2023’te yeni MacBook’lar alamayabiliriz. Ancak işte bir sonraki olası lansman.

Apple’ın 2023’te yeni donanım duyuracağından umutlu olanlar nefesinizi tutmayın. Son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre Güvenilir Apple tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın 2023’ün son çeyreği için herhangi bir yeni ürün çıkarma planı yok; buna MacBook’lar da dahil. Medium’daki blogunda Kuo, Apple’ın yeni ürünlere yer açmak için gelecek yıldan önce stokları temizleme isteğinden bahsediyor. […]

2023’te yeni MacBook’lar alamayabiliriz. Ancak işte bir sonraki olası lansman.

Apple’ın 2023’te yeni donanım duyuracağından umutlu olanlar nefesinizi tutmayın.

Son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre Güvenilir Apple tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın 2023’ün son çeyreği için herhangi bir yeni ürün çıkarma planı yok; buna MacBook’lar da dahil. Medium’daki blogunda Kuo, Apple’ın yeni ürünlere yer açmak için gelecek yıldan önce stokları temizleme isteğinden bahsediyor.

Bu, en üst seviye M3 çipine sahip yeni bir Apple dizüstü bilgisayarın duyurulmasını umut eden MacBook hayranları için hayal kırıklığı yaratan bir haber. Kuo’ya göre Apple’ın satışları artırma umuduyla MacBook’un bu sürümünü piyasaya sürmek için 2024’e kadar beklemek istediği yönünde. Kuo daha önce M3 çipinin satışları artırmak için yeterli olacağı konusunda şüpheciydi ve şu anda okula dönüş döneminin sona ermesi sayesinde 15 inç MacBook’a olan talep önemli ölçüde azaldı.

AYRICA BAKINIZ:

Ben bir Windows hayranıyım ama daha yeni MacBook’a geçtim – bir daha asla geri dönmemem için 3 neden

Kuo’nun buradaki mantığı, herkesin evde kalmaya ve evden çalışmaya zorlandığı pandemi sırasında Apple’ın yarattığı önemli büyüme potansiyelini kaybettiği yönünde. Artık dünya yavaş yavaş toparlanmaya başladığından beri Mac ve bir dereceye kadar iPad satışları beklentilerin altına düştü.

İlk söylentiler M3 MacBook’un Ekim ayında piyasaya çıkacağını iddia ediyordu ancak artık durum böyle değil. Ancak yeni bir M3 MacBook için çok uzun süre beklemeyi beklemeyin. BloombergMark Gurman’ın yakın zamanda haber bülteninde şunu yazdı Apple, M3 Pro ve Air modellerini 2024 baharının başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Teknory