TikTok, Görüntülemeler İçin Size Ödeme Yapıyor mu?

TikTok şu anda dünya çapında en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Uygulama büyük bir başarı elde etti ve birçok kullanıcı burada kariyer ilan ederek kariyer yaptı. TikTok’un içerik oluşturuculara sağlayabileceği muazzam kitle, onlara inanılmaz bir erişim sağladı. Hatta birkaç içerik oluşturucu ünlü oldu, şarkı söyleme, oyunculuk, modellik ve daha fazlasına daldı. Pek çok TikTokçu, içeriklerinin […]

TikTok, Görüntülemeler İçin Size Ödeme Yapıyor mu?

TikTok şu anda dünya çapında en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Uygulama büyük bir başarı elde etti ve birçok kullanıcı burada kariyer ilan ederek kariyer yaptı.

TikTok’un içerik oluşturuculara sağlayabileceği muazzam kitle, onlara inanılmaz bir erişim sağladı. Hatta birkaç içerik oluşturucu ünlü oldu, şarkı söyleme, oyunculuk, modellik ve daha fazlasına daldı.

Pek çok TikTokçu, içeriklerinin kendilerine doğrudan uygulamadan para kazandırıp kazandıramayacağını bilmekle ilgileniyor. TikTok görüntülemeleri için ödeme alma hakkında bilgi edinmek için aşağıyı okuyun.

TikTok, Görüntülemeler İçin Size Ödeme Yapıyor mu?

TikTok, İçerik Oluşturucu Fonunu kullanarak size görüntülemeler için ödeme yapar (eğer hak kazanırsanız). Şirket, içerik oluşturuculara ne kadar ödediğini tam olarak açıklamasa da, birçoğu ortalama oranın ne olduğunu hesaplamayı başardı.

En iyi tahmin, 1000 görüntüleme başına 2-4 sent kazanabileceğinizdir. Bu görüntülemeler, hesabınızın tamamına göre değil, videoya göre hesaplanır. Örneğin, 2 milyon görüntülemeye sahip viral bir videonuz varsa, bu videodan 1000 görüntüleme başına 2-4 sentten 40 ila 80 dolar kazanmış olacaksınız.

TikTok Ödemelerine Hak Kazanın

TikTok İçerik Oluşturucu Fonu’na hak kazanmak için video görüntülemelerinden daha fazlası var. Kriterleri ödemeye uygun olacak şekilde genişleten TikTok, kullanıcılara tek bir viral video ve çok az hesap etkileşimi ile ödeme yapmaktan kaçınıyor. TikTok’u düzenli olarak kullanan ve tutarlı bir kitle oluşturmak için çalışan içerik oluşturucuların parasal olarak ödüllendirilme şansı daha yüksektir.

hak kazanmak için TikTok’un Yaratıcı Fonuaşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir.

 • ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya veya İtalya’da bulunun
 • 18 yaşında olmak
 • En az 10.000 takipçiye sahip olmak
 • Son 30 günde en az 100.000 video görüntülemeye sahip olun
 • TikTok’un Topluluk Kurallarına ve hizmet şartlarına uyan bir hesaba sahip olun

İçerik Oluşturucu Fonu şu anda yalnızca bir avuç ülke ile sınırlı olsa da TikTok, fonu daha fazla TikTokçuya açmak için yorulmadan çalışıyor.

TikTok Ödemeleri için Başvurun

TikTok’un ödeme kriterlerini karşıladığınızda, banka hesabınızda ödeme almaya öylece başlamazsınız. Öncelikle İçerik Oluşturucu Fonu’na erişim için başvurmanız gerekir. TikTok, temel gereksinimleri karşılayıp karşılamadığına bakılmaksızın herhangi bir kullanıcıyı herhangi bir nedenle reddetme hakkını saklı tutar. TikTok ayrıca İçerik Oluşturucu Fonu’na erişiminizi herhangi bir zamanda iptal edebilir, ancak bu son derece nadir bir olaydır. Genellikle Topluluk Kurallarının ihlal edilmesinden kaynaklanır.

İçerik Oluşturucu Fonu’na başvururken, hesabınızı Profesyonel Hesap olarak değiştirmelisiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

 1. aç senin TikTok uygulamasını açın ve sağ alttaki “Profil” simgesine dokunun.
 2. Sağ üstteki üç çizgiye dokunarak hesap menüsüne gidin.
 3. “Hesabı Yönet”i seçin.
 4. Ardından “Ticari Hesaba Geçin.”

Doğru hesap türüne sahip olduğunuzda, aşağıdaki talimatları kullanarak Yaratıcı Fonu’na başvurabilirsiniz.

 1. aç senin TikTok uygulamasını açın ve sağ alttaki “Ben” simgesini seçin.
 2. Hesap menüsüne gidin ve sağ üstteki üç çizgiye dokunun.
 3. “İçerik Oluşturucu Fonu”nu seçin.
 4. Bu menüden “TikTok Yaratıcı Fonu”na dokunun.
 5. Yaşınızı onaylayın ve ekranda “Kabul Et”i tıklayın. TikTok Yaratıcı Fon Sözleşmesi.

TikTok başvurunuzu inceleyecek ve onaylanıp onaylanmadığınızı size bildirecektir. Reddedilirseniz, 30 gün içinde yeniden başvurabilirsiniz. Kaç kez yeniden başvurabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur. Yani reddedilirseniz, yaratmaya devam edin.

Ciddi Yaratıcılar için TikTok Ödemeleri

TikTok, uygulamayı sık sık kullanan ve uzun vadeli bir hedef kitle oluşturmaya çalışan kullanıcıları ödüllendirmek için İçerik Oluşturucu Fonu’nu kullanır. Şirket, İçerik Oluşturucu Fonu’nu kendisi ve içerik oluşturucuları arasında bir iş sözleşmesi olarak kabul eder. Bu nedenle TikTok’ta ne kadar kazanabileceğinize dair kesin bir dolar miktarı bulamayacaksınız. Bu numaralar gizli kabul edilir.

Önemli miktarda para kazanmak için, sık sık ve iyi içerik üretmeyi taahhüt etmelisiniz. İçerik Oluşturucu Fonu’na erişimi olan birçok kullanıcı, TikTok’u tam zamanlı işi olarak görüyor.

TikTok’ta para kazanmaya başladığınızda, ne kadar kazanabileceğinizin bir sınırı yoktur. TikTok ödemeleri sınırlamaz.

Herkes için TikTok

TikTok’ta herkes içerik oluşturucu olabilir ve yeterince sıkı çalışarak bu içerik için para kazanabilir. Tutarlı içerik ve yaratıcı olmaya yönelik sağlam bir bağlılıkla siz de TikTok’ta para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dünya çapında 1 milyar kullanıcı ve sağlam bir algoritma ile hedef kitlenizi niş bir konuda bile bulabilirsiniz.

TikTok’ta TikTok Oluşturucu Fonu’na erişim elde etmek için çalışan bir içerik oluşturucu musunuz? TikTok’ta para kazanmaya başladınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize hikayenizi anlatın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow