TikTok’un CEO’su, kullanıcı gizliliği ve güvenliği hakkında ifade vermek için Kongre’ye gidiyor

TikTok’un CEO’su Shou Zi Chew, tanıklık etmek(Yeni bir pencerede açılır) 23 Mart’ta yapılacak bir Kongre oturumunda. ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi Pazartesi günü komite görünümünü şu şekilde duyurdu: basın bülteni(Yeni bir pencerede açılır). TikTok’un Çin merkezli ana şirketi Bytedance ile bağları son yıllarda artan bir incelemeye tabi tutuldu. ABD federal hükümeti son zamanlarda yasaklandı(Yeni […]

TikTok’un CEO’su, kullanıcı gizliliği ve güvenliği hakkında ifade vermek için Kongre’ye gidiyor

TikTok’un CEO’su Shou Zi Chew, tanıklık etmek(Yeni bir pencerede açılır) 23 Mart’ta yapılacak bir Kongre oturumunda.

ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi Pazartesi günü komite görünümünü şu şekilde duyurdu: basın bülteni(Yeni bir pencerede açılır).

TikTok’un Çin merkezli ana şirketi Bytedance ile bağları son yıllarda artan bir incelemeye tabi tutuldu. ABD federal hükümeti son zamanlarda yasaklandı(Yeni bir pencerede açılır) devlet tarafından verilen cihazlardan mobil viral video uygulaması.

Big Tech hakkındaki bu tür birçok kongre oturumu, sektördeki birden fazla şirket veya platforma odaklanmış olsa da, bu, TikTok’a aşırı odaklanan bir oturum olacak. Açıklamada, duruşmanın “TikTok’un tüketici mahremiyeti ve veri güvenliği uygulamaları, platformların çocuklar üzerindeki etkisi ve Çin Komünist Partisi ile ilişkileri” üzerinde odaklanacağı belirtildi.

Trump yönetimi, 2020’de TikTok uygulamasını ABD’den tamamen yasaklamaya çalıştı ancak başarılı olamadı. engellendi o sırada bunu yapmaktan. TikTok, ABD’li kullanıcılarının güvenliğiyle ilgili yasa koyucuların endişelerini hafifletmeye yardımcı olmak için ortak(Yeni bir pencerede açılır) ABD trafiğini ABD merkezli şirketin sunucuları üzerinden yönlendirmek için Oracle ile.

Kongre Cumhuriyetçileri, Çin merkezli Bytedance ile bağları nedeniyle gözlerini TikTok’a dikmeye devam ettiler. Şu anda Meclis’in kontrolü Cumhuriyetçilerin elindeyken, ilk iş emirlerinden biri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gençler arasında inanılmaz derecede popüler olan video platformunu ele geçirmek gibi görünüyor.

Bu, şirketin yaptığı gibi TikTok’un Kongre huzuruna ilk çıkışı olmayacak. gönderilmiş temsilcileri önceki duruşmalarda ifade verecek. Ancak bu, CEO’sunun ilk kez ortaya çıkışına işaret ediyor.

GÜNCELLEME: 30 Ocak 2023, 17:09 EST TikTok, Mashable’a duruşmayla ilgili bir açıklama yaptı. TikTok sözcüsü Brooke Oberwetter, “TikTok, ByteDance ve ABD’nin ulusal güvenliğiyle ilgili endişeleri Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi nezdinde ele almak için verdiğimiz taahhütler hakkındaki rekoru düzeltme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. “Kapsamlı planlarımızın ayrıntılarını tam Komite ile paylaşarak Kongre’nin eldeki konulara daha müzakereci bir yaklaşım getirebileceğini umuyoruz.”

Teknory