Xbox Live ve Outlook dahil olmak üzere Microsoft hizmetleri birçok kullanıcı için kapalı

Çarşamba günü erken saatlerde çok sayıda Microsoft hizmeti sorun yaşıyor ve binlerce kişi sosyal medyadaki sorunlardan şikayet ediyor. Göre Downdedektör(Yeni bir pencerede açılır)Xbox Live, Microsoft Mağazası, Outlook.com(Yeni bir pencerede açılır)Microsoft 365, Azure, Teams ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok popüler oyun minecraft ve Kader, son 24 saat içinde kesintiler yaşıyor. (Editörün notu: Downdetector, Mashable’ın […]

Xbox Live ve Outlook dahil olmak üzere Microsoft hizmetleri birçok kullanıcı için kapalı

Çarşamba günü erken saatlerde çok sayıda Microsoft hizmeti sorun yaşıyor ve binlerce kişi sosyal medyadaki sorunlardan şikayet ediyor.

Göre Downdedektör(Yeni bir pencerede açılır)Xbox Live, Microsoft Mağazası, Outlook.com(Yeni bir pencerede açılır)Microsoft 365, Azure, Teams ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok popüler oyun minecraft ve Kader, son 24 saat içinde kesintiler yaşıyor. (Editörün notu: Downdetector, Mashable’ın ana şirketi Ziff Davis’e aittir).

Şu anda Microsoft’ta yolunda giden bir şey var mı?
Kredi bilgileri: Downdetector.com

Kullanıcı raporları, aralıklı kesintilerden tüm sistemlerin tamamen kullanılamamasına kadar değişir. “Bütün xbox live sistemi çöktü” dedi bir kullanıcı(Yeni bir pencerede açılır). “Hizmet durumu sayfası bile çalışmıyor.”

Microsoft 365 durum sayfası gösterir(Yeni bir pencerede açılır) kullanıcıların Teams, Online, Outlook, SharePoint Online, OneDrive for Business, Microsoft Graph, Power BI, Microsoft 365 yönetici portalı, Microsoft Intune ve Bulut Uygulamaları, Kimlik ve Uç Nokta için Microsoft Defender dahil olmak üzere birden çok Microsoft hizmetine erişemeyebileceğini.

Twitter’daki Microsoft 365 Durum hesabı, “birden çok Microsoft 365 hizmetini etkileyen sorunları araştırdığını” söyledi.

Bir sonraki tweet’te, hesap yazdı(Yeni bir pencerede açılır) Microsoft, “potansiyel bir ağ sorunu belirledi ve sonraki sorun giderme adımlarını belirlemek için telemetriyi gözden geçiriyor.” Ve sadece birkaç dakika önce, Microsoft 365 Durumu hesabı yazılırken dedim(Yeni bir pencerede açılır) kesintinin arkasındaki suçlu olabilecek “bir ağ değişikliğini geri aldı”.

Downdetector’ın grafikleri Microsoft’ta işlerin iyiye gittiğini gösteriyor, ancak bazı kullanıcılar hala kesintiden şikayet ediyor.

Microsoft’un 10.000 çalışanı işten çıkarmayı planladığı şirket çapında bir işten çıkarma turu duyurduğunu belirtmekte fayda var. İşten çıkarmalar geçen hafta başladı ve Mart ayı boyunca devam edecek.

Teknory