VFX Sanatçıları, Antonio Banderas’ın Gözden Kaçan Bilim Kurgu Filmindeki Pratik Robotları Tanımakta Başarısız Oldu

Özet VFX sanatçıları, Automata’daki robotların CGI efektleri eklenmiş olarak pratik olduğunu öğrenince şaşırdılar. Robotun çoğunluğu gerçektir ve buna uygun olarak eklenen küçük CG parçaları da vardır. Robotları gerçek hayatta inşa etmek filmin geneline daha iyi hizmet eder ve onların daha somut ve etkileyici görünmesini sağlar. Sette etkileşim kuracak bir şeyin olması çekime yardımcı olur. Blade […]

VFX Sanatçıları, Antonio Banderas’ın Gözden Kaçan Bilim Kurgu Filmindeki Pratik Robotları Tanımakta Başarısız Oldu

Özet

  • VFX sanatçıları, Automata’daki robotların CGI efektleri eklenmiş olarak pratik olduğunu öğrenince şaşırdılar. Robotun çoğunluğu gerçektir ve buna uygun olarak eklenen küçük CG parçaları da vardır.
  • Robotları gerçek hayatta inşa etmek filmin geneline daha iyi hizmet eder ve onların daha somut ve etkileyici görünmesini sağlar. Sette etkileşim kuracak bir şeyin olması çekime yardımcı olur.
  • Blade Runner gibi diğer bilim kurgu filmleriyle karşılaştırılmasına rağmen Automata’daki robotlar için kullanılan pratik kuklalar onları unutulmaz kılıyor ve izleyicileri filmi tekrar izlemeye teşvik edebilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçıları gözden kaçırılan Antonio Banderas bilimkurgu filmindeki pratik robotları fark edemiyor Otomat. Gabe Ibáńez’in yönettiği film, 2014’te gösterime girdi ve ROC için çalışan sigorta acentesi Jacq Vaucan’ın (Banderas), teknolojilerinin kendini değiştirmeye başladığını fark etmesini konu alıyor. Yayınlandığı tarihte ise Otomat Özellikle görselliğiyle övgü alan film, tanıdık tür öğelerinin kullanılması izleyiciler arasında eleştiri kaynağı haline geldi. Filmde Banderas’ın yanı sıra Dylan McDermott, Birgitte Hjort Sørensen, Tim McInnerny, Melanie Griffith ve Robert Forster da yer alıyor.

İçinde Koridor Ekibi‘nin son videosunda VFX sanatçıları görüntülere baktı Otomat ve robotların pratik olduğunu öğrenince şaşırdılar. Efektler hâlâ eklenmiş olsa da Wren, ekranda gösterilenlerin çoğunlukla “analog“diye konuştu ve CGI’nin nasıl kullanılacağını anlattı. Niko ayrıca bir filmden bazı şeyleri çıkarabilmenin avantajlı olabileceğini de belirtti. Otomat‘nin robotları aşağıda ve videonun 5:26 civarındaki o kısmına göz atın:

Çalıkuşu: “Çoğu zaman, boyamaları gereken şeyler aslında robotun bir kısmını kaplıyor, bu yüzden robotun aslında var olmayan parçalarını da eklemeleri gerekiyor, ya da belki varlar, ama bunlar CG’ye ekleniyor, tıpkı robotun üzerindeki kaval kemiklerinin tekrar eklenmesi gibi. Hala, sanki o robotun çoğunluğu fotogerçek çünkü gerçek, yani CG olan küçük parçalar, zaten beğeneceğiniz mükemmel bir şeye sahipsiniz. ile eşleştirin. Gözünüze çarpmayacak noktaya getirdiğiniz sürece işe yarıyor.


Otomatadaki Robotlar Neden Bu Kadar Etkileyici?

Tamamen CGI olsaydı robotların neye benzeyebileceğini düşünmek ilginç, ancak onları gerçek hayatta inşa etmek genel olarak filme daha iyi hizmet ediyor. Pratik kuklalar kullanarak, OtomatHareket eden araçları kullanmaktan yaralı bir Jacq’i çekmeye kadar yaptıkları her şey göz önüne alındığında bu etkileyici bir şey. Corridor Crew’un videolarında belirttiği gibi efektler daha az fark edilir ve sette etkileşim kuracak bir şeyin olması çekime de yardımcı olabilir.

Hikayeye ve robotların buradaki rolüne gelince, pek çok kişi 1982’deki hikayeyle karşılaştırmalar yapıyor. Bıçak Sırtı Harrison Ford’un diğer bilim kurgu filmleriyle birlikte başrol oynadığı. Otomat‘nin ortamı, bir dizi güneş fırtınasının yol açtığı insanoğlunun yıkımını tasvir ediyor. Hacılar olarak bilinen robotlar, geriye kalan tüm yaşamı korumak için yapılmıştı ve filmin de gösterdiği gibi, protokoller yoluyla kontrol edilebiliyordu; bu da onları insanları tehlikeye atamayacak veya kendi programlarını değiştiremeyecek hale getiriyordu.

Benzerliklere rağmen robotlar Otomat Gerçekten pratik kuklalar olduklarını öğrendiklerinde türün hayranları arasında unutulmaz kalabilir. VFX sanatçılarının bile bunu fark edemediğini ve belki de bazı izleyicileri 2014 filmini tekrar ziyaret etmeye yönlendirebileceğini görmek ilginç.

Kaynak: Koridor Ekibi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow