UPHOLD Gizlilik Yasası, sağlık verilerinin gizliliğine yönelik korumaları genişletmeyi amaçlamaktadır.

Yeni bir Senato tasarısı, sağlık verilerinin gizliliği korumasını genişletmeyi amaçlıyor. Roe’nun tersine dönmesinin ardından aktivistler ve veri gizliliği uzmanları, dönem uygulaması kullanıcılarını uygulamalarını silmeleri konusunda uyarmaya başladı. Kullanıcılar, uygulamanın bir kişinin döngüsünü öğrenmesine izin verecek ve doğurganlık pencerelerini tahmin edebilecek ve kullanıcılara hamilelik testi yapmaları gerekebileceği zaman sorabilecek şekilde adetlerini kaydedecektir. Mahremiyet uzmanları, bu uygulamalar […]

UPHOLD Gizlilik Yasası, sağlık verilerinin gizliliğine yönelik korumaları genişletmeyi amaçlamaktadır.

Yeni bir Senato tasarısı, sağlık verilerinin gizliliği korumasını genişletmeyi amaçlıyor.

Roe’nun tersine dönmesinin ardından aktivistler ve veri gizliliği uzmanları, dönem uygulaması kullanıcılarını uygulamalarını silmeleri konusunda uyarmaya başladı. Kullanıcılar, uygulamanın bir kişinin döngüsünü öğrenmesine izin verecek ve doğurganlık pencerelerini tahmin edebilecek ve kullanıcılara hamilelik testi yapmaları gerekebileceği zaman sorabilecek şekilde adetlerini kaydedecektir. Mahremiyet uzmanları, bu uygulamalar tarafından toplanan verilerin, kürtajın yasaklandığı ve suç sayıldığı eyaletlerde kürtaj arayan kişileri belirlemek için kullanılabileceği ihtimaline ilişkin endişelerini dile getirdi. “Sağlık ve Çevrimiçi Konum Verileri (UPHOLD) Gizlilik Yasası için Korumaları Sürdürme” başlıklı yeni yasa tasarısı bunu engellemeyi amaçlıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Roe sonrası dünyada regl uygulamaları: Bilmeniz gerekenler

Tasarı geçerse, tüketicilere sağlık verileri üzerinde daha fazla sahiplik verecek ve şirketlerin kişisel sağlık bilgilerini tüketici onayı olmadan toplama veya kullanma yetkilerini kısıtlayacak. Ek olarak, tüketicilerden, spor izleyicilerinden, tıp merkezlerinden veya tarama geçmişinden toplanmış olsun, kişisel olarak tanımlayıcı verilerin reklam için kullanılmasını yasaklayacaktır.

Mevzuat, Demokrat Senatörler Amy Klobuchar, Elizabeth Warren ve Mazie Hirono tarafından tanıtıldı. Warren, “Roe’nun tersine çevrilmesinden bu yana, veri komisyoncuları ve teknoloji firmaları, üreme sağlığı hizmetleri arayanlar da dahil olmak üzere milyonlarca Amerikalının özel sağlık ve konum verilerinden yararlanmaya devam etti” dedi. Bir açıklamada.(Yeni bir sekmede açılır) “UPHOLD Gizlilik Yasası, tüketicilerin hassas verilerini ve gizlilik haklarını koruyacaktır.”

Roe’nun geri dönüşünden sonra, birçok dönem izleme uygulaması, kullanıcıların verilerinin güvende olduğunu garanti eden güncellemeler ve açıklamalar yaptı – Flo, tanımlanabilir kullanıcı bilgilerini kaldıran “Anonim Modu” başlattı, Glow, kullanıcı verilerini asla ve asla satmayacağını söyledi ve Stardust, son kullandığını duyurdu. tüm kullanıcılar için uçtan uca şifreleme — ancak kolluk kuvvetleri dönem izleme uygulaması verilerinin teslim edilmesini talep ederse ne olacağı henüz görülmedi.

Hirono yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetçiler üreme sağlığı hizmetlerini ülke çapında yasaklamak ve suç saymak için çalışırken, ülkemizdeki herkesin üreme verilerinin gizliliğini korumamız kritik önem taşıyor” dedi. “Herkes, vücutları ve sağlık hizmetleri hakkındaki kişisel verilerin korunacağına güvenebilmelidir.”

Tasarı daha yeni tanıtıldı, bu arada, ülke çapındaki kürtaj fonlarına ve üreme adaleti ağlarına nasıl bağışta bulunabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Teknory