Xiaomi 13 Ultra aksesuarı onu neredeyse bir bas ve çek kamerası yapabilir

TL;DR Xiaomi, yaklaşmakta olan Xiaomi 13 Ultra amiral gemisi için bir kamera tutacağı aksesuarı takmış olabilir. Bir kamera tutacağı, telefonun yatay yönde bir kamera olarak daha uzun süre kullanılmasını kolaylaştırır. Xiaomi 13 Ultra, değişken diyafram açıklığına sahip bir adet 50MP Sony IMX989 1 inç sensöre ve diğer yapılandırmalarda üç adet 50MP Sony IMX858’e sahiptir. Xiaomi […]

Xiaomi 13 Ultra aksesuarı onu neredeyse bir bas ve çek kamerası yapabilir

TL;DR

  • Xiaomi, yaklaşmakta olan Xiaomi 13 Ultra amiral gemisi için bir kamera tutacağı aksesuarı takmış olabilir.
  • Bir kamera tutacağı, telefonun yatay yönde bir kamera olarak daha uzun süre kullanılmasını kolaylaştırır.
  • Xiaomi 13 Ultra, değişken diyafram açıklığına sahip bir adet 50MP Sony IMX989 1 inç sensöre ve diğer yapılandırmalarda üç adet 50MP Sony IMX858’e sahiptir.

Xiaomi 13 Ultra, telefonda toplam dört adet 50MP arka kameraya işaret eden erken sızıntılar ve açıklamalarla bu yılın en iyi kameralı akıllı telefonlarından biri olma yolunda ilerliyor. Hatta bunlardan biri değişken diyafram açıklığına sahip 1 inçlik bir sensöre sahiptir ve bu onu mevcut amiral gemilerinden hemen ayırır. Şirket şimdi telefon için ilginç bir aksesuar gibi görünen şeyi alay ettiği için Xiaomi, bu telefonun fotoğrafçılık becerisine gerçekten eğiliyor gibi görünüyor.

yayınlanan bir teaser’a göre Weibo, Xiaomi, 13 Ultra’yı bir kamera kavrama aksesuarı ile eşleştiriyor olabilir. Xiaomi’nin pazarlama imajı için sadece yaratıcı özgürlüğü kullanması için küçük bir şans var, ancak Xiaomi CEO’su ve Kurucusu Lei Jun’un gönderisi, aksesuarın telefonun daha çok bir kamera gibi görünmesini sağladığını ima ediyor. Tutma yerinde, hızlı bir şekilde fotoğraf çekmeyi kolaylaştıracak özel bir deklanşör düğmesi görebiliriz.

Xiaomi 13 Ultra kamera tutacağı aksesuarı 1

Kamera kavrama aksesuarı ile Xiaomi 13 Ultra

Önceki Xiaomi 12S Ultra’yı birkaç aydır kullandım ve telefonun kamera özellikleri gerçekten etkileyiciydi. Kuşkusuz, telefonun üstü ağırdı ve onu yatay yönde tutmak, iki elli sağlam bir işti. Xiaomi 13 Ultra için sunulana benzer bir kamera tutacağı, telefonu daha uzun süre kamera olarak kullanmayı çok rahat ve konforlu hale getirebilirdi. Umarız Xiaomi, 13 Ultra için kamera kavrama aksesuarı ile devam eder.

Bu, Xiaomi’nin Ultra amiral gemisi ile ilk denemesi değil. Geçen yıl, şirket gösteriş yapmıştı Xiaomi 12S Ultra Konseptitelefonla değiştirilebilir bir lensin kullanılmasına izin veren bir tasarıma sahipti.

Xiaomi 12S Ultra Konsepti

Xiaomi 12S Ultra Konsepti

12S Ultra Concept, iki adet 1 inçlik sensöre sahipti ve Leica M serisi lensleri merkezi sensöre takabilirsiniz. Şimdi bu bir kameralı telefon!

Bununla birlikte, 12S Ultra Konsept, teknoloji ve yeniliği sergilemeyi amaçlayan tek seferlik bir konsept telefondu. Ancak Xiaomi 13 Ultra konsept bir telefon değil. Tüketicilere yönelik seri üretilen bir telefon ve 18 Nisan’da Çin’de piyasaya sürülüyor.

Xiaomi 13 Ultra aksesuarı onu neredeyse bir bas ve çek kamerası yapabilir

Teknory