gibi tüketici araçlarının pilinden önemli ölçüde […]

Tesla’nın Son Etkinliği Cybertruck İçin Büyük Haberleri Ortaya Çıkardı

Bu akşam Tesla Semi’nin lansman etkinliği sırasında Elon, Tesla’nın Semi için yeni 1 MW DC şarj cihazını tanıttı. Yeni sıvı soğutmalı şarj cihazı, sürücülerin Semi’yi mevcut şarj cihazlarından önemli ölçüde daha hızlı şarj etmesine olanak tanıyacak. Bu anlaşılabilir bir gelişme: Semi’nin pili, otomobil üreticisinin Model 3 veya Model S gibi tüketici araçlarının pilinden önemli ölçüde daha büyük ve mevcut bir Tesla Supercharger ile uzun zaman alacaktır.

Ancak duyurunun tam ortasında Elon Musk, yaklaşmakta olan Cybertruck’ın Semi ile birlikte yeni şarj sistemini kullanacağını da açıkladı. Bu, her şey plana göre giderse Cybertruck’ın rakip kamyonlardan çok daha kısa sürede şarj olabileceği anlamına geliyor.

Pil hakkında daha ayrıntılı bilgi bilinmediğinden, şu an itibariyle, yeni 1 MW şarjlı bir Semi veya Cybertruck’un ne kadar hızlı şarj edildiğine dair somut bir veri yok. Ancak, eğer – ve bu büyük bir “eğer” – yeni şarj cihazı Cybertruck’ta meyve verirse, alışılmadık şekilli elektrikli kamyonu EV alıcılarında ağır bir vurucu haline getirebilir.

Teknory