WhatsApp’ın en son beta sürümü, Meta Quest desteğinin yakında gelebileceğini ortaya koyuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir beta güncellemesi kullanıma sunuluyor. Güncellemedeki kod satırları, Meta’nın bir WhatsApp hesabını bir Meta Quest ile bağlamayı mümkün kılmak için çalıştığını ortaya koyuyor. Resmi Meta Quest desteği gelecekteki bir güncellemede gelebilir. WhatsApp, telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi bir dizi cihaza bağlanabilir. Ancak yakında […]

WhatsApp’ın en son beta sürümü, Meta Quest desteğinin yakında gelebileceğini ortaya koyuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir beta güncellemesi kullanıma sunuluyor.
  • Güncellemedeki kod satırları, Meta’nın bir WhatsApp hesabını bir Meta Quest ile bağlamayı mümkün kılmak için çalıştığını ortaya koyuyor.
  • Resmi Meta Quest desteği gelecekteki bir güncellemede gelebilir.

WhatsApp, telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi bir dizi cihaza bağlanabilir. Ancak yakında bu listeye yeni bir cihaz eklenebilir.

WhatsApp için en son beta güncellemesi, Google Play Beta Programının bir parçası olan test kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Bu yeni güncelleme 2.23.13.6 sürümüyle birlikte geliyor ve Meta Quest sahiplerini mutlu edecek bir şeyler içeriyor.

Buna göre WABetaBilgisi, beta içindeki kod satırları, kullanıcıların sonunda hesaplarını bir Meta Quest başlığına bağlayabileceklerini ortaya koyuyor. Ancak, özellik şu anda geliştirilme aşamasındadır. Özellik henüz yayına girmemiş olsa da, satış noktası, sürecin nasıl görünmesi gerektiğine dair bir önizlemeyi tetikleyebildi.

Meta Quest bağlantılı cihaz

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, bir cihazı bağlama düğmesini göreceksiniz. Bu düğmenin hemen altında, Meta Quest’i bağlanabilecek bir cihaz olarak gösteren Cihaz Durumu görünür.

WhatsApp kullanıcıları daha önce, geçmişte uygulamanın Meta’nın kulaklığına zorla yüklenmesini denemişti. Dolayısıyla bu keşif, mevcut bir WhatsApp hesabını bir Meta Quest’e yerel olarak bağlamak isteyen herkes için hoş bir haber olarak gelmelidir.

Bugün erken saatlerde Meta, WhatsApp’a iki yeni özellik eklediğini duyurdu. Bu özelliklerden biri, kullanıcıların bilinmeyen kişilerden gelen aramaları susturmasına olanak tanır. Diğer özellik, Gizlilik Kontrolü olarak adlandırılır ve kullanıcılara sizinle kimlerin iletişim kurabileceğini seçme ve kişisel bilgilerinizi kontrol etme gibi önemli gizlilik ayarlarında rehberlik eden bir işlevdir.

WhatsApp’ın en son beta sürümü, Meta Quest desteğinin yakında gelebileceğini ortaya koyuyor

Teknory