Viral Video, ABD Donanması Silah Sisteminin Sivil Bir Uçağı Hedeflediğini Gösteriyor, İşte Olanlar

Göre ABD Donanması, Phalanx, helikopterler ve dronlar gibi asimetrik savaş tehditlerini avlamak için ek izleyiciler ve sensörler ile eklenebilir. İlk olarak 1980’de USS Mercan Denizi’ne kuruldu ve birkaç yinelemeden geçti. Görünen dehasına rağmen, Phalanx’ın kusursuz bir sicili olmadı. 1991’de, Birinci Körfez Savaşı sırasında, USS Jarrett’taki bir Phalanx otomatik moddaydı. dost ateşi açtı USS Missouri’de. Phalanx, […]

Viral Video, ABD Donanması Silah Sisteminin Sivil Bir Uçağı Hedeflediğini Gösteriyor, İşte Olanlar

Göre ABD Donanması, Phalanx, helikopterler ve dronlar gibi asimetrik savaş tehditlerini avlamak için ek izleyiciler ve sensörler ile eklenebilir. İlk olarak 1980’de USS Mercan Denizi’ne kuruldu ve birkaç yinelemeden geçti.

Görünen dehasına rağmen, Phalanx’ın kusursuz bir sicili olmadı. 1991’de, Birinci Körfez Savaşı sırasında, USS Jarrett’taki bir Phalanx otomatik moddaydı. dost ateşi açtı USS Missouri’de. Phalanx, Irak’ın “İpekböceği” güdümlü bir füzesini yanıltmak için konuşlandırılan Missouri tarafından ateşlenen bir saman tenekesine karşı önlem olarak ateşlendi.

Neyse ki, USS Missouri’deki mürettebat herhangi bir ciddi yaralanmayla karşılaşmadı. Birkaç yıl sonra, Phalanx – bir Japon muhrip gemisi Yugiri’de – aşağı getirdi Bir deniz tatbikatı sırasında bir ABD Donanması A6E Intruder uçağı.

İlginç bir şekilde, bu alışılmadık bir durum değil ve birçok durumda Phalanx’ın takip ettiği görüldü. Aslında, bu bir TikTok’ta ortak görüşPhalanx’ın görünüşte zararsız uçakları izlediği benzer videoların yüzbinlerce görüntülendiği yer. Ancak uygun bağlam olmadan, bu tür videolar paniğe neden olabilir, özellikle de yolcu uçaklarını düşüren ve yüzlerce can alan uçaksavar silahlarının gerçek olayları hafızalarımızda hala tazeyken.

Teknory