WhatsApp ‘bir kez görüntüle’ mesajları üzerinde çalışıyor

Kasım 2020’de WhatsApp nihayet çok ihtiyaç duyulan bir gizlilik özelliğini ekledi: Kaybolan mesajlar. Başlangıçta yalnızca bir seçenekle sınırlıyken (7 gün sonra kayboluyor), WhatsApp daha sonra özelliği genişletti 24 saat veya 90 gün sonra kaybolan iletilere de izin vermek için. Şimdi, göre WABetaBilgisişirket kaybolan mesajın aşırı bir versiyonu üzerinde çalışıyor – hem gönderen hem de alıcı […]

WhatsApp ‘bir kez görüntüle’ mesajları üzerinde çalışıyor

Kasım 2020’de WhatsApp nihayet çok ihtiyaç duyulan bir gizlilik özelliğini ekledi: Kaybolan mesajlar. Başlangıçta yalnızca bir seçenekle sınırlıyken (7 gün sonra kayboluyor), WhatsApp daha sonra özelliği genişletti 24 saat veya 90 gün sonra kaybolan iletilere de izin vermek için.

Şimdi, göre WABetaBilgisişirket kaybolan mesajın aşırı bir versiyonu üzerinde çalışıyor – hem gönderen hem de alıcı için kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen bir mesaj.

Yeni özellik, Android için en son WhatsApp beta sürüm 2.22.25.20’de bulunabilir. Böyle bir mesaj gönderdikten sonra, alıcı mesajı paylaşamaz veya iletemez.

AYRICA BAKINIZ:

Merhaba ben: WhatsApp artık kendi kendinize mesaj atmanıza izin veriyor

WhatsApp’ın fotoğraflar ve videolar için zaten bu özelliğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var; şimdi kısa mesajlara genişletiliyor. Tek kullanımlık bir fotoğraf veya video gönderdiğinizde, karşı taraftaki kişi bunun ekran görüntüsünü alamaz; Muhtemelen aynı işlevsellik, bir kez görüntülenen mesajlar için de etkinleştirilecektir.

Fotoğraflar ve videolar için, bir kez görüntüleme işlevi, gönderilecek bir fotoğraf veya video seçilerek ve ardından altyazı isteminin sağ tarafındaki daire içine alınmış “1” simgesine dokunularak etkinleştirilir. Kısa mesajlar için, şu anda eklenmiş asma kilit içeren özel bir gönder düğmesi simgesi var, ancak bu özellik beta sürümünden çıktıktan sonra tasarım değişebilir.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

İşte Facebook ve uygulamalarının bozulduğu gün internet böyle görünüyordu


Özelliğin şu anda WhatsApp beta sürümünde yayında olduğu göz önüne alındığında, gelecekteki bir güncellemede görünmesini beklemek makul, ancak ne zaman gerçekleşeceğine dair bir garanti yok.

Bir kez görüntülenebilen mesajlar, amaçlanan alıcı dışında kimsenin görmemesi gereken bir şeyi paylaşmak istediğinizde kullanışlıdır. Bunlar, gizliliğin önemli olduğu durumlarda normal mesajlardan daha iyi olsa da, örneğin başka bir telefonla telefon ekranının fotoğrafını çekerek, alıcının bir kopyasını saklamasının hala mümkün olduğunun farkında olmalısınız.

Teknory