WhatsApp için Etiketler Nasıl Yapılır

Çıkartmalar, benzersiz tepkiler ve ifadeler yaratmanın en popüler yollarından bazılarıdır. Emojiden daha ilişkilendirilebilir olarak konuşmalarınızı geliştirirler. WhatsApp çıkartma mağazasındaki çok çeşitli çıkartmalar buna yardımcı olur. nasıl yapılır“/> Arkadaşınız veya çalışma gruplarınızla daha ilgili olan veya içeriden şakalar içeren çıkartmalar kullanmak istiyorsanız, WhatsApp ayrıca kendi yaptığınız çıkartmaları yüklemenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Arkadaş gruplarınızı özel çıkartmaların […]

WhatsApp için Etiketler Nasıl Yapılır

Çıkartmalar, benzersiz tepkiler ve ifadeler yaratmanın en popüler yollarından bazılarıdır. Emojiden daha ilişkilendirilebilir olarak konuşmalarınızı geliştirirler. WhatsApp çıkartma mağazasındaki çok çeşitli çıkartmalar buna yardımcı olur.

nasıl yapılır“/>

Arkadaşınız veya çalışma gruplarınızla daha ilgili olan veya içeriden şakalar içeren çıkartmalar kullanmak istiyorsanız, WhatsApp ayrıca kendi yaptığınız çıkartmaları yüklemenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Arkadaş gruplarınızı özel çıkartmaların tuhaf dünyasıyla nasıl tanıştıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Uygulamayla WhatsApp Çıkartmaları nasıl yapılır?

WhatsApp’ın uygulama içinde çıkartma oluşturma yöntemi yoktur, ancak özel WhatsApp çıkartmalarınızı yapmak için üçüncü taraf uygulamaları indirebilirsiniz.

Sticker Maker, en popüler WhatsApp çıkartma üreticilerinden biridir. Sticker Maker ile kendi WhatsApp çıkartmalarınızı şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. İndirin ve kurun “Etiket Oluşturucu” Google Pay Store veya App Store’dan uygulama.
 2. Uygulamayı açın.
 3. “Yeni Çıkartma paketi oluştur”a dokunun ve çıkartma paketinize bir ad verin, ardından devam edin. Bu, çıkartma koleksiyonunuzda veya mağazada görünecek isimdir.
 4. Bir çıkartma yapmaya başlamak için boş bir noktaya dokunun veya mevcut bir çıkartmayı düzenlemek için dolu bir noktaya dokunun.
 5. Sağlanan düzenleme araçlarını kullanarak çıkartmanızı, gideceğiniz temaya uyacak şekilde düzenleyin.
 6. İlk çıkartma koleksiyonunuzdan memnun olduğunuzda “Kaydet”i seçin.
 7. “WhatsApp’a Ekle”ye dokunun.
 8. WhatsApp’ta “Emoji simgesine” tıklayın ve ardından “Etiketler simgesi”ni seçin. Yeni çıkartma paketiniz, zaten sahip olduğunuz diğerleriyle birlikte gösterilmelidir.
 9. Onları arkadaşlarınıza göndererek test edin.

Her çıkartma paketi en fazla 30 çıkartma içerebilir.

Sticker Maker’a bir Sticker ekleyin

Farklı bir uygulamada bir çıkartma oluşturduysanız ve bunu Sticker Maker’a eklemek istiyorsanız çıkartmanızın şu gereksinimleri karşıladığından emin olun:

 • Çıkartmanız şeffaf bir arka planla kaydedilmelidir.
 • Çıkartmanızın boyutunun 512 x 512 piksel olması gerekir.
 • Çıkartmanızın boyutu 100 kb’den az olmalıdır.
 • Çıkartmanızın kenarı ile anahat için kenar boşluğu arasında en az 16 piksel bırakın.

Canva ile Kendi WhatsApp Çıkartmalarınızı Nasıl Yapabilirsiniz?

ayrıca yapabilirsin Canva’yı kullan kendi WhatsApp çıkartmalarınızı oluşturmak için. Canva’da size yardımcı olması için kullanabileceğiniz bir dizi ücretsiz tasarım, şablon ve stok görsel vardır. Bunu yapmak için adımlar şunlardır:

 1. Canva’da bir hesap oluşturun veya mevcut hesabınızda oturum açın.
 2. Aramak “WhatsApp çıkartmaları” kendi yaratmaya başlamak için.
 3. Şablonlar arasında gezinin.
 4. Tasarımınızı bir PNG dosyası olarak kaydedin.
 5. “Çıkartma Oluşturucu” gibi bir çıkartma uygulaması indirin ve çıkartmayı WhatsApp’a eklemek için yukarıdaki adımları izleyin.

Çıkartmalarınızı Canva’nın öğelerini kullanarak tasarlarsanız, bunları satmanıza izin verilmediğini unutmamak önemlidir.

WhatsApp Çıkartmaları için Diğer Harika Çıkartma Oluşturucu Uygulamaları

Yukarıdaki çıkartma yapıcı seçenekleri canınızı sıkmıyorsa, kendi WhatsApp çıkartmalarınızı oluşturmak için deneyebileceğiniz birkaç tane daha burada bulabilirsiniz.

Çıkartma Stüdyosu

Çıkartma Stüdyosu kişiselleştirilmiş çıkartmalarınızı oluşturmanıza yardımcı olan, PlayStudio Apps tarafından geliştirilmiş harika bir WhatsApp çıkartma oluşturucudur. Uygulama ayrıca çıkartmalarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için uygulama içi satın almalara sahiptir. Sticker Studio ile şunları yapabilirsiniz:

 • Gboard veya WhatsApp için sınırsız çıkartma paketi kaynağı oluşturun.
 • Fotoğraf çekmek veya galerinizdeki mevcut resimleri yüklemek için cihazınızın kamerasını kullanın.
 • Parmak kesikli çıkartmalar yapın ve sabit şekil seçeneğini kullanın.
 • Çıkartmalarınızı doğru boyutlara ölçeklendirin.
 • Çıkartmalarınıza çizimlerinizi veya herhangi bir metni ekleyin.

Stickify’dan Sticker Maker

Stickify’dan Sticker Maker arka planlarını kaldırarak, kırparak veya farklı renkler ve yazı tipleri ekleyerek özelleştirilmiş WhatsApp çıkartmaları yapabileceğiniz harika bir araç kutusuna sahiptir. Ayrıca çılgın şapkalar veya gözlükler gibi havalı aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Stickify tarafından sunulan Sticker Maker ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Sınırsız çıkartma paketi oluşturun.
 • Kullanımı kolay editörlerini kullanarak çıkartmalarınızı veya resimlerinizi düzenleyin.
 • 2008’de çıkmış gibi görünen çıkartmalar için sağlanan mem oluşturucuyu kullanın. Dank memleri ebedidir.

sticker.ly

sticker.ly Uygulamayı WhatsApp durum videoları yapmak için de kullanabilmeniz açısından diğer WhatsApp çıkartma uygulamalarına göre büyük bir avantaja sahiptir. Sticker.ly’de memler, çizgi romanlar, çıkartmalar ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz. Sticker.ly ile aşağıdakileri elde edersiniz:

 • Esprili çıkartma seçeneklerinden oluşan geniş bir katalog.
 • Basit kırpma ve kesme görüntü düzenleme seçenekleri.
 • Doğrudan WhatsApp taşıma.
 • İçeriğinizi dahili bağlantı aracılığıyla diğer kullanıcılarla paylaşmak.

iPad veya iPhone için Çıkartma Oluşturucu

Çoğu çıkartma uygulaması Android kullanıcıları için olsa da, Çıkartma Yapıcı iPad veya iPhone kullanıcıları için harika bir seçenektir. Bu uygulama, kendi WhatsApp çıkartmalarınızı oluştururken seçebileceğiniz emojiler, memler ve çok sayıda komik çıkartma seçeneğine sahiptir. Sticker Maker ile şunları yapabilirsiniz:

 • 20.000’den fazla özelleştirilmiş çıkartma paketi oluşturun.
 • Animasyonlar dahil olmak üzere farklı çıkartma türleri oluşturun.
 • Birçok iPhone veya iPhone uygulamasının aksine, bu ücretsizdir.
 • WhatsApp çıkartmalarınızı oluşturmak için harika hepsi bir arada araç setini kullanın.
 • Altı kişiye kadar aile paylaşım seçeneğini kullanın.

Son kullandığınız tüm çıkartmaları görmek için bir WhatsApp sohbetinde Emoji simgenize gidin ve Saat Simgesine dokunun. Son kullanılan her çıkartma daha sonra gösterilecektir. Favoriler seçiminize bir çıkartma eklemek için aşağıdakilerden birini yapın:

 • WhatsApp sohbetinde “Emoji” simgesini seçin ve “Etiketler” simgesini seçin. Seçilen çıkartmayı basılı tutun ve “Ekle”yi tıklayın.
 • Bir sohbetteyseniz çıkartmayı seçin ve “Favorilere Ekle”yi seçin.

Favoriler listenizden bir çıkartmayı kaldırmak için adımlar benzerdir:

 • “Emoji” simgesine, ardından “Etiketler” simgesine ve ardından “Favoriler” simgesine dokunun. Çıkartmayı seçin ve ardından “Kaldır”ı seçin.
 • Alternatif olarak, bir WhatsApp sohbetinde çıkartmayı seçip “Favorilerden kaldır”ı seçerek Favoriler seçiminizden bir çıkartmayı kaldırabilirsiniz.

Yeni çıkartma paketleri eklemek veya Google Play Store’dan indirdiğiniz çıkartma paketlerini görüntülemek için aşağıdakileri yapın:

 1. WhatsApp sohbetinde “Emoji” simgesine ve ardından “+” simgesine dokunun.
 2. “Çıkartmalarım”a gidin, WhatsApp’ınıza indirdiğiniz tüm çıkartmaları göreceksiniz.
 3. Bir çıkartmayı silmek için “Çöp Kutusu” simgesini seçin.
 4. Çıkartmalarınızın sırasını değiştirmek için çizgili simgeyi seçin ve çıkartma paketini istediğiniz yere taşıyın.
 5. Yeni çıkartma paketleri eklemek için ekranınızın sonundaki “+” simgesine gidin, “Çıkartma Uygulamalarını Keşfet”i seçin.
 6. Whatsapp’tan eklemek istediğiniz çıkartma paketini bulun, ardından çıkartma paketinizi yükleyin ve ekleyin.

Yaratıcı, çıkartma etiketleri için WhatsApp yönergelerini kullanmadıysa, WhatsApp dışında indirilen herhangi bir çıkartmanın aranabilir olmayabileceğini unutmayın.

Kendi Eğlenceli Çıkartmalarınızı Yaratın

Popüler olacağını bildiğiniz ancak mevcut WhatsApp çıkartmaları arasında bulamadığınız bir çıkartma fikriniz var mı? İletişiminizi geliştirmenin benzersiz bir yolu için üçüncü taraf uygulamalarla kendi WhatsApp çıkartmalarınızı yaparak saatlerce eğlenebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları kullanarak WhatsApp çıkartmalarınızı oluşturmayı, kaydetmeyi ve eklemeyi kolay buldunuz mu? Arkadaşlarınız çıkartmaları sizin yarattığınızı söyleyebilir mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory