Microsoft, Activision Blizzard’ı 69 Milyar Dolara Resmi Olarak Satın Aldı

Resmileşti: Microsoft, Call of Duty, Overwatch, Diablo ve World of Warcraft gibi franchise’ların arkasındaki şirket olan Activision Blizzard’ı devasa bir 69 milyar dolar karşılığında satın aldı. Bu sabahın erken saatlerinde İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasını onayladı. CMA, bu yazın başlarında ABD de dahil olmak üzere 40’tan fazla […]

Microsoft, Activision Blizzard’ı 69 Milyar Dolara Resmi Olarak Satın Aldı

Resmileşti: Microsoft, Call of Duty, Overwatch, Diablo ve World of Warcraft gibi franchise’ların arkasındaki şirket olan Activision Blizzard’ı devasa bir 69 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Bu sabahın erken saatlerinde İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasını onayladı. CMA, bu yazın başlarında ABD de dahil olmak üzere 40’tan fazla ülke ve bölgede onay aldıktan sonra Microsoft’un satın alımının önündeki son engel oldu. Microsoft’un bu anlaşmayı tamamlaması için son tarih 18 Ekim’di, ancak raporlar şirketin bunu bugün, yani 13 Ekim’de tamamlamayı planladığını gösteriyor. Artık bu gerçekleşti ve Activision Blizzard resmi olarak Xbox’ın birinci taraf stüdyo şemsiyesinin bir parçası.

Xbox, satın alımını kutlamak için aşağıdaki videoyu yayınladı:

Xbox başkanı ve Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer diyor“Uzun zamandır Activision Blizzard ve King’in çalışmalarına ve bunların oyun, eğlence ve popüler kültür üzerindeki etkisine hayran kaldım” ve en unutulmaz oyun anlarından bazılarının Activision Blizzard oyunlarında ve mobil devlerde yaşandığını belirtti. Kral yarattı. “Böyle efsanevi ekipleri Xbox’ta ağırlamak inanılmaz” diyor.

“Tek bir ekip olarak öğreneceğiz, yenilik yapacağız ve oyun keyfini ve topluluğunu daha fazla insana ulaştırma sözümüzü yerine getirmeye devam edeceğiz” diye yazıyor bir yazısında Xbox Wire gönderisi. “Bunu, herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasına olanak sağlamaya çalışan, herkesin memnuniyetle karşılandığı ve süregelen Herkes için oyun taahhüdümüze odaklanan bir kültür içinde yapacağız. Katılım ve Xbox’ta yaptığımız her şey konusunda kararlıyız – Ekibimizden ürettiğimiz ürünlere ve anlattığımız hikayelere, oyuncularımızın daha geniş bir oyun topluluğu olarak etkileşim kurma ve etkileşim kurma şekline kadar.

Microsoft Gaming CEO’su ve Xbox Başkanı Phil Spencer

“Birlikte yeni dünyalar ve hikayeler yaratacağız, en sevdiğiniz oyunları daha fazla yere taşıyarak daha fazla oyuncunun katılabilmesini sağlayacağız ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere oynamayı sevdikleri yerlerde oyuncularla yeni, yenilikçi yollarla etkileşime geçip onları memnun edeceğiz. bulut akışı ve daha fazlası.”

Spencer, Xbox ve Microsoft’un oyuncuların geri bildirimlerini dinlemeye ve geliştiricilerin ellerinden gelenin en iyisini yapabilecekleri bir topluluk oluşturmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca, söz verildiği gibi Xbox’ın “daha fazla oyunu daha fazla yerde kullanıma sunmaya devam edeceğini” söyledi; bu, Avrupa Komisyonu’na verilen bir taahhüt olarak, bulut akışı sağlayıcılarının ve oyuncuların Activision Blizzard oyunlarını Avrupa Ekonomik Alanı’nda yayınlamasına olanak sağlanmasıyla başlıyor. Bugün, sevilen Activision, Blizzard ve King serilerini Game Pass ve diğer platformlara getirmek için çalışmalara başlıyoruz.” Microsoft ve Xbox’ın önümüzdeki aylarda bu oyunları Game Pass’te ne zaman oynamayı bekleyebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi paylaşacağını söylüyor.

“Activision, Blizzard ve King oyunlarını seven milyonlarca hayran için bugünün oynamak için güzel bir gün olduğunu bilmenizi istiyoruz. Sizler bu serilerin kalbi ve ruhusunuz ve sizi bu serinin bir parçası olarak görmekten onur duyuyoruz. topluluğumuz. İster Xbox, PlayStation, Nintendo, PC veya mobil cihazlarda oynayın, burada hoş karşılanırsınız ve Xbox favori serinizi oynadığınız yer olmasa bile hoş karşılanmaya devam edeceksiniz. Çünkü herkes oynadığında hepimiz kazanırız. Biz bugünkü haberimizin daha fazla oyun yolu için olasılıklarla dolu bir dünyanın kilidini açacağına inanıyorum. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederim. Önümüzdeki aylarda daha yapacak çok şeyimiz var – gelecek için heyecanlıyım ve bunları sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum “

Bu satın almanın tamamlanmasının ardından Spencer’ın tüm Microsoft çalışanlarına gönderdiği e-posta aşağıdadır:

Aşağıda da Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in bu satın alma işleminin tamamlanmasının ardından tüm şirket çalışanlarına gönderdiği e-posta yer alıyor:

Microsoft’un CMA ile yaptığı anlaşma kapsamında İngiltere’de Activision Blizzard bulut oyun akışını denetleyecek olan Ubisoft, bugünkü haberlere ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ubisoft’un artık Call of Duty ve önümüzdeki 15 yıl içinde piyasaya sürülecek tüm Activision Blizzard oyunları için kalıcı bulut akış haklarını elde ettiğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Ubisoft, bulut oyunlarının ve bu akışların gücüne uzun süredir inanıyor. haklar, oyunculara her zamankinden daha fazla deneyim sunmamızı sağlayacak. Artık anlaşma tamamlandığına göre, bu oyunları abonelik teklifimiz olan Ubisoft+’a getirmenin operasyonel yönleri üzerinde çalışmaya başlayabiliriz.”

Xbox’tan görüntü

Bugünün haberlerine ulaşmak Microsoft için kolay bir iş değildi. Şu ana kadar olan biteni takip etmek için önce Microsoft’un Activision Blizzard’ı devasa bir 69 milyar dolara satın aldığını açıklayan haberi okuyun ve ardından CMA’nın bu satın almayı bulut oyun endişeleri nedeniyle Birleşik Krallık’ta nasıl engellediğini anlatan bu hikayeye göz atın. Bundan sonra, FTC’nin ihtiyati tedbir talebinin bu yaz Kaliforniya’daki bir yargıç tarafından nasıl reddedildiğini okuyun ve ardından Microsoft’un CMA ile tatmin edici bir şey için pazarlık yapmayı planladığını okuyun. Microsoft’un önerdiği Ubisoft anlaşmasını da okuyun ve ardından CMA’nın neden Microsoft’a bu anlaşma için ön onay verdiğini okuyun. Ve son olarak, CMA’nın bugün erken saatlerde Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını nasıl onayladığını ve bunun anlaşmanın sonuçlanmasına giden yolu açtığını okuyun.


Xbox Game Pass’e ilk olarak hangi Activision Blizzard oyunlarının eklenmesini umuyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow