‘The Pope’s Exorcist’ Düzensiz Olduğu Kadar Heyecan Verici

Sony Pictures Entertainment aracılığıyla görüntü Başrol oyuncusu Russell Crowe’daki yıldız gücüne rağmen, Papa’nın Exorcist gibi bir şeyin damarında anında klasik bir korku filmi değil Büyücülük, ama yine de, en kır saçlı korku filmi gazilerini bile hazırlıksız yakalayabilecek pek çok korku içeren tiyatroda – biraz unutulabilir olsa da – sağlam bir zaman sağlar. Crowe, 2016’da vefat […]

‘The Pope’s Exorcist’ Düzensiz Olduğu Kadar Heyecan Verici

Sony Pictures Entertainment aracılığıyla görüntü

Başrol oyuncusu Russell Crowe’daki yıldız gücüne rağmen, Papa’nın Exorcist gibi bir şeyin damarında anında klasik bir korku filmi değil Büyücülük, ama yine de, en kır saçlı korku filmi gazilerini bile hazırlıksız yakalayabilecek pek çok korku içeren tiyatroda – biraz unutulabilir olsa da – sağlam bir zaman sağlar.

Crowe, 2016’da vefat edene kadar Vatikan’ın baş şeytan kovucusu olarak görev yapan, dosyaları ve hikayeleri ilham kaynağı olan gerçek dünya rahibi Peder Gabriele Amorth’u canlandırıyor. Filmin ürkütücü tonuna ve doğaüstü doğasına rağmen, Crowe’un karakteri, uzun süredir denenmiş ve test edilmiş “rahibe karşı iblis” kinayesine canlandırıcı bir hafiflik katıyor. Kelimenin tam anlamıyla kötülüğün enkarnesiyle konuşurken genellikle şüpheci bir Amorth crack şakalarını izlemek, büyük ekranda şeytan çıkarma tasvirlerine yeni bir kat boya koymak için uzun bir yol kat ediyor.

Amorth, İspanya’da üç kişilik dul bir aileye miras kalan terk edilmiş bir kiliseye çağrılır – Julia (Alex Essoe) ve iki çocuğu Amy (Laurel Marsden) ve Henry (Peter DeSouza-Feighoney). Papa’nın Exorcist Henry, varır varmaz kilise arazisini işgal eden uğursuz güçler tarafından hızla ele geçirilip etkilendiğinden, olayların gidişatına girmek için çok az veya hiç zaman kaybetmez.

Essoe ve Marsden sert performanslar sergiliyor, ancak kredilerine göre, ilgili karakterleri özellikle ayrıntılı değil, sonuçta Henry’nin perili kilisedeki varlığını haklı çıkarmak amacıyla var oluyor. Özellikle Essoe’nin bir dizi yıldız Mike Flanagan projesinde iyi kurulmuş, büyük korku kimlik bilgilerine sahip olduğunu görmek utanç verici. Katılan aktörlerin geri kalanı Papa’nın Exorcist oyunculara ve izleyicilere çiğnemeleri için bol miktarda arka plan sağlayan senaryo sayesinde takdire şayan dönüşler yapın.

Sony Pictures Entertainment aracılığıyla görüntü

Papa’nın Exorcist ayrıca, Amorth’un Henry’nin sahibiyle gergin karşılaşmalarını bozan bir dedektif hikayesine sahip olarak bir şeytan çıkarma filminin formülünü sarsmakta ve Vatikan hakkında bazı karanlık sırları açığa çıkarırken hikayenin payını yeni bir zirveye çıkarmaktadır. Katolik Kilisesi’nin bazı tarihi suçları söz konusu vahiylerle açıklanmadan gidebilecek olsak da, anlatıyı ilerletmek adına iyi bir etki için uygulandı.

Görsel efektler (hem pratik hem de dijital) kıt olsa da çoğunlukla inandırıcı olsa da, filmin doruk noktasında ortaya çıkan set parçası çok kontrolden çıktı ve aptalca hale geldi, neredeyse kaliteyi düşürmek üzere. Papa’nın Exorcist B-film statüsüne, aksi halde (kötü niyetli ürkütücü iblisler hakkındaki hikayeler olabildiği sürece) o noktaya kadar olan şeylerin ne kadar temellendirildiği düşünüldüğünde bu utanç verici.

Nihayetinde, karma performans çantası, çok tuhaf kapanış dakikalarına kadar genel olarak taze ve inandırıcı bir senaryo göz önüne alındığında, aramaya pek tenezzül etmezdik. Papa’nın Exorcist B-katmanlı bir terör. İyi, ama korku filmi şöhretler listesine girecek kadar iyi değil.

İyi

Bir şeytan çıkarma filminin sunumunu ve mesajını tazeleyen bir hikayede başrol oyuncusundan sağlam bir performans, genel olarak iyi bir korku filmi sunuyor. “The Pope’s Exorcist”, sinemada yeterince heyecan verici bir gece geçirmeli ama sonrasında peşini bırakmamalı.

Teknory