Kindle Paperwhite Signature Edition incelemesi: Yükseltme paraya değer

Kindle Paperwhite İmza Sürümü(yeni bir sekmede açılır)n, süslü adına rağmen basit bir cihazdır. Yeni, beşinci nesil Kindle Paperwhite ile tamamen aynı, ancak 50 $ daha pahalı ve dört yükseltmesi var: 32 GB bellek (8 GB’den), kablosuz şarj, otomatik olarak ayarlanan bir ön ışık ve reklam yok. Yeni Paperwhite’ın harika bir e-okuyucu olduğunu zaten belirlediğimizden, bu […]

Kindle Paperwhite Signature Edition incelemesi: Yükseltme paraya değer

Kindle Paperwhite İmza Sürümü(yeni bir sekmede açılır)n, süslü adına rağmen basit bir cihazdır. Yeni, beşinci nesil Kindle Paperwhite ile tamamen aynı, ancak 50 $ daha pahalı ve dört yükseltmesi var: 32 GB bellek (8 GB’den), kablosuz şarj, otomatik olarak ayarlanan bir ön ışık ve reklam yok.

Yeni Paperwhite’ın harika bir e-okuyucu olduğunu zaten belirlediğimizden, bu incelemenin odak noktası basit: Bu dört iyileştirmenin ekstra paraya değip değmediğini anlamak.

Tamamen harika bir e-okuyucu

Meslektaşım Alex Perry, normal beşinci nesil Paperwhite’ı inceledi, ancak temel izlenimlerim (daha önce birincil e-okuyucusu ikinci nesil Paperwhite olan birinden geliyor).

Yeni Paperwhite doğru boyutta ve elime mükemmel bir şekilde oturdu. Ayrıca IPX8 derecesi ile plaja hazır, özellikle de resmen suya dayanıklı olmayan iPad mini’mle karşılaştırıldığında benim için çok önemli.

Alt kısımdaki USB-C şarj bağlantı noktası, önceki Paperwhites’deki microUSB bağlantı noktasından çok ihtiyaç duyulan bir yükseltmeydi.
Kredi: Stan Schroeder / Mashable

Cihazın tasarımıyla ilgili tek bir sorunum var ve bu, Amazon’un güç düğmesini yukarıdan aşağıya taşıması ve buna alışması biraz zaman aldı. (Bu değişikliğin Paperwhite’ın önceki bir yinelemesinde gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.)

Yeni Paperwhite, eski modelimden çok daha hızlı, ancak özellikle menüler arasında gezinirken daha da hızlı olabilir. Pil sonsuza kadar dayanır ve eski microUSB konektörü yerine bir USB-C bağlantı noktasına sahip olmak bir nimettir.

AYRICA BAKINIZ:

Amazon’un yeni Kindle’ı (2022 sürümü), kitaplığınıza harika bir ektir

Peki, fazladan 50 dolar için ne alıyorsunuz?

kitaplığın önünde ateş yakmak

Eski, 3. nesil Paperwhite ile karşılaştırıldığında, yeni olanın şekli biraz daha tipik bir kitap gibi, ki bu kötü bir şey değil.
Kredi: Stan Schroeder / Mashable

Bu Kindle’da bulamayacağınız tek şey reklamlar. Diğer bazı cihazlardaki reklamlarla karşılaştırıldığında, Kindle’daki reklamlar neredeyse rahatsız edici değil, ancak yine de parasını ödediğim bir şeyde hiç reklam olmamasını tercih ederim. Ana model Kindle’dan fazladan 20$ karşılığında reklamları kaldırabilirsiniz, ancak ikisi arasındaki fiyat farkı yalnızca 30$’dır, bu da Signature Edition ile elde ettiğiniz diğer ekstralara gerçekten bakmanız gerektiği anlamına gelir.

Hafıza hakkında ne derler bilirsiniz: Daha fazlası her zaman daha iyidir. Bununla birlikte, doymak bilmez bir okuyucu değilseniz veya Kindle’ınıza sürekli olarak bir sürü süreli yayın göndermiyorsanız, 8GB’tan fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Kindle Paperwhite SE(yeni bir sekmede açılır) 32 GB’a sahiptir, bu çok fazladır, ancak depolama konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacağını bilmek rahatlatıcıdır.

Kablosuz şarjın sizin için buna değip değmeyeceği, tamamen onu normalde başka senaryolarda kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır. Tüm Kindle’ların uzun pil ömrü vardır, bu nedenle onları çok sık şarj etmeyeceksiniz. Arabamda kablosuz şarj cihazlarım var ve evin her yerine dağılmış durumda, bu nedenle Kindle’ı üzerlerine atıp şarj etme yeteneği, marjinal de olsa güzel bir gelişme.

kağıt beyazını yakmak

MagSafe, Kindle Paperwhite Signature Edition’ınızı şarj etmenin en iyi yolu değil ama işe yarıyor!
Kredi: Stan Schroeder / Mashable

Eğlenceli gerçek: Kindle Paperwhite SE’yi Apple’ın iPhone için MagSafe manyetik şarj cihazını kullanarak şarj etmeye çalıştım ve yalnızca işe yaramıyor, aynı zamanda şarj cihazı iPhone’a olduğu gibi Kindle’a (zar zor da olsa) yapışıyor. Oldukça iyi.

Ekran, otomatik

Kindle Paperwhite Signature Edition’daki son büyük gelişme ekran.

6,8 inç, 300ppi ekran keskin, net, güzel görünüyor ve uzun okuma seanslarından sonra bile gözlerinizi yormuyor. Cihazın yanlarındaki ve üstündeki çerçeveler, önceki modele göre çok daha küçük, ancak yine de yanlışlıkla sayfayı çevirmeden parmaklarınızı dinlendirecek kadar yer var.

turuncu zemin üzerine kağıt beyazı yakmak

Ekran artık parlaklık ayarlamalarını kendi başına yapıyor.
Kredi: Stan Schroeder / Mashable

Şimdi, Paperwhite’ın normal ve SE versiyonu arasındaki büyük farka gelelim: Otomatik olarak ayarlanan ön ışık. Bu özelliğin önemini açıklamanın en iyi yolu akıllı telefonları düşünmektir: Kelimenin tam anlamıyla her modern akıllı telefon bu özelliğe sahiptir. Üzerinde fazla düşünmezsiniz ama birisi bu özelliği elinizden alsa kesinlikle fark edersiniz.

Paperwhite’da da benzer. Ekran, ortamınızdaki ışık miktarına bağlı olarak parlaklığı otomatik olarak ayarlar. Çok loş ışıkta okumayı seviyorum ve Kindle ekranın parlaklığını hemen hemen benim yaptığım gibi ayarlıyor. Cihaz karanlık modu (koyu arka plan üzerinde parlak metin) destekler ve buna geçersem parlaklığı buna göre yeniden ayarlar. Bu özelliği seviyorum ve onsuz yaşayabilsem de, parlaklığı tekrar manuel olarak ayarlamak zorunda kalmaktan biraz rahatsız olurum.

Uygun fiyatlı yükseltmeler

Bunun nedeni, bazı Apple cihazlarını yeni incelemem olabilir – Apple, yükseltmeler ve ekstra özellikler için bir kol ve bir bacak şarj ediyor – ama kendimi Kindle Paperwhite Signature Edition gibi hissediyorum(yeni bir sekmede açılır) buna değer.

50 ABD Doları karşılığında reklamsız (20 ABD Doları değerinde), kablosuz şarj, 32 GB ve geliştirilmiş bir ekran elde edersiniz. Hiçbiri gerekli değil, ancak paranızın karşılığını iyi bir şekilde alıyormuşsunuz gibi geliyor.

Teknory