Twitter, Meta’yı Threads üzerinden dava etmekle tehdit ediyor

Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasındaki kavganın kafeste değil mahkeme salonunda yaşanabileceği ortaya çıktı. Meta’nın yeni sosyal medya platformunu piyasaya sürmesinden saatler sonra, bir Twitter rakibi İş ParçacığıCEO Mark Zuckerberg, Twitter’ı temsil eden bir avukattan şirketi yasal işlem başlatmakla tehdit eden bir mektup aldı. iki sayfa mektup(yeni bir sekmede açılır)tarafından edinilmiş Trafik ışıkları(yeni bir sekmede […]

Twitter, Meta’yı Threads üzerinden dava etmekle tehdit ediyor

Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasındaki kavganın kafeste değil mahkeme salonunda yaşanabileceği ortaya çıktı.

Meta’nın yeni sosyal medya platformunu piyasaya sürmesinden saatler sonra, bir Twitter rakibi İş ParçacığıCEO Mark Zuckerberg, Twitter’ı temsil eden bir avukattan şirketi yasal işlem başlatmakla tehdit eden bir mektup aldı.

iki sayfa mektup(yeni bir sekmede açılır)tarafından edinilmiş Trafik ışıkları(yeni bir sekmede açılır)Meta’yı “ticari sırları” ve “son derece gizli bilgileri” elde etmek ve Twitter’ın “taklitçi” olarak adlandırdığı bir uygulama oluşturmak için eski Twitter çalışanlarını işe almakla suçluyor.

AYRICA BAKINIZ:

Konu başlatma, erişilebilirliğe öncelik veremez

Twitter avukatı Alex Spiro tarafından gönderilen mektubun açılış bildirisinde, “Twitter, Meta Platformlarının Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığına dair ciddi endişeleri var.”

Twitter, Meta tarafından işe alınan çalışanların Meta’da çalışırken “Twitter belgelerini ve elektronik cihazları uygunsuz bir şekilde sakladıklarını” iddia etmeye devam ediyor.

Mektup ayrıca Meta’nın Twitter kullanıcılarının takipçi bilgileri gibi Twitter verilerini toplamasını da yasaklıyor.

Twitter, Meta’nın mektupta sözde Twitter “ticari sırlarını” kullanmayı bırakmasını talep ediyor ve bunu yasal işlem tehdidiyle takip ediyor.

Bir kullanıcının mektup hakkında tweet atmasına yanıt olarak, Twitter’ın sahibi Elon Musk cevap verdi(yeni bir sekmede açılır)“Rekabet iyidir, hile olmaz.”

Bazı kullanıcılar, Twitter’daki bir dizi işten çıkarmanın ardından Kasım ayında Musk’tan gelen bir tweet’e dikkat çekti.

Musk, “Bu dahileri kovduğum için özür dilerim” dedi. cevap(yeni bir sekmede açılır) yakın zamanda işten atılan çalışanlardan gelen eleştirilere atıfta bulunan bir tweet’e. “Muazzam yetenekleri şüphesiz başka yerlerde çok işe yarayacak.”

Twitter şimdi bu çalışanlardan bazılarının gerçekten de yeteneklerini başka bir yere, Meta’ya götürdüğünü iddia ediyor ve bu konuda dava açmakla tehdit ediyor.

Ancak Meta, Twitter’dan gelen iddiaları zaten yalanlamıştı.

“Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski bir Twitter çalışanı değil – bu bir şey değil.” gönderildi(yeni bir sekmede açılır) Meta iletişim direktörü Andy Stone.

24 saatten kısa bir süre içinde Threads, Instagram ile sıkı entegrasyonu sayesinde şimdiden 30 milyondan fazla kullanıcıyı bir araya getirdi. Meta’ya ait uygulama, kolayca Twitter’ın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük rakip.

Teknory