Tesla’nızla Yapmayı Hemen Bırakmanız Gereken Şeyler

Tesla arabaları, piyasadaki en uzun menzillerden bazılarına sahip olabilir, ancak bu menzilin zamanla azalmamasını sağlamak için uygun pil bakımı şarttır. Pil hasarının en büyük nedenlerinden biri, pilin çok azalmasına izin vermek olabilir, bu nedenle, optimum yüzde aralığı konusunda görüşler farklılık gösterse de, günlük kullanım için genellikle pil seviyesini %20 ile %80 arasında tutmak en iyisidir. […]

Tesla’nızla Yapmayı Hemen Bırakmanız Gereken Şeyler

Tesla arabaları, piyasadaki en uzun menzillerden bazılarına sahip olabilir, ancak bu menzilin zamanla azalmamasını sağlamak için uygun pil bakımı şarttır. Pil hasarının en büyük nedenlerinden biri, pilin çok azalmasına izin vermek olabilir, bu nedenle, optimum yüzde aralığı konusunda görüşler farklılık gösterse de, günlük kullanım için genellikle pil seviyesini %20 ile %80 arasında tutmak en iyisidir. Tesla, hem pilin kendisine hem de ona bağlı bileşenlere kalıcı hasar verme riski olduğundan, özellikle pilin sıfıra kadar bitmesine izin verilmemesini önerir.

Çok az araç sahibi, yoldayken araçlarını tamamen şarjsız çalıştırma riskini alabilir, ancak aracı daha uzun süre hareketsiz bırakırsanız yakalanmanız kolaydır. Örneğin, birkaç günlüğüne seyahate çıkıyorsanız ve arabayı evde bırakıyorsanız Tesla, araçtan uzakta olacağınız her gün için en az %1 ücret alarak ayrılmanızı tavsiye ediyor. Bu nedenle, 10 günlük bir tatil için, geri döndüğünüzde pilin hasar görmesini önlemek için ayrılırken en az %10 şarj gerekir. İdeal olarak, aküyü bitirmeye yaklaşmamak ve aracı yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda tek haneli yüzdelerde kullanmak en iyisidir.

Teknory