Twitter, sizi takip etmeyen DM’lere ödeme yapmanızı sağlayacak

Elon Musk’ın Twitter’ı, şirketin aylık 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği için ödeme yapmayan kullanıcılar için giderek daha fazla kullanılamaz hale geliyor. Pazartesi günü, müstakbel eski CEO, “bu hafta gelecek” bir güncellemenin sizi Twitter’da takip etmeyen kişilere doğrudan mesaj gönderme yeteneğini sınırlayacağını ve bunu yalnızca ödeme yapan abonelerin kullanımına sunacağını söyledi. Musk’ın güncellemenin yolda olduğunu iddia […]

Twitter, sizi takip etmeyen DM’lere ödeme yapmanızı sağlayacak

Elon Musk’ın Twitter’ı, şirketin aylık 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği için ödeme yapmayan kullanıcılar için giderek daha fazla kullanılamaz hale geliyor.

Pazartesi günü, müstakbel eski CEO, “bu hafta gelecek” bir güncellemenin sizi Twitter’da takip etmeyen kişilere doğrudan mesaj gönderme yeteneğini sınırlayacağını ve bunu yalnızca ödeme yapan abonelerin kullanımına sunacağını söyledi.

Musk’ın güncellemenin yolda olduğunu iddia eden başka bir tweet’e yanıt olarak gelen tweet’i, bunun “bu hafta” “umarım” olmasını bekleyebileceğimizi söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Instagram’ın Twitter rakibi hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz

“Twitter, sizi takip etmeyen kişilere DM gönderme özelliğini yalnızca Doğrulanmış (Mavi) kullanıcılarla sınırlamak için çalışıyor. Aynı zamanda grup sohbetleri oluşturmak için de geçerli.” T(w)itter Günlük Haberler(yeni bir sekmede açılır).

Musk, Nisan 2022’de platformu satın almadan önce düzeltmeyi taahhüt ettiği spam bot sorununu çözmekle ilgili olduğunu açıkladı.

“Birçok kez söylediğim gibi, yapay zeka botları arasında ayrım yapmak giderek zorlaşıyor. Yakında bu imkansız olacak. Hayatta kalan tek “sosyal ağlar” doğrulama gerektirenler olacak. Ödeme sistemi, bir doğrulama aracıdır. bot maliyetini ~ 10.000X artırıyor” diye tweet attı.

Özellikle Twitter, takip ettiğiniz kişilerden gelmeyen tüm DM’leri otomatik olarak reddetme olanağı sunuyor ve bu da birçok kullanıcının bu sorunu çözmesini oldukça kolaylaştırıyor. Sonsuza dek kullandım ve botların bana DM atmasıyla hiç sorun yaşamadım.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Twitter, Facebook ve Daha Fazlasının Yerini Alacak Alternatif Sosyal Ağlar


Bu son değişiklik, muhtemelen Twitter Blue’ya abone olmayan gazeteciler için sorunlara neden olacaktır, çünkü sizi tanımayan veya takip etmeyen birine DM göndermek, içeriği kullanmak için izin istemeniz, röportaj talep etmeniz gerektiğinde oldukça yaygın bir şekilde yapılır. veya bir hikayeyi doğrulayın.

As T(w)itter Günlük Haberler önerildi(yeni bir sekmede açılır), kullanıcılara Twitter Blue olmayan hesaplardan gelen DM’lere açık kalma seçeneği eklemek kolay olacaktır. Aksi takdirde, son zamanlarda yapılan birçok değişiklik gibi, görünüşe göre bu, insanları Twitter Blue aboneliği için öksürmeye sevk etmenin başka bir yolu olacak.

Twitter Blue, tweet’leri düzenleme ve daha uzun tweet’ler gönderme yeteneği de dahil olmak üzere abonelere önemli avantajlar sunar. Ancak son zamanlarda yapılan bir değişiklik, abone olmayanların erişimini ciddi şekilde sınırlandırırken, bir diğeri SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamayı yalnızca Twitter Blue kullanıcıları için bir seçenek haline getirdi.

Bu arada, yakın zamanda Wall Street Gazetesi(yeni bir sekmede açılır) Rapor, Musk’ın Twitter’daki istenmeyen e-postalara karşı mücadelesinin o kadar da iyi gitmediğini, bot etkinliğinin Twitter’daki görev süresinden öncekiyle kabaca aynı olduğunu ortaya koydu.

Teknory