Uzun Gecikmelerden Sonra İlk Tesla Semi Teslim Edildi

Uzun zamandır Pepsi’nin Tesla’nın en büyük müşterilerinden biri olacağı öne sürülmüştü – bir yan kuruluş, fabrikalarından birine şarj istasyonları kurarken ve bu yılın başlarında kamyonları test ederken görüldü. Tesla ayrıca 2017’de duyurulduktan kısa bir süre sonra 100 adet yüksek teknoloji kamyon siparişi verdi. Musk, Ekim ayında şirketin ilk kamyonunun neredeyse teslimata hazır olduğunu ve meşrubat […]

Uzun Gecikmelerden Sonra İlk Tesla Semi Teslim Edildi

Uzun zamandır Pepsi’nin Tesla’nın en büyük müşterilerinden biri olacağı öne sürülmüştü – bir yan kuruluş, fabrikalarından birine şarj istasyonları kurarken ve bu yılın başlarında kamyonları test ederken görüldü. Tesla ayrıca 2017’de duyurulduktan kısa bir süre sonra 100 adet yüksek teknoloji kamyon siparişi verdi. Musk, Ekim ayında şirketin ilk kamyonunun neredeyse teslimata hazır olduğunu ve meşrubat üreticisine gideceğini doğruladı.

Bugün, tesla nihayet resmiyet kazandı ve ilk üretim yarı ürünlerini Pepsi’ye teslim etti. Nevada’daki bir Tesla Gigafactory’de gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Musk, kamyonu tasarlama motivasyonunu anlattı. Tesla CEO’su, kamyonların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki araçların %1’inden daha azını oluşturduğunu, ancak büyük bir emisyon yığınından sorumlu olduğunu iddia ediyor. Musk, hem çevreye yardımcı olacağını hem de otoyolların yakınında yaşayan bireylerin sağlığını iyileştireceğini söyledi. Sunumun sonunda Musk, Pepsico’ya teşekkür etti ve onları “harika bir ortak” olarak nitelendirdi.

Kamyonların anahtar kartları daha sonra Pepsi’nin temsilcilerine teslim edildi ve ardından birkaç beşlik çaktı. Kamyonların ilk kargo çalışması, katılan insanlara dağıtılan “muazzam miktarda Frito Lays” içeriyordu. Pepsi’den Kirk Tanner daha sonra mikrofonu aldı ve “Bunu gerçeğe dönüştürmek için sayısız saat harcayan insanlara teşekkür etmek istiyorum” dedi. Elon Musk ve diğer Tesla temsilcilerine teşekkür etmeden önce. Diğer şirketler de Tesla’nın elektrik yarılarıyla ilgileniyor. Budweiser, Walmart ve UPS, ön sipariş verenler arasında yer alıyor – Budweiser en az 40 büyük elektrikli araç sipariş etti.

Teknory