Yeni iPhone 16 Pro modelleri kapasitif Yakalama düğmesini gösteriyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir rapor, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerini sergiliyor. Bu modeller, Apple’ın tasarımı tutarlı tutabileceğini ancak ekran boyutlarını artırmak ve kapasitif bir Yakalama düğmesi eklemek gibi bazı değişiklikler yapabileceğini gösteriyor. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, temel malzemesi Titanyum olan yenilenmiş bir tasarıma sahip. […]

Yeni iPhone 16 Pro modelleri kapasitif Yakalama düğmesini gösteriyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir rapor, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerini sergiliyor.
  • Bu modeller, Apple’ın tasarımı tutarlı tutabileceğini ancak ekran boyutlarını artırmak ve kapasitif bir Yakalama düğmesi eklemek gibi bazı değişiklikler yapabileceğini gösteriyor.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, temel malzemesi Titanyum olan yenilenmiş bir tasarıma sahip. 15 Pro Max’i piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıyorum ve gerçekten de Paslanmaz Çelik iPhone 14 Pro Max’in daha keskin, kutulu tasarımını ve ağır ağırlığını düzelten zarif bir telefon. Bu yeni modellerin bize gösterdiği gibi Apple, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için aynı tasarım ve yapıya sadık kalacak gibi görünüyor.

MacSöylentiler iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in maketlerini yayınladı. Bu modeller Apple’ın dahili tasarımlarına dayanmaktadır.

Apple iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max Maketi 4

Nihai ürün hâlâ farklı olsa da bu örnekler bize 2024’teki Pro iPhone’ların nasıl görünebileceğine dair güzel bir bakış sunuyor.

İlk bakışta iPhone 15 Pro serisi ile iPhone 16 Pro serisi arasında gerçek bir fark bulmakta zorlanacaksınız. Apple, kavisli kenar tasarımı ve 5. Derece Titanyum çerçeveyle devam edecek.

Farklı olan ise iPhone 16 Pro ve Pro Max’in daha büyük ekranlara sahip olacak olması. iPhone 16 Pro (kod adı Diablo) 6,3 inç ekrana (6,1 inçten) sahip olurken, iPhone 16 Pro Max (kod adı Lightning) 6,7 inç ekrana (6,7 inçten) sahip olacak. Rapor, bu boyut artışının olası bir açıklamasının, daha küçük iPhone’un periskop yakınlaştırma kamerasını barındırması gerektiği olduğunu öne sürüyor. Bu nedenle Apple’ın telefonun içinde daha fazla kullanılabilir hacme ihtiyacı var.

Apple’ın dört düğme konfigürasyonu denediği ancak sonunda bir değişiklikle geçen yılın konfigürasyonunda karar kıldığı söyleniyor. iPhone 16 Pro serisinin sağ tarafında kuvvet sensörü işlevine sahip kapasitif bir buton yer alacak ve buna “Yakala” butonu adı verilecek. Bu düğme güç düğmesinin altında yer alacak, dolayısıyla ABD’deki mmWave iPhone’ların mmWave anteni telefonun sol tarafına taşınacak. Bu yeni düğme kapasitif olduğundan çerçeveyle aynı hizada olacak ve güç ve ses düğmeleri gibi çıkıntılı olmayacak.

Bu iPhone 16 Pro maketlerini beğendiniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Yeni iPhone 16 Pro modelleri kapasitif Yakalama düğmesini gösteriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow