Yeni Apple Saatleri ABD’de Yasaklanabilir İşte Nedeni

ABD’de Apple Watch ithalatının yasaklanması mantıklı, ancak AliveCor’un önündeki yol kolay olmayacak. ABD ITC, Kasım ayında Apple’ın akıllı saatlerinin kalp atış hızı izleme için AliveCor patentlerini ihlal ettiği için ithalatının yasaklanması gerektiğine karar verirken, bir yasaklama emrinin fiilen uygulanması askıya alındı. Bunun nedeni, bir ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi mahkemesinin, AliveCor’un sahip olduğu tartışmalı […]

Yeni Apple Saatleri ABD’de Yasaklanabilir İşte Nedeni

ABD’de Apple Watch ithalatının yasaklanması mantıklı, ancak AliveCor’un önündeki yol kolay olmayacak. ABD ITC, Kasım ayında Apple’ın akıllı saatlerinin kalp atış hızı izleme için AliveCor patentlerini ihlal ettiği için ithalatının yasaklanması gerektiğine karar verirken, bir yasaklama emrinin fiilen uygulanması askıya alındı. Bunun nedeni, bir ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi mahkemesinin, AliveCor’un sahip olduğu tartışmalı üç patentin geçersiz olduğuna karar vermesidir, bu da Apple’ın herhangi bir patent yasasını ihlal etmediği anlamına gelir. AliveCor şu anda USPTO’nun Apple’ın lehine sonuçlanan kararına itiraz etme sürecinde.

ITC’nin çelişkili kararının ardından, ITC’nin yasaklama tavsiyesini 60 günlük süre içinde onaylayıp onaylamamak Başkan Biden’a bırakıldı. Artık Başkanlık ofisi ITC’nin bulgularını desteklemeye karar verdiğine göre, her iki şirket de şimdi bir temyiz mahkemesinde itiraz edecek ve Apple Watch ithalat yasağının kaderini belirleyecek nihai bir karar alacak. Bu süreç 18 aya kadar sürebilir. İlginç bir şekilde Apple, Başkan Obama’nın görev süresi boyunca ITC’ye başkanlık eden bir lobici olan Shara Aranoff’u işe aldı. Apple’ın hamlesine yanıt veren AliveCor CEO’su Priya Abani, “Apple’ın sınırsız kaynakları var. Alabilecekleri herkesin peşine düşecekler ve yaptıkları da bu” dedi.

Teknory