Timothée Chalamet’in Wonka’sı Sadece İki Hafta İçinde Küresel Gişede Önemli Bir Dönüm Noktasını Geçti

Özet Wonka, yurt içi açılış haftasonunda küresel gişede 150 milyon doları aştı. Filmin başa baş olması için yaklaşık 250 milyon dolar kazanması gerekiyor, ancak bu hedefe ulaşma yolunda ilerliyor. Wonka, Timothée Chalamet’in canlandırdığı ünlü şeker üreticisinin kökenlerini araştıran Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası’nın ön bölümüdür. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Wonka şimdiden […]

Timothée Chalamet’in Wonka’sı Sadece İki Hafta İçinde Küresel Gişede Önemli Bir Dönüm Noktasını Geçti

Özet

  • Wonka, yurt içi açılış haftasonunda küresel gişede 150 milyon doları aştı.
  • Filmin başa baş olması için yaklaşık 250 milyon dolar kazanması gerekiyor, ancak bu hedefe ulaşma yolunda ilerliyor.
  • Wonka, Timothée Chalamet’in canlandırdığı ünlü şeker üreticisinin kökenlerini araştıran Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası’nın ön bölümüdür.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Wonka şimdiden küresel gişede büyük bir kilometre taşını geçti. film müzikali, 1971 Roald Dahl uyarlamasının ön filmidir. Willy Wonka ve Çikolata FabrikasıTimothée Chalamet’in eksantrik çikolatacının daha genç bir versiyonunu canlandırdığı filmde. Yöneten PaddingtonPaul King’in yönettiği film, %84’lük etkileyici Sertifikalı Taze Çürük Domates puanına sahip.

Başına Sayılarthe Wonka gişe zaten önemli bir küresel dönüm noktasını geçti. film, yurt içinde gösterime girmesinden bir hafta önce uluslararası pazarlarda gösterime girmesi sayesinde, ABD’deki açılış haftasonunun sonunda 150 milyon dolar eşiğini aşarak 151,4 milyon dolar hasılat elde etti. 125 milyon dolarlık bütçesi, başabaş için 250 milyon dolar ya da daha fazla kazanması gerektiği anlamına gelse de, film bu toplama doğru ilerliyor gibi görünüyor.


Wonka Gişesinin Geleceği Altındır

Timothee Chalamet, Wonka'da Çiçekli Şekeri Çiğneyen Willy rolünde

Henüz karanlık olmasa da genç Willy Wonka’nın hikayesinin parlak bir geleceği var gibi görünüyor. Aralık filmleri, tatil sezonu boyunca yavaş bir başarı elde etme eğilimindedir; büyük yeni geniş kapsamlı filmlerin eksikliğinin olduğu bir ay olan Ocak ayına kadar geçen haftalarda tutarlı kazançlar elde edilir. Bu şu demek Wonka sadece parasını geri kazanmakla kalmadı, aynı zamanda sonunda gerçek bir hit haline geldi.

Gerçek şu ki Wonka bir müzikal buna karşı çalışabilir ve son zamanlarda olduğu gibi flop olmasına neden olabilir mi? Batı Yakası Hikayesi veya Sevgili Evan HansenBu açılış hafta sonu hasılatı, filmin gösterime girmesinin büyük olasılıkla bacakları olacağını gösteriyor. Muhtemelen önceki Willy Wonka filmlerinin her ikisinin de müzikal unsurlara sahip olması ve potansiyel olarak izleyicileri bu deneyime hazırlaması buna yardımcı oldu. 2017’den bile daha iyi performans gösterebilir En Büyük Şovmen8,8 milyon dolara açılan bu rakam, yurt içinde 174,3 milyon dolara ve dünya çapında 434,9 dolara ulaşarak uyuyan bir hit haline geldi.

Wonka Klasiğin yeniden tasavvuruna ek olarak Neil Hannon’un orijinal müziğini de içeriyor Willy Wonka “Pure Imagination” şarkısı.

Bahsedilen, Wonka önümüzdeki haftalarda büyük bir rekabetle yüzleşmek zorunda kalacak. Aralık ayının yavaş geçen ilk birkaç haftasının ardından tatil sezonu, 22 Aralık’ta çıkacak yeni sürümlerle yüksek vitese geçiyor. Senden Başka Herkes, GöçVe Aquaman ve Kayıp Krallıkbunu takip edecek ferrari, Mor renkVe Teknedeki Çocuklar Noel gününde. Ancak bu güçlü açılış, müzikalin diğer pek çok eser arasında ayakta kalmasına yardımcı olabilir.

Kaynak: Sayılar

Wonka <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/10/wonka-movie-poster.jpg”/>
Wonka

Wonka, Roald Dahl’ın klasik romanı Charlie ve Çikolata Fabrikası’nın ön filmidir ve efsanevi şeker üreticisinin kökenlerini konu alır. Wonka, Oompa Loompa’larla ilk karşılaşmasından muhteşem karargâhını kurmaya kadar karakteri yeni bir ışıkla araştırıyor. Timothee Chalamet, Willy Wonka rolünü üstleniyor.

Yayın tarihi
15 Aralık 2023

Müdür
Paul Kral
Türler
Aile , Macera , Komedi

Yazarlar
Paul King, Simon Farnaby

Bütçe
125 milyon dolar

Stüdyo(lar)
Warner Bros. Resimleri

Distribütör(ler)
Warner Bros. Resimleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow