Xbox Developer Direct, Indiana Jones, Avoved, Hellblade 2 ve Ara: History Untold’a İlişkin Güncellemeler Sunacak

Microsoft, 18 Ocak Perşembe günü Xbox Developer Direct’in geri dönüşünü duyurdu. Sunum, en çok beklenen oyunlarından birkaçı hakkında güncellemeler sunacak. Developer Direct Pasifik saatiyle 12:00’de, Doğu saatiyle 15:00’te yayınlanacak. Microsoft’un çeşitli birinci taraf stüdyolarından birkaçını ön plana çıkaracak ve bu stüdyoların oyunlarına “derinlemesine bir bakış” sağlayacak. Özellikle, Xbox Kablosu gönderide öne çıkan projeler arasında Machine […]

Xbox Developer Direct, Indiana Jones, Avoved, Hellblade 2 ve Ara: History Untold’a İlişkin Güncellemeler Sunacak

Microsoft, 18 Ocak Perşembe günü Xbox Developer Direct’in geri dönüşünü duyurdu. Sunum, en çok beklenen oyunlarından birkaçı hakkında güncellemeler sunacak.

Developer Direct Pasifik saatiyle 12:00’de, Doğu saatiyle 15:00’te yayınlanacak. Microsoft’un çeşitli birinci taraf stüdyolarından birkaçını ön plana çıkaracak ve bu stüdyoların oyunlarına “derinlemesine bir bakış” sağlayacak. Özellikle, Xbox Kablosu gönderide öne çıkan projeler arasında Machine Games’ten Indiana Jones, Ninja Theory’den Senua’s Saga: Hellblade II, Obsidian’dan Avowed ve Oxide Games’ten Ara: History Untold yer alıyor.

Indiana Jones ilk oynanış fragmanını alacak ve oyunun hikayesini ve ortamını ortaya koyan geliştirici yorumlarıyla birlikte 10 dakikalık oynanış içerecek. Avoved ve Ara: History Untold’un oynanışı da derinlemesine incelenecek. Xbox, Hellblade II için Ninja Theory’nin Cambridge stüdyosuna bir kamera arkası görüntüsü sunacak ve ekip burada devam oyununu nasıl hayata geçireceğine dair fikir verecek. Bunun yeni oynanış görüntülerini içerip içermeyeceği belli değil.

Açıklandı

Microsoft ayrıca Direct’in Activision Blizzard’ın oyunlarına ilişkin herhangi bir güncelleme içermeyeceğini ancak bu yılın ilerleyen dönemlerinde bu takımlardan daha fazla haber bekleyeceğini belirtiyor. Microsoft, Activision’ı satın alma işlemini geçen yıl resmen tamamladı.

Direct bir saat boyunca çalışacaktır. Bitişinden kısa bir süre sonra ZeniMax Online, 13:00 PT/16:00 ET’de The Elder Scrolls Online Global Reveal’e ev sahipliği yapacak.

Xbox’ın bir süredir görmediğimiz birçok büyük projesi var, bu yüzden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek güzel olacak. Indiana Jones 2021’de yalnızca bir teaser videosuyla duyuruldu ve henüz oynanışını görmedik. Obsidian’ın birinci şahıs fantastik RPG’si Avowed, 2020’de ortaya çıktı ve bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun son fragmanı geçen yılki oyun Ödülleri’nde gösterildi.

Ara: History Untold, 2022 Xbox Showcase’de ilk kez sahneye çıkan sıra tabanlı bir strateji RPG’sidir. Senua’s Saga: Hellblade II, 2019’da duyurulan ilk Xbox Series X/S oyunuydu ve en son oyun Ödülleri sırasında ortaya çıktı.

Teknory