Threads, Twitter yasal tehdidiyle aynı zamana denk gelen 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Adamya Sharma / Android Yetkilisi TL;DR Twitter, rakip platform Threads’e yasal bir mektup gönderdi. Mektup, Threads’i Twitter’ın ticari sırlarını “suistimal etmekle” suçluyor. Tehdit, yeni Meta platformunun 30 milyon kayıt sınırını aşmasının ardından geliyor. Instagram’ın Threads platformu bu hafta başında kullanıma açıldı ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg onaylanmış son sayımda 30 milyon kişi hizmete kaydoldu. Tesadüfen, […]

Threads, Twitter yasal tehdidiyle aynı zamana denk gelen 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Twitter, rakip platform Threads’e yasal bir mektup gönderdi.
  • Mektup, Threads’i Twitter’ın ticari sırlarını “suistimal etmekle” suçluyor.
  • Tehdit, yeni Meta platformunun 30 milyon kayıt sınırını aşmasının ardından geliyor.

Instagram’ın Threads platformu bu hafta başında kullanıma açıldı ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg onaylanmış son sayımda 30 milyon kişi hizmete kaydoldu. Tesadüfen, platform şimdi Twitter’dan yasal bir mektup aldı.

Trafik ışıkları Twitter’ın bir avukatının Zuckerberg’e, Threads’in ana şirketi Meta’yı “Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullanmakla” suçlayan bir mektup gönderdiğini bildiriyor.

Mektup özellikle Meta’yı, Twitter’ın ticari sırlarına ve IP’sine “erişimi olan ve olmaya devam eden” çok sayıda eski Twitter çalışanını işe almakla suçluyor. Avukatın mektubu ayrıca Meta’nın daha sonra bu çalışanları kasıtlı olarak “taklitçi” Threads uygulaması üzerinde çalışmak üzere görevlendirdiğini iddia ediyor.

Mektubun bir bölümünde “Twitter, fikri mülkiyet haklarını sıkı bir şekilde uygulama niyetindedir ve Meta’nın herhangi bir Twitter ticari sırrını veya diğer yüksek düzeyde gizli bilgileri kullanmaya son vermesi için acil adımlar atmasını talep etmektedir.”

Bir Meta temsilcisi, kısa bir açıklamada iddiaları yalanladı. Trafik ışıkları:

Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski bir Twitter çalışanı değil – bu bir şey değil.

Twitter sahibi Elon Musk da efsaneye yanıt verdi, tweetleme “rekabet iyidir, kopya çekmek değildir.”

Musk, 2022’nin sonlarında şirketi satın aldığında Twitter çalışanlarının çoğunu kovdu. Ve bazı eleştirmenler, onun bu dönemdeki tweet’lerinden birine küstahça atıfta bulundu.

“Bu dahileri kovduğum için özür dilemek istiyorum. Muazzam yetenekleri şüphesiz başka yerlerde çok işe yarayacaktır,” dedi Musk. tweet attı Kasım 2022’de, kendisini eleştiren çalışanları kovduğuna dair bir tweet’e yanıt olarak.


Threads, Twitter yasal tehdidiyle aynı zamana denk gelen 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Teknory