Minecraft: Bakır Nasıl Bulunur?

Bakır, Minecraft’taki en çok yönlü öğelerden biridir. İster çok yüksek bir yapı inşa ediyor olun, ister eşya işliyor olun, bu eşya genellikle önemli bir bileşendir. Yine de, özellikle yeni başlayan biriyseniz, bu metali bulmak zor olabilir. Hayır. Ancak endişelenmeyin, bu makale sizi doğru yöne yönlendirecektir. Minecraft’ta Bakır’ın nasıl bulunacağı ve çıkarılacağıyla ilgili adım adım kılavuzumuz […]

Minecraft: Bakır Nasıl Bulunur?

Bakır, Minecraft’taki en çok yönlü öğelerden biridir. İster çok yüksek bir yapı inşa ediyor olun, ister eşya işliyor olun, bu eşya genellikle önemli bir bileşendir. Yine de, özellikle yeni başlayan biriyseniz, bu metali bulmak zor olabilir.

Hayır. Ancak endişelenmeyin, bu makale sizi doğru yöne yönlendirecektir. Minecraft’ta Bakır’ın nasıl bulunacağı ve çıkarılacağıyla ilgili adım adım kılavuzumuz için okumaya devam edin.

Minecraft’ta Bakır Nasıl Bulunur?

Minecraft’ta Bakır bulmayla ilgili herhangi bir tartışma aslında Bakır Cevheri’ni bulmakla ilgilidir.Cevheri çıkardıktan sonra, onu çeşitli projelerin yapı taşları olarak hizmet eden Külçeler halinde birleştirebilirsiniz.

Biyomunuz boyunca birçok alanda Copper ile karşılaşabilseniz de, bazı bölgeler gerçek Copper noktalarıdır.

Y=47 veya 48 Yeraltı Katmanı

Minecraft, çeşitli öğeleri bulabileceğiniz yerler açısından nispeten gerçekçi bir oyundur. Bakır, gerçek hayatta yeraltından çıkarılır ve aynı şey Minecraft Bakır Cevheri için de geçerlidir.

Ancak, Bakır’ı bu şekilde elde etmek için derine inmeniz gerekecek. Y=47 veya 48 katmanları genellikle en yüksek miktarda Bakır içerir, bu nedenle bu etkin noktayı bulmanız biraz zaman alabilir. Kazmanızı çalıştırın ve öğütmeye başlayın.

Şanslıysanız, daha yüksek rakımlarda Bakır’a da rastlayabilirsiniz. Y=0-16 seviyeleri de bu metali içerebilir. Bu durumda, Bakır genellikle Tüf ve Derin Arduvaz katmanlarının yerini alır, bu yüzden bu yükseklikler de araştırmaya değer.

Damlataş Mağaraları

Geliştiriciler, Dripstone biyomunu nispeten yakın zamanda eklediler. Aynı adı taşıyan ve sivri kayalar, Deepslate ve Dripstone blokları içeren Mağaralar ile karakterizedir. Birçok oyuncu, farklı sıvıları huni haline getirmek için derinlere iner, ancak Copper’a ihtiyacınız varsa bunlara da göz atmalısınız.

Bir Damla Taşı mağarasına girdikten sonra, Kazmanızı çıkarın ve yolunuza çıkan her şeyi parçalayın. Muhtemelen, Kömür Cevheri ve Demir Cevheri ile birlikte Bakır Cevherini nispeten kolay bir şekilde çıkaracaksınız.Hepsini sırt çantanıza koyun çünkü çok çeşitli öğeler üretmenize ve efsanevi yapılar inşa etmenize yardımcı olurlar.

Taş Kıyı Biyomları

Kulağa şaşırtıcı gelse de, Stone Shore biyomları yüksek Bakır Cevheri mevcudiyetiyle bilinir. Bu bölgeyi çoğunlukla muhteşem kumsallarla ilişkilendirebilirsiniz, ancak Bakır Cevheri de bir o kadar yaygındır.

Bakır Cevheri damarlarını Stone Shore biyomlarında bile bulabilirsiniz. Bu Copper ana yükleri etrafta dolaşmaya yetecek kadar metal içerir, bu yüzden her bir parçasını öğütene kadar bölgeden ayrılmayın.

Stone Shores’u nerede bulacağınızdan emin değilseniz, sadece Denize doğru gidin. Kıyıların üzerinde yükselen dağlık araziyi arayın. Uzun bir yol olduğu için kenara yakın yürürken dikkatli olun.

Bakır Çiftçiliğinizi Nasıl İyileştirirsiniz?

Copper arayışınızda sonsuz gibi görünen Minecraft dünyasını katetmek sonsuza kadar sürecekmiş gibi gelebilir. Sonunda bir Bakır kazı alanıyla karşılaştığınızda, mümkün olduğunca fazla metal çıkararak fırsatınızdan yararlanmak istersiniz. Bunu yapmanın tek yolu doğru ekipmana sahip olmaktır ve en iyi seçeneğiniz Fortune ile geliştirilmiş bir Kazmadır.

Talih, çıkardığınız her bloktan daha fazla Cevher toplamanızı sağlayan, toplama araçlarınıza uygulanan bir Efsundur. Bu şekilde, hedef değeri elde etmek için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır.

Ancak Kazmanızı bu Büyü ile tam olarak nasıl yükseltirsiniz? En yaygın yol, Büyü Tablosu kullanmaktır:

 1. Üretim menünüzü açın ve ilk sıranızın ikinci sütununa bir Kitap yerleştirin. İkinci sıraya gidin ve şu öğeleri bu sıraya koyun: bir Elmas, bir Obsidyen Cevheri ve bir Elmas. Son olarak, üçüncü sıraya üç Obsidyen Cevheri koyun. Büyü Tablonuzu oluşturmak için malzemeleri kullanın.
 2. Evinizdeki odalardan birine gidin ve Masayı ortasına koyun.
 3. Masayı, Masadan en az iki blok uzakta olacak şekilde 15 kitaplık ile çevreleyin. Bundan daha yakınlarsa Büyüleriniz başarısız olabilir.
 4. Sandıkları yağmalayarak, balık tutarak veya bir Kütüphaneci Köylüden satın alarak bir Büyülü Kitap elde edin.
 5. Büyü Masanıza gidin.
 6. Büyü penceresini açın ve Kazmanızı üstteki kutuya yerleştirin. Şanslıysanız, ilk denemenizde öğenizi Fortune ile geliştirebileceksiniz. Değilse, Büyülü Kitaplar stoklamanız ve tekrar denemeniz gerekir.

Kazmanızı Fortune ile güçlendirmenin başka bir yolu da Büyüyü farklı bir silahtan Kazmanıza aktarmaktır. Fortune ile güçlendirilmiş öğelerin nadir olduğunu unutmayın. Ama altını vurursanız ve bir tanesine rastlarsanız, onun Talih Büyüsünden yararlanmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. Silahın envanterinizde olduğundan emin olun.
 2. Örsünüze gidin. Eğer yoksa, üst sırada üç Demir Blok, ikinci sıranın orta yuvasında bir Demir Külçe ve son sırada üç Demir Külçe daha birleştirerek yapın.
 3. Kazmayı birinci yuvaya ve Mending Enchanted Book’u ikinci yuvaya yerleştirerek Örsünüzü kullanın.

Minecraft’ta Bakır İle Neler Yapabilirsiniz?

Önemli miktarda Bakır için öğütüldükten sonra artık Cevherinizle bir şeyler yapmanız gerekiyor.Sonuçta Cevher sadece bir başlangıç ​​noktası. Bu metalden en iyi şekilde yararlanmak için sözde Bakır türevlerine ihtiyacınız var.

Cevherinizle yapmanız gereken ilk şey, Bakır Külçeler oluşturmaktır.

 1. Bakır Cevherinizi toplayın ve Fırınınıza yaklaşın. Fırınınız yoksa, üretim menünüzü açın ve ikinci sıranın orta yuvasını boş bırakarak içine sekiz Parke Taşı koyun. Cobblestone’u Lava Ocean’ın altında bulunan Blackstone ile değiştirebilirsiniz.
 2. Fırınınızı açın ve yakıt ekleyin. Odun kömürü de kullanabileceğiniz çoğu oyuncu için tercih edilen seçimdir.
 3. Cevheri Fırına koyun ve büyüsünü gerçekleştirmesine izin verin. Saniyeler içinde Bakır Külçeleriniz hazır olmalıdır.

Bakır Külçeleriniz hazır olduğunda, metalle birçok faydalı şey yapabilirsiniz.

 • Bakır bloklar oluşturun – Bakır Bloklar, binanızı güçlendirdikleri için her inşaatta olmazsa olmazlardandır. Oksidasyon nedeniyle zamanla yeşile döner, ancak Bakır’ı Petek ile cilalayarak bu süreci önleyebilirsiniz.
 • Bir Dürbün Yapın – Uzaktaki yerleri uzaktan kontrol etmek isterseniz, Dürbün ile yanlış gidemezsiniz. Bunları yapmak için, ilk sıranın ikinci yuvasına bir Ametist Parçası, ardından ikinci ve üçüncü sıraların aynı yuvasına iki Bakır Külçe koyun.
 • Bir Paratoner Çubuğu Yapın – Paratoner takarak Charged Creepers’ın evinizi kasıp kavurmasını önleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, her sıranın orta yuvalarına üç Bakır Külçe koyun.

Envanterinizi Değerli Bir Kaynakla Artırın

İster savunma kuruyor, ister binalarınızı güçlendiriyor olun, Bakır paha biçilmez olabilir. Alternatif aramaya gerek yok çünkü bu metal Minecraft aleminde bol miktarda bulunuyor. Artı, Fortune Enchantment, madenciliğinize turbo bir destek sağlar.

Bakır Cevheri bulmak için başka biyomları ziyaret ediyor musunuz? Bakır’ı en çok ne için kullanıyorsunuz? Tek bir yerde bulduğunuz en yüksek Bakır miktarı nedir? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Teknory