TikTok Hashtag’leri Şimdi Trend Oluyor

Hashtag’ler, konuları belirli indeks anahtar kelimeleri altında sınıflandırmak için Twitter’dan kaynaklandı. Günümüzde, katılımı artırmak ve birden fazla sosyal medya platformunda daha fazla ilgi çekmek için akıllı bir pazarlama taktiği olarak daha çok kullanılıyorlar. TikTok’un en popülerler arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Trend olan TikTok hashtag’lerini nasıl bulacağınızı ve bunları doğru şekilde nasıl kullanacağınızı bilmek, çevrimiçi […]

TikTok Hashtag’leri Şimdi Trend Oluyor

Hashtag’ler, konuları belirli indeks anahtar kelimeleri altında sınıflandırmak için Twitter’dan kaynaklandı. Günümüzde, katılımı artırmak ve birden fazla sosyal medya platformunda daha fazla ilgi çekmek için akıllı bir pazarlama taktiği olarak daha çok kullanılıyorlar. TikTok’un en popülerler arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Trend olan TikTok hashtag’lerini nasıl bulacağınızı ve bunları doğru şekilde nasıl kullanacağınızı bilmek, çevrimiçi varlığınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Ancak bu, uygulamanın nasıl çalıştığına dair biraz bilgi gerektirdiğinden TikTok için yanıltıcı olabilir. Bu makale TikTok’taki hashtag’lerle ilgili bilmeniz gereken her şeyi özetleyecektir.

TikTok’ta Trend Olan Hashtag’ler Nasıl Bulunur?

TikTok algoritmalar üzerinde çalışıyor. Takip ettiğiniz hesapların yanı sıra etkileşimde bulunduğunuz içerikleri de tespit eder ve benzer videolar önerir. Yine de aramalarınız ve içerik tercihlerinizle hiçbir ilgisi olmayan videolar görebilirsiniz. Bunlar konum, dil tercihleri ​​ve cihaz türü gibi hesap ayarlarınızın sonucu olabilir. Ancak aynı zamanda şu anda trend olan şeylere de dayanabilirler.

Bu videoların çoğu trendle bağlantılı bir hashtag içeriyor. İçerik oluşturucuların videolarını kategorilere ayırmasına yardımcı olurken aynı zamanda trendle ilgilenen daha geniş kitlelere ulaşmalarına ve etkileşimi artırmalarına da yardımcı oluyorlar. Kendi videolarınızın etkileşimini artırmak için trend olan hashtag’leri çeşitli şekillerde bulabilirsiniz.

Keşfet Sekmesi aracılığıyla

“Keşfet” sekmesi temel olarak en popüler videoları, kullanıcıları, sesleri, etiketleri ve canlı yayınları bulmanıza yardımcı olan bir arama çubuğudur. “Keşfet” sekmesinde ayrıca varsayılan olarak alaka düzeyine göre sıralanacak filtreler bulunur.

“Keşfet” sekmesi aracılığıyla TikTok’ta trend olan hashtag’leri nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. TikTok’u başlatın.
 2. Sağ üstteki “Keşfet” düğmesine dokunun.
 3. Aşağıdaki videolara gidin ve hashtag’lerini görüntüleyin.

Daha ne bulmak istediğinizi yazmadan önce, son aramalarınız ve TikTok’un algoritmasına göre hangi trend aramaların ilginizi çekebileceği size sunulacak.

Sizin İçin Sayfası aracılığıyla

Trend olan hashtag’leri keşfetmenin en iyi yolu “Sizin İçin” sayfanızdaki (FYP) videolar aracılığıyladır. Bu videoların en az iki veya üç hashtag’e sahip olma ihtimali yüksek. Aynı videoların yer aldığı birden fazla video görürseniz hashtag’lerin trend olma ihtimali daha da yüksektir.

Ancak bir videoya birden fazla hashtag bağlıysa hangisinin daha popüler olduğunu bulmanız gerekir. Neyse ki çoğu zaman bir araya gelirler, böylece hepsini özgürce kendi içeriğinize dahil edebilirsiniz.

TikTok Yaratıcı Merkezi aracılığıyla

TikTok’ta trend olan hashtag’leri bulmak çoğunlukla şansınıza, bağlılığınıza ve zamanlamanıza bağlıdır. Ancak iyi haber şu ki, TikTok’ta trend olan şeyleri uygulamanın dışındaki diğer kaynaklardan da bulabilirsiniz.

Bazı web siteleri sosyal medya platformlarında nelerin trend olduğunu bildiğini iddia eder, ancak yapabileceğiniz en iyi şey, TikTok Yaratıcı Merkezi. Trend olan hashtag’leri, şarkıları, yaratıcıları ve videoları arayabilirsiniz. Hatta her hashtag’in kaç gönderi ve görüntülemeye sahip olduğunu görebilir ve diğer analizlere erişebilirsiniz. Konuma, “sektöre” ve kayıt tarihine göre filtreleme seçenekleri vardır.

Diğer Sosyal Medya Platformları Aracılığıyla

TikTok içeriği uygulamanın dışına çıktıysa büyük ihtimalle şu anda trenddedir. Tüm TikTok videolarında, videonun TikTok’tan olduğunu bilmenizi sağlayan bir filigran bulunur; böylece bunları Twitter, Instagram veya Facebook’ta kolayca fark edebilirsiniz.

Elbette bazı içerik oluşturucular, filigranı taşımamak için videolarını birden fazla platformda yayınlıyor. Ancak trend olan videolar, muhtemelen onları şu anda en popüler platform olan TikTok’ta bulan diğer kullanıcılar tarafından paylaşılacak.

TikTok İşletme Hesabı aracılığıyla

TikTok, kullanıcıların kişisel hesaplarını ücretsiz olarak ticari hesaba dönüştürmelerine olanak tanıyor. İşletme hesapları, hedef kitlenizi daha iyi tanımanıza ve etkileşimi artırmanıza yardımcı olan analizler içerir.

Bir işletme hesabıyla, her TikTok kategorisindeki popüler hesapları, müzikleri ve hashtag’leri gösteren bir “Yaratıcı Merkeziniz” de olur. Öncelikle ilham kaynağı olmakla birlikte aynı zamanda şu anda trend olanın da iyi bir göstergesidir.

TikTok’ta kişisel hesaptan ticari hesaba nasıl geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. TikTok’u başlatın ve profilinize gidin.
 2. Hamburger menüsüne dokunun ve “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine gidin.
 3. “Hesap”ı seçin ve “İşletme Hesabına Geç”e dokunun.
 4. Aşağıdaki dört pencerede “İleri”ye tıklayın.
 5. İçeriğinizin en uygun olduğu kategoriyi seçin ve “İleri”ye basın.
 6. Müşterilerinizle hemen bağlantı kurmak için e-postanızı yazın veya şimdilik atlayın.
 7. Hemen yeni bir video oluşturmak istemiyorsanız “Belki daha sonra”ya basın.
 8. Bitirmek için sol üstteki “X” işaretine dokunun.

“Yaratıcı Merkez”e erişmek için şu birkaç adımı izleyin:

 1. TikTok profilinize gidin.
 2. Hamburger menüsüne gidin.
 3. “İş paketi”ne dokunun.
 4. “Yaratıcı merkez”e basın.

Şimdi ilham almak ve neyin trend olduğunu görmek için popüler hesaplara, videolara ve hashtag’lere göz atın.

İçeriğiniz için En İyi Hashtag’leri Nasıl Seçersiniz?

Trend olan hashtag’ler zamanla değişir. Bunlar özellikle mevsimlere ve tatillere bağlıdır; dolayısıyla kış aylarında muhtemelen “noel”, “yeni yıl”, “tatil sezonu”, “aile” vb. gibi hashtag’ler bulacaksınız; yaz videolarında ise “seyahat” gibi hashtag’ler bulunabilir. ,” “deniz” ve “yaz”.

Bununla birlikte, bazı hashtag’ler yılın her döneminde mevcuttur. Bunlar arasında “fyp”, “viral”, “keşfet”, “trend”, “yeniden yayınlama”, “takip et”, “beğeniler” ve benzeri kelimeler bulunur. Bunlar nadiren herhangi bir kitleye hitap eder ve yalnızca katılımı artırmak amacıyla kullanılır. Bazı insanlar “fyp” ve onun varyasyonlarını dahil etmenin algoritmanın sizin lehinize çalışacağına inanıyor ancak bu henüz kanıtlanmadı.

Yine de bazı içerik oluşturucular yalnızca ikinci hashtag’lere odaklanıyor. Öte yandan, mevsimler ve tatillerle bağlantılı olanlar gibi aşırı genel hashtag’lerle kalabalığın arasından sıyrılmak zor olabilir. En iyi seçeneğiniz bu iki yöntemi kendi içeriğinizle birleştirmektir.

Nişinizi bulmayı ve topluluğunuzdaki trendleri takip etmeyi deneyin. Astrolojiyle ilgileniyorsanız, içinde bulunduğunuz ayın burçlarına odaklanın. Spor sizin işinizse en son oyunları takip edin ve şu anda hangi oyuncuların popüler olduğunu görün. Ayrıca hedef kitlenizi tanıyın. Hangi videoların hesabınıza en fazla ilgiyi getirdiğini görmek için işletme hesabının avantajlarını kullanın.

TikTok’ta Etkileşimi Artırmanın Diğer Yolları

TikTok’ta popüler olmak çok fazla çalışma gerektirir. Belirtildiği gibi belirli bir videonun veya hashtag’in size ulaşıp ulaşmaması TikTok’un öngörülemeyen algoritmasına bağlıdır. 100 kez bile izlenmeyen bir video üzerinde günlerce çalışabilirsiniz. Böyle bir durumda, eğlenceli içerik oluşturma yeteneğinizden şüphe etmemek ve cesaretinizin kırılmaması önemlidir.

Videolarınızı dünyaya duyurmak için hashtag’lerin yanı sıra onaylanmış diğer yöntemleri de kullanın. Bunlardan bazıları:

 • Videolarınıza yapılan yorumlara yeni bir videoyla yanıt verin.
 • Videolarınıza CTA’lar ekleyin.
 • Hedef kitlenizle daha yakın bağlantılar oluşturmak için TikTok’un Soru-Cevap özelliğini kullanın.
 • İşbirliği, birleştirme özelliği ve video reaksiyonları aracılığıyla diğer TikTok kullanıcılarıyla etkileşime geçin.
 • Videoları kısa tutun veya videolarınızın başına küçük duyurular ekleyerek izleyicilerin sonuna kadar kalmasını sağlayın.
 • Canlı yayınlara ev sahipliği yapın.
 • İlgi çekici başlıklar oluşturun ve hashtag’leri sonuna yerleştirin.

SSS

Bir TikTok başlığına kaç hashtag ekleyebilirim?

İstediğiniz kadar hashtag ekleyebilirsiniz ancak 100 karakter sınırı engelleyici olabilir.

TikTok’ta en çok görüntülenen hashtag hangisi?

“fyp” etiketi, 44 trilyondan fazla görüntülemeyle TikTok’ta en çok görüntülenen etikettir.

TikTok Popülaritenizi Artırmak için Mükemmel Bir Hashtag Dengesi Oluşturun

Videolarınız için mükemmel hashtag formülünü bulmak, şu anda neyin popüler olduğunu bulmakla başlar. Bunu, en popüler videolar için TikTok’u araştırmaktan diğer sosyal medya platformlarındaki TikTok içeriğine erişmeye kadar çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Ardından, yalnızca biraz özgünlük eklemeniz gerekir ve videolarınız yayına hazır hale gelir.

TikTok’ta trend olan hashtag’leri bulmayı zaten denediniz mi? Bunlardan herhangi biri daha fazla ilgi çekmenize yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory