WhatsApp yaklaşan topluluklar özelliğini ve diğer büyük güncellemeleri ayrıntılarıyla anlatıyor

TL; DR Yeni özellikler, 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren kullanıcılara sunuluyor. WhatsApp, uygulamaya gelen yeni topluluklar özelliğini detaylandırdı. Şirket ayrıca daha büyük dosyaları, emoji tepkilerini ve daha fazlasını paylaşma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi başka özelliği de duyurdu. Güncellendi, 4 Kasım 2022 (23:47 ET): WhatsApp bugün duyurdu Blog Toplulukları küresel olarak yaymaya başladığını …

WhatsApp yaklaşan topluluklar özelliğini ve diğer büyük güncellemeleri ayrıntılarıyla anlatıyor

Facebook tarafından WhatsApp stok fotoğrafı 3

TL; DR

  • Yeni özellikler, 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren kullanıcılara sunuluyor.
  • WhatsApp, uygulamaya gelen yeni topluluklar özelliğini detaylandırdı.
  • Şirket ayrıca daha büyük dosyaları, emoji tepkilerini ve daha fazlasını paylaşma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi başka özelliği de duyurdu.

Güncellendi, 4 Kasım 2022 (23:47 ET): WhatsApp bugün duyurdu Blog Toplulukları küresel olarak yaymaya başladığını söyledi. Şirket, özelliğin önümüzdeki birkaç ay içinde herkesin kullanımına sunulacağını söylüyor.


Güncellendi, 5 Mayıs 2022 (05:37 ET): WhatsApp, WhatsApp’ta yeni Topluluklar özelliklerinin en son güncellemeyle kullanıcılara sunulmaya başladığını onayladı.

Yeni özellikler arasında emoji tepkileri ve 512 kişiye kadar olan gruplara sahip olma yeteneği yer alıyor. Bir başka önemli yükseltme, önceki 100 MB sınırından 2 GB’a kadar dosya gönderme yeteneğidir. Şirket, bu yeni özelliklerin daha fazla WhatsApp tabanlı çevrimiçi toplulukları teşvik edeceğini ve bazı güzel yaşam kalitesi iyileştirmeleri getireceğini umuyor.


Orijinal makale, 15 Nisan 2022 (12:21 ET): WhatsApp, yaklaşan birkaç özelliği resmi olarak kabul etti. şirket yazdı Blog yazısı Topluluklar özelliği de dahil olmak üzere sohbet uygulamasına gelen tüm yeni seçenekleri detaylandırmak, belki de yıllardır platforma yapılan en büyük eklemelerden biri.

WhatsApp’a göre, topluluklar ayrı gruplardan oluşan bir koleksiyon içerecek. Okullar, yerel kulüpler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi kuruluşların tek bir çatı altında toplanmasına ve işleri daha verimli bir şekilde yapmasına izin verecekler.

WhatsApp Toplulukları

Şirket bir blog yazısında, “İnsanlar tüm topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilir ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük tartışma gruplarını kolayca organize edebilir” dedi.

Topluluk yöneticileri, hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol etmek için güçlü araçlara sahip olacak. Ayrıca topluluktaki herkese duyuru mesajları yayınlayabilecekler.

Ayrıca WhatsApp, topluluklar içindeki sohbetlerin uçtan uca şifrelenmesini sağlar.

Toplulukların platforma ne zaman katılacağına dair belirli bir tarih yok, ancak artık çok uzun olmamalı.

Bu arada, WhatsApp’a yönelik daha acil güncellemeler, son birkaç gündür duyduğumuz şeyleri içeriyor.

WhatsApp yeni özellikleri emoji reaksiyonları 2GB dosya ve daha fazlası

Yakında emojileri kullanarak mesajlara tepki verebileceksiniz. Grup yöneticileri, herkesin sohbetlerinden hatalı mesajları kaldırabilecek. Dosya paylaşım sınırı 2 GB’a çıkarılacak. Ve son olarak, tek dokunuşla sesli aramalar artık 32 kişinin birbiriyle konuşmasına izin verecek.

Bir kez daha, tüm bu yeni özelliklerin WhatsApp’a ne zaman geleceğine dair bir haber yok. Daha fazla ayrıntıya sahip olduğumuzda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Teknory