Tüm zamanların en iyi 50 Disney karakteri en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Halle Bailey, Disney’in canlı aksiyon KÜÇÜK DENİZKIZI’nda Ariel rolünde. Fotoğraf Disney’in izniyle. © 2023 Disney Enterprises, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. İşte tüm zamanların en iyi Disney karakterleri ve onları herkesten üstün kılan şeyler. 16 Ekim 2023’te Disney serisi 100. yıl dönümünü kutladı. Başlangıçtan bu yana Disney, bir şirketin nasıl olması gerektiğinin referans noktası olmuştur. Para […]

Tüm zamanların en iyi 50 Disney karakteri en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Halle Bailey, Disney’in canlı aksiyon KÜÇÜK DENİZKIZI’nda Ariel rolünde. Fotoğraf Disney’in izniyle. © 2023 Disney Enterprises, Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

İşte tüm zamanların en iyi Disney karakterleri ve onları herkesten üstün kılan şeyler.

16 Ekim 2023’te Disney serisi 100. yıl dönümünü kutladı. Başlangıçtan bu yana Disney, bir şirketin nasıl olması gerektiğinin referans noktası olmuştur. Para kazanıyorlar, sürekli içerik yaratıyorlar ve yaptıkları her şeyi geliştirmek için yeniliklere dikkat ediyorlar. Marvel ve Star Wars’u satın almak zaten mükemmel olan özgeçmişlerine yeni eklendi. 100 yıllık içerikten sonra bile işler daha yeni başlıyor.

Disney’in çoğundan daha iyi yaptığı bir diğer şey de karakter yaratmaktır. Bunlar herhangi bir karakter değil. Dünyanın en tanınmışları arasındadırlar. Bazen karakterin tamamını görmenize bile gerek kalmaz. Bir siluet veya kafalarının bir parçası yeterlidir. İşte bu yüzden insanlar, filmlerden birinden olduğu için eşyalara tonlarca para harcayacak ve hız trenine binmek için dünyanın dört bir yanına seyahat edecekler.

Disney’in kataloğunda bu kadar çok karakter olması, kimin en iyi olduğunu merak etmenizi sağlar. Yüzlerce büyülü, mistik ve abartılı varlıktan hangisi en iyisidir? Seriyi bugünkü haline getiren klasiklerden biri mi yoksa yeni bir çağın başlamasına yardımcı olan yenilerden biri mi? Bu yazar size en iyi elliyi sırayla getirecek.

Hadi başlayalım.

Yazar notu. Bu listedeki karakterlerin hiçbiri MCU veya Star Wars evrenlerinin parçası değil.

Teknory