Alaska Havayolları uçağından 16.000 feet düşen iPhone sağlam bulundu

Alaska Havayolları uçağından çıkarılan bir iPhone, gökten 16.000 feet yüksekliğe düştükten sonra sağlam ve çalışır durumda bulundu. Nihai düşme testi gibi görünüyor. Alaska Havayolları geçen Cuma manşetlere çıktı 1282 sefer sayılı uçuşta kapı tıkacı patladıKaliforniya’ya gidecek uçağı geri dönmeye ve Portland, Oregon’a acil iniş yapmaya zorladı. Şans eseri kimse zarar görmedi çünkü kapı tıkacının yanındaki […]

Alaska Havayolları uçağından 16.000 feet düşen iPhone sağlam bulundu

Alaska Havayolları uçağından çıkarılan bir iPhone, gökten 16.000 feet yüksekliğe düştükten sonra sağlam ve çalışır durumda bulundu. Nihai düşme testi gibi görünüyor.

Alaska Havayolları geçen Cuma manşetlere çıktı 1282 sefer sayılı uçuşta kapı tıkacı patladıKaliforniya’ya gidecek uçağı geri dönmeye ve Portland, Oregon’a acil iniş yapmaya zorladı. Şans eseri kimse zarar görmedi çünkü kapı tıkacının yanındaki iki koltuk boştu.

AYRICA BAKINIZ:

Apple iPhone ‘batterygate’ ödemeleri yakında yolda olabilir

Olay sırasında birkaç yolcunun kişisel eşyaları uçaktan çekildi ve endişe verici derecede büyük uçak parçasının yanında kayboldu. Muhtemelen eşyalarını bir daha asla göremeyeceklerini ve kesinlikle çalışır durumda olmayacaklarını düşünüyorlardı. Ancak en az bir Apple kullanıcısı yakında telefonuna yeniden kavuşabilir.

iPhone, keşfini Pazar günü Twitter/X’te yayınlayan oyun tasarımcısı Sean Bates tarafından Portland’da bulundu. Telefon hâlâ şarj kablosunun bir kısmına bağlıydıGörünüşe göre cihaz uçaktan parçalandığında yok edilmiş.

“Yol kenarında bir iPhone buldum” Bates’i yazdı, bulduğu fotoğrafları paylaşıyor. “Yarım pille hala uçak modundayım ve bagaj alımına açıkım.” #AlaskaHavayolları ASA1282 16.000 feet’lik bir düşüşten sağlam bir şekilde kurtuldu [sic]!”

Cihaz, Barnes Yolu’nda “bir çalılığın altında otururken” bulundu ve bu, düşüşünü biraz hafifletmeye yardımcı olmuş olabilir.

Bates, iPhone’un 1282 sefer sayılı uçuştaki bir yolcuya ait olduğunu hızlı bir şekilde tespit edebildi çünkü iPhone’da çizik olmamasının yanı sıra ekran kilidi de yoktu. Bu, onu açmasına ve içinde Alaska Havayolları’ndan Cuong Tran adında birine gönderilen bir seyahat onayı ve bagaj makbuzu olduğunu görmesine olanak sağladı. iPhone da uçak modundaydı.

Telefonunuzda ekran kilidinin olmaması korkunç bir güvenlik uygulamasıdır. Yine de, en azından olayların bu pek olası olmayan dönüşünde, iPhone’un kökeninin hızla tahmin edilmesine olanak tanıdı.

Bates daha sonra iPhone’u Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu’na (NTSB) teslim etti ve bunun aslında Bates’e bunun uçuşta bulunan ikinci telefon olduğunu bildirdiği bildirildi. NTSB aynı zamanda kayıp kapı tapasını da buldu. Portland’da yerel bir okul öğretmeninin evinin arka bahçesine düştü.

Teknory