Twitter, CoTweets özelliğini hemen kapatıyor

Twitter’ın oldukça yeni CoTweets özelliğini kullandınız mı? Değilse, şansınızı çoktan kaçırmışsınız gibi görünüyor. Ve yaptıysanız, ona veda edin… bugün. Twitter, iki Twitter kullanıcısının art arda bir tweet yazıp yayınlamasına olanak tanıyan deneysel bir özellik olan CoTweets’i derhal kapatıyor. Bir göz açıp kapayıncaya kadar, yoksa kaçırırsınız duyuru(Yeni bir pencerede açılır) Twitter’ın CoTweets Hakkında yardım sayfasında gizlenen […]

Twitter, CoTweets özelliğini hemen kapatıyor

Twitter’ın oldukça yeni CoTweets özelliğini kullandınız mı? Değilse, şansınızı çoktan kaçırmışsınız gibi görünüyor. Ve yaptıysanız, ona veda edin… bugün.

Twitter, iki Twitter kullanıcısının art arda bir tweet yazıp yayınlamasına olanak tanıyan deneysel bir özellik olan CoTweets’i derhal kapatıyor. Bir göz açıp kapayıncaya kadar, yoksa kaçırırsınız duyuru(Yeni bir pencerede açılır) Twitter’ın CoTweets Hakkında yardım sayfasında gizlenen şirket, 31 Ocak Salı gününden itibaren bu özelliğin kullanımdan kaldırılacağını duyurdu.

Twitter, CoTweets kapatma duyurusunu gizledi.
Kredi: Mashable Ekran Görüntüsü

Bugünden itibaren, kullanıcılar artık CoTweet oluşturamayacak. Twitter’a göre, CoTweets bir ay daha görüntülenebilir olmaya devam edecek. Bundan sonra, CoTweet gönderileri normal tweet’lere dönüştürülecektir. CoTweet’i başlatan Twitter kullanıcısı, tweet’in tek yazarı olarak görülecektir. İkincil CoTweet yazarı veya CoTweet’i birlikte yazmaya davet edilen kullanıcı, tweet’ten kaldırılacaktır. Ortak yazdıkları tweet, sayfalarında ilk tweet yazarının retweet’i olarak görüntülenebilir.

AYRICA BAKINIZ:

Rapora göre Elon Musk, Twitter’ın bir ödeme platformu olmasını istiyor

Twitter, CoTweets’i ilk olarak Temmuz 2022’de, Elon Musk’ın şirketi satın almasından sadece aylar önce başlattı. Şirket, bu özelliği iki Twitter kullanıcısının birlikte duyuru yapması veya başka bir kullanıcıya dikkat çekmesine yardımcı olması için tanıttı. Bu tweet’ler, CoTweet’in her iki yazarı tarafından gönderildiği şekliyle kullanıcıların akışlarında görünür. Bir tweet oluşturmak için, bir kullanıcının başlangıçta tweet’i yazması ve ardından tweet’i göndermeden önce başka bir kullanıcıya CoTweets ortak yazarı olarak görünmesi için bir davet göndermesi gerekir.

CoTweet örneği

CoTweets’in nasıl göründüğüne bir örnek. Bazı kullanıcılar bununla biraz yaratıcı oldu.
Kredi: Mashable Ekran Görüntüsü

Bu, Twitter’ın “deneysel” özellikleri ilk kez kapatmasından çok uzak. En dikkate değer olanı, Twitter’ın Fleets adlı Instagram Stories sürümü oldu. başlattı Kasım 2020’de. Şirket kapat(Yeni bir pencerede açılır) özellik, bir yıldan kısa bir süre sonra Ağustos 2021’de.

Ancak Elon Musk yönetiminde Twitter, binlerce çalışanını işten çıkardı ve karşılığında test aşamasının çok ötesinde olan ürün ve hizmetleri kapatmaya başladı. Örneğin, bu ayın başlarında Twitter’ın haber bülteni platformu Revue kapatıldı. Şirket Edinilen(Yeni bir pencerede açılır) Ocak 2021’de Revue ve yakında Twitter kullanıcılarının basit bir tıklamayla doğrudan Twitter’da Revue haber bültenlerine sorunsuz bir şekilde abone olmasına olanak tanıyan entegre özellikler.

Musk’ın Twitter’ı harekete geçerken dönüştürmek(Yeni bir pencerede açılır) bir ödeme hizmetine dönüştürüldüğünde, platformun çekirdeği olmayan herhangi bir Twitter özelliği, doğrama bloğunda sıradaki olabilir gibi görünüyor. Umuyoruz ki, gelecekte kullanıcılara, Twitter’ın CoTweets ile yaptığı gibi, nadiren ziyaret edilen bir dahili yardım sayfasına eklenen bir kapatma duyurusundan biraz daha fazla uyarı verilecektir.

Teknory