YouTube, Stadia kapatıldıktan aylar sonra yeni oyun hizmetini test ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google’ın, çalışanlarından YouTube için yeni bir “Playables” özelliğini denemelerini isteyen bir e-posta gönderdiği bildirildi. Playables, kullanıcıların YouTube uygulamasında veya masaüstünde bir tarayıcı aracılığıyla oyun oynamasına izin verir. Bir sözcü, şirketin henüz açıklayacak bir şeyi olmadığını belirtiyor. Google, bulut oyun hizmeti Stadia’yı Ocak ayında resmen kapattı. Stadia artık yok olsa […]

YouTube, Stadia kapatıldıktan aylar sonra yeni oyun hizmetini test ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google’ın, çalışanlarından YouTube için yeni bir “Playables” özelliğini denemelerini isteyen bir e-posta gönderdiği bildirildi.
  • Playables, kullanıcıların YouTube uygulamasında veya masaüstünde bir tarayıcı aracılığıyla oyun oynamasına izin verir.
  • Bir sözcü, şirketin henüz açıklayacak bir şeyi olmadığını belirtiyor.

Google, bulut oyun hizmeti Stadia’yı Ocak ayında resmen kapattı. Stadia artık yok olsa da, firma henüz bulut oyunlarından tamamen vazgeçmemiş gibi görünüyor.

Wall Street Gazetesi Google’ın, çalışanlarına YouTube için yapılmış yeni bir özelliği denemelerini isteyen bir dahili e-posta gönderdiğini bildirdi. Bu yeni özelliğin adı “Oynatılabilirler” ve bildirildiğine göre, kullanıcılar YouTube uygulamasında (hem Android hem de iOS) ve masaüstündeki bir tarayıcı aracılığıyla oyun oynayabilir.

Rapor, hizmete girebilecek yalnızca bir oyun hakkında bilgi verir – Stack Bounce. “Oyuncuların zıplayan bir topla tuğla katmanlarını kırmaya çalıştıkları bir atari oyunu” olarak tanımlanıyor. oyun şu anda şu adreste mevcut: Google oyun mağazası ve aşağıda görebileceğiniz gibi siyah tuğlalardan kaçınmaya çalışırken renkli tuğlaları parçaladığınız bir mobil oyun gibi görünüyor.

Bir YouTube sözcüsü, Playables özelliklerinin varlığını doğrulamaktan kaçındı. Ancak, prize bir açıklama yaptılar.

oyun, YouTube’da uzun süredir odak noktası olmuştur. Her zaman yeni özellikler deniyoruz, ancak şu anda duyuracak bir şeyimiz yok.

Google Play Store dışında, şirketin oyun oynamayla ilgili sallantılı bir sicili var. Daha önce de belirtildiği gibi, teknoloji devi bu yılın başlarında Stadia’yı kapattı. Ayrıca, 2019’da bu girişimi durdurmadan önce YouTube Gaming adlı bir YouTube yan uygulamasını başlatmaya çalıştı.

Ancak görünüşe göre Google, oyun endüstrisinde kendine yer açmakla hâlâ ilgileniyor. Ancak, hemen başarılı olmazsa, Google’ın bulut oyun planlarından herhangi birine uzun vadeli bağlı kalmaya istekli olup olmadığı henüz görülmedi.

YouTube, Stadia kapatıldıktan aylar sonra yeni oyun hizmetini test ediyor

Teknory