TV veya Bilgisayar Ekranınızı Temizlerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Daha önce bir gözlük satın aldıysanız, cam yüzeyini silmek için kullanabileceğiniz küçük bir bez içeren bir kutu içinde gelirdi. Bu tür bir bez, TV’nizi veya bilgisayar ekranınızın yüzeyini silerken kullanmanız gereken şeydir. Malzemenin yumuşak ve tüy bırakmadığından emin olun. Yapabiliyorsanız, mikrofiberden yapılmış bir tane seçin. Tuvalet kağıdı, kağıt havlular ve kağıt peçeteler gibi teknik olarak […]

TV veya Bilgisayar Ekranınızı Temizlerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Daha önce bir gözlük satın aldıysanız, cam yüzeyini silmek için kullanabileceğiniz küçük bir bez içeren bir kutu içinde gelirdi. Bu tür bir bez, TV’nizi veya bilgisayar ekranınızın yüzeyini silerken kullanmanız gereken şeydir. Malzemenin yumuşak ve tüy bırakmadığından emin olun. Yapabiliyorsanız, mikrofiberden yapılmış bir tane seçin.

Tuvalet kağıdı, kağıt havlular ve kağıt peçeteler gibi teknik olarak temizlik amaçlı diğer kağıt ürünlerini kullanmaktan çekinmeyin – bu ürünler genellikle ekranın yüzeyini çizebilecek aşındırıcı malzemelerden yapılır. Benzer şekilde, ne kadar yumuşak görünürse görünsün havlu, bez ve hatta gömleğinizin kolunu kullanmaktan kaçının çünkü onlar da ekranınızda mikroskobik olarak pürüzlü olabilir ve geride küçük parçacıklar bırakabilir.

Cihazınız özel bir temizleme beziyle geldiyse güvenlik için bunu kullanın. Ayrıca, birkaç mikrofiber bezi hazır bulundurun: bazıları kuru tutmak için, diğerleri ise su veya yumuşak bir temizleme solüsyonu ile hafifçe nemlendirmek için. Islandığınız bez için, cihazda istenmeyen nem birikmesine neden olabilecek fazla suyu çıkarmak için kirli yüzeye uygulamadan önce hafifçe sıkın.

Teknory