Viral Kısa Videoların Ardından TikTok Şimdi de Kitap Satarak Beyninizi Zehirden Arındırmak İstiyor

TikTok Shop, içerik oluşturucuların güzellik ürünleri, moda ve tüketici teknolojisi satabileceği yerleşik bir e-ticaret platformudur – ancak bazı kullanıcılar, TikTok’un okuma topluluğunun dokusunu oluşturan yazarların çoğu için giriş eşiğinin çok dik olduğundan endişe duymaktadır. , BookTok üyesi Zai Sylla söylenmiş Gardiyan. Sylla, şu anda Shop’ta yalnızca çok popüler kitaplar olduğunu söylüyor – bunlar genellikle büyük… Okumaya devam et Viral Kısa Videoların Ardından TikTok Şimdi de Kitap Satarak Beyninizi Zehirden Arındırmak İstiyor

Viral Kısa Videoların Ardından TikTok Şimdi de Kitap Satarak Beyninizi Zehirden Arındırmak İstiyor

TikTok Shop, içerik oluşturucuların güzellik ürünleri, moda ve tüketici teknolojisi satabileceği yerleşik bir e-ticaret platformudur – ancak bazı kullanıcılar, TikTok’un okuma topluluğunun dokusunu oluşturan yazarların çoğu için giriş eşiğinin çok dik olduğundan endişe duymaktadır. , BookTok üyesi Zai Sylla söylenmiş Gardiyan. Sylla, şu anda Shop’ta yalnızca çok popüler kitaplar olduğunu söylüyor – bunlar genellikle büyük yayıncılık şirketleriyle ortaklık kuran ve zaten önemli pazarlama bütçeleri olan yazarlardan geliyor.

Uygulama, alışveriş platformunun kitaplar bölümünü denemek ve genişletmek için büyük platformlara sahip birkaç BookToker ile ortaklık kurdu. Ancak Sylla, okumak veya başkalarına tavsiye etmek isteyeceği kitapların çoğunun mağazada yer almadığını ve aynı şeyi hissedebilecek sayısız BookTok üyesi olduğunu söylüyor. Birçoğu, organik kitap trendlerinin ve tavsiyelerinin tehlikede olduğundan endişe duyarak büyük yayıncılığın BookTok’tan tamamen uzak durmasını istiyor. İyi eOkuyucu). Başka bir BookTok üyesi, thelibbyruth, The Guardian’ın raporunda, çevrimiçi okuma topluluğunun en iyi kısmının “gerçek ve gösterişsiz yönü” olduğunu ve aşırı ticarileştirmenin ve yazar temsilindeki çeşitlilik eksikliğinin bu bütünlüğü tehdit ettiğini söyleyerek alıntılandı. Colleen Hoover gibi son derece popüler BookTok yazarları, sanal kitapçıda büyük ihtimalle kolay bir başarı yakalayacaklardır, ancak bağımsız, kendi kitaplarını yayınlayan ve düşük bütçeli yayın yapan yazarlar için, karmaşık bir kelime bilgisine sahip geniş bir okuyucu topluluğunun bir şansı vardır. -mouth ağı, en çok satanları teşvik etmek için en erişilebilir yolları olmaya devam ediyor.

Teknory