Trump Dijital Ticaret Kartları ve 2022’nin en tuhaf, en saçma NFT’lerinden daha fazlası

2022, kripto para birimi için iyi bir yıl değildi. “Kripto kışı”, bir dizi talihsiz ama beklenmeyen olaydan sonra tüm hızıyla devam ediyor: sözde stablecoin’in çöküşü toprak, büyük kripto borsası FTX’in iflası ve Celsius gibi çok sayıda kripto kredi kuruluşunun başarısızlığı. Görünüşe göre tüm piyasa temelde kargaşa içinde. Ve tabii ki, tüm bu piyasa belirsizliği NFT’leri […]

Trump Dijital Ticaret Kartları ve 2022’nin en tuhaf, en saçma NFT’lerinden daha fazlası

2022, kripto para birimi için iyi bir yıl değildi.

“Kripto kışı”, bir dizi talihsiz ama beklenmeyen olaydan sonra tüm hızıyla devam ediyor: sözde stablecoin’in çöküşü toprak, büyük kripto borsası FTX’in iflası ve Celsius gibi çok sayıda kripto kredi kuruluşunun başarısızlığı. Görünüşe göre tüm piyasa temelde kargaşa içinde.

Ve tabii ki, tüm bu piyasa belirsizliği NFT’leri veya misli olmayan tokenleri de etkiledi. Örneğin en büyük NFT markası Bored Ape Yacht Club artık ticaret yapıyor. aşağı Sadece sekiz ay önceki zirve değerinden yüzde 80.

Ancak NFT’lere zarar veren tek şey bu değil. Birçok çevrimiçi topluluk güçlü bir şekilde ortaya çıktı karşısında Blok zincirindeki her şeyi tokenleştirme, favori markalarını ve hobilerini etkili bir şekilde spekülatif varlıklara dönüştürme fikri.

Yine de, bazı markalar hala NFT abartısına inanıyor. Ve Mashable, geçen yılki daha tuhaf olanlardan bazılarına bir göz atmaktan kendini alamadı.

Donald Trump Dijital Ticaret Kartları

Listede bir numaraya (ve telin hemen altında) giren Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. başkanı Donald J. Trump.

2022’nin son haftalarında Trump gönderildi sosyal ağı Truth Social’da bir büyük duyuru 15 Aralık’ta yapılacak. Destekçilerinin hepsi, Trump’ın böyle bir duyuruyu alay etmesinin büyük bir şey olması gerektiği konusunda spekülasyon yaptı. Dilbert çizgi roman yaratıcısı Scott Adams tahmin Trump, 2024 başkanlık kampanyasını zaten duyurmuş olduğundan, bu büyük ifşa, onun Başkan Yardımcısı seçim duyurusu olabilir.

Alçakgönüllülük, 15 Aralık geldi ve Trump…adlı bir NFT koleksiyonu duyurdu: Trump Digital Trading Cards.

Ayrıca harika bir zamanlamaydı! Yılların en büyük kripto düşüşünün ortasında, Donald Trump NFT pazarına girmeye karar verdi.

Trump kart koleksiyonu, eski başkanın bir süper kahraman ve profesyonel bir futbolcu olarak kötü bir şekilde photoshoplanmış portrelerinin yanı sıra bir file binme ve çok daha fazlasını içeren 45.000 NFT parçasını içeriyor. Her biri 99 ABD doları olan Trump NFT koleksiyonu, Trump ile bir akşam yemeği, Trump ile bir grup Zoom görüşmesi veya “imzalı hatıra” gibi ödüller kazanma şansı içerir. Birisi 45 NFT satın alırsa – evet, 4.500 $ değerinde NFT – Florida’daki bir Trump gala etkinliğine garantili bir bilet alır.

Her şey çok garip ve kötü zamanlanmış, ama bir kez gördüğünüzde Tanıtımda Trump, NFT’leri duyururken piyasaya sürdü, bunun Trump için de çok yerinde olduğunu göreceksiniz.

Starbucks Sadakat Programı (şimdi Web3 ile!)

Kahve devi Starbucks, başarılı sadakat programı aracılığıyla müşterilerine uzun süredir ödüller sunuyor. Oldukça basit: Müşteriler bir uygulama indirip özel teklifler almanın yanı sıra yaptıkları satın almalara göre yiyecek ve içecek ödülleri kazanıyor.

Ardından Starbucks, NFT’ler tarafından desteklenen yeni bir sadakat programı denemeye karar verdi.

kahve zinciri başladı yuvarlanıyor Aralık başında Starbucks Odyssey adlı Web3 ödül programı. Polygon blok zincirindeki yeni program, çoğunlukla eski, zaten var olan programı oyunlaştırıyor gibi görünüyor. Starbucks, yalnızca en sevdiğiniz içeceği satın alıp ödüller kazanmak yerine, müşterilerin “yolculuklara” çıkmasını ve şirketin meydan okumalarını kabul etmesini istiyor. Örneğin, kullanıcılar daha önce ziyaret etmedikleri yeni bir Starbucks lokasyonuna giderek NFT kazanabilirler. Bu NFT’ler “damga” görevi görür ve her damganın kendisiyle ilişkili belirli sayıda noktası vardır. Kullanıcılar, kendilerine ek NFT sağlayan görevleri tamamlayarak veya satış sonrası pazarda NFT ticareti yaparak daha fazla puan kazanabilir.

Starbucks, şu anda kaç kullanıcının programı beta test ettiğini henüz açıklamadı, ancak olduğunu paylaştı. Starbucks Odyssey’e “benzeri görülmemiş ilgi”.

Gününüzü zorlukları tamamlayarak ve ardından ücretsiz latte kazanmak için kripto pazarlarında spekülatif olarak NFT ticareti yapmak varken neden işe giderken pasif bir şekilde sabah kahvenizi satın alasınız?

Ancak, gerçekten, yılın NFT ile ilgili en inanılmaz Starbucks anı Nisan ayında geldi. Sendikalaşma kampanyalarının ülke çapında Starbucks lokasyonlarına yayıldığı bir dönemde, CEO Howard Schultz şirket çapında bir toplantı sırasında çalışanlarını bir araya getirmeye çalıştı. Tam orada, canlı ve canlı yayını izleyen bir izleyici kitlesinin önünde, Schultz heyecanla ilan edildi Starbucks’ın NFT alanına girmeyi düşündüğü. Seyircileri – şirketindeki çalışanlar – daha az umursayamazlarmış gibi görünüyordu.

NFT’ler “R” Biz mi?

Toys “R” Us’u kim hatırlamaz?

Bunu okuyorsanız, çocukken oraya gitmekle ilgili güzel anılarınız olabilir. Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük oyuncak mağazası zinciriydi.

Ardından 2017’de Toys “R” Us beyan iflas. Mağazalar kapandı. Aslında, en büyük Toys “R” Us lokasyonlarından bazıları bugüne kadar hala boş. Şirket ve sevgili maskotu “Zürafa Geoffrey” ABD’de bir süreliğine ortadan kayboldu. Yıllar boyunca yeni yönetim şirketleri tatiller için sezonluk yerler açtıkça markayı geri getirme girişimleri oldu. Sonunda Macy’s ile büyük mağazalarında Toys “R” Us adıyla temelde oyuncak bölümleri açmak için bir anlaşma yapıldı.

Oh evet, bir de Toys “R” Us var NFT’ler Şimdi de.

Oyuncaklar “R” Us başladı satış 10.000 NFT dijital animasyon versiyonlar Görünüşe göre şirketin mağazalarında bulunan fiziksel oyuncaklardan “ilham alan” Zürafa Geoffrey oyuncakları. yetkiliye göre İnternet sitesi Solana merkezli NFT’ler için hepsi tükenmiş görünüyor.

Bir oyuncak mağazasından yine temelde spekülatif değişken varlıklar olan NFT’lerin pazarı kimdir?

“Büyümek istemiyorum, ben bir Toys “R” Us çocuğuyum,” sözleri, Toys “R” Us tema şarkısı olan kulak kurdu melodisine gitti. Yani belki de bu daha çok bir nostalji oyunuydu, oyuncak mağazasının çocukken koridorlarda koşan güzel anıları olan yetişkin hayranlarını cezbetmeye çalışıyordu.

Yine de, spekülasyon olmasa da buradaki kanca, NFT sahipleri için özel indirimler, mağaza içi deneyimler ve etkinlikler içeriyor. Bir Twitter kullanıcısı olarak keşfetti Toys “R” Us çalışanları, fiziksel bir perakende satış noktasındaki NFT’ler hakkında bilgi alırken programdan haberdar değildir.

NFT köpekbalıkları doo-doo, doo-doo

Oyuncak “R” Us NFT’leri, çocukluklarında en sevdikleri oyuncak mağazasında güzel zamanları anmak isteyen yetişkinler içindir. Ama bu Baby Shark NFT’lerinin nesi var?

Baby Shark, Güney Koreli çocuk eğlence markası Pinkfong tarafından 2015 yılında yüklenen bir versiyonla çocuklar için viral bir hit şarkı oldu. Oyuncaklardan TV şovlarına kadar hiç bitmeyen bir ürün yelpazesine ilham verdi. Burada nostalji etkisi yok. Baby Shark’ı dinleyerek büyüyen çocuklar, çoğunlukla hala çocuktur.

Yine de Kasım ayında Pinkfong ilan edildi “5 ila 9 yaş arası çocuklar için” blok zinciri tabanlı bir Baby Shark oyunu yaratmak için kendisini “çocuk dostu” bir NFT platformu olarak tanıtan Toekenz ile ortaklık kuruyordu.

Duyuruya göre Toekenz, NFT alım satımını çocuklar için bir oyuna dönüştürüyor. Çocuklar, kripto para birimi ve NFT’leri öğrenirken “lisanslı dijital jetonlar” kazanabilecekler.

Tercüme: Çocuklar 10 yaş altı menkul kıymetler üzerinde spekülasyon yapacaktır. Sıradaki ne? Bebeğin ilk gün ticaret platformu?

90’ların en sevdiğiniz müzik uygulamaları şimdi NFT’ler satıyor

90’lar dönemi medya oynatıcısı Winamp’ı kim kullanmadı? Bahse girerim bu adı görmek bile sizi Windows 98’in ve AOL çevirmeli bağlantısının olduğu eski güzel günlere götürür.

Onlarca yıl sonra Mart 2022’ye hızlı ileri sarın ve Winamp yeniden bir an ilgi odağı oldu. Ama iyi bir sebep için değil. Winamp ilan edildi Twitter aracılığıyla fırlatma Winamp dış görünümlerine dayalı bir NFT koleksiyonu.

Winamp destekçilerinden tepki iyi değil kısaca söylemek gerekirse.

Ancak Winamp yazılımının orijinal yaratıcılarından biri olan Justin Frankel’den daha fazla ısırma yoktu.

Frankel, “Son yıllarımı Winamp sahiplerine şüphe duymamak için harcadım,” dedi. tweet attı. “Artık yok. Berbatsın.”

Frankel, web sitesinde daha da ileri gitti ve NFT’leri “negatif toplamlı ekosistem” NFT destekçilerinin onlara para verip nakde çevirebilmesi için insanlara satın almalarının söylendiği yer.

Ne yazık ki Winamp, NFT-karanlık tarafına dönen tek sevilen eski okul internet ses kalıntısı değildi.

Limewire’ı hatırladın mı? Elbette, en sevdiğiniz müziği yasa dışı bir şekilde indirirken çok sayıda virüs indirmiş olabilirsiniz. Ancak, muhtemelen müziklerini dinlemenizi isteyen bir sürü imzasız bağımsız grup keşfettiniz.

Eh, Limewire temelde sadece bir NFT platformu şimdi. serseri.

RadioShack, kriptoyu tanıtmak için Edgelord’a geçiyor

Zombi markalardan bahsetmişken, RadioShack, şirketin (iki kez) iflas etmesinden ve esasen tüm perakende satış noktalarını kapatmasından yıllar sonra yaz boyunca dalgalar yarattı.

Neden? Bir zamanlar büyükbabanıza amatör radyolar satan elektronik mağazası RadioShack’in resmi Twitter hesabı, 4 kanallı küçük bir kenar lordu gibi tweet atmaya başladı.

RadioShack, “Eğer bir fışkırtıcı bulursan onunla evlen” diyor. gönderildi Haziranda.

İnsanlar hızla başladı spekülasyon RadioShack tanıtıcısının bilgisayar korsanları tarafından kaçırıldığı. Ama hayır, durum böyle değildi. Yeni sahibi, çabuk zengin olan internet pazarlamacısı Tai Lopez, yeniden markalaşan RadioShack için küçük bir gerilla pazarlaması yapıyordu.

Bu yeniden markalı RadioShack nedir? E-ticaret mağazasında hala biraz elektronik eşya satıyor. Ancak bu onun tek odak noktası gibi görünmüyor. RadioShack artık NFT’leri ve kripto paraları satıyor. Şirket, kripto takası yapmak için kendi çapraz blok zinciri köprüsünü kurdu ve kendi NFT koleksiyonlarını başlattı.

Eskiden RC arabalarınız için Duracell pilleri aldığınız mağaza için ne tuhaf olaylar dönüyor.

Teknory