Eski Bir Samsung Telefonu Kablosuz Fare Olarak Kullanma

Samsung telefonunuzu PC’niz için kablosuz bir fareye dönüştürmek için öncelikle Unified Remote uygulamasını her iki cihaza indirip yüklemeniz gerekir. Telefonunuzdaki uygulama, kablosuz fare olarak kullanabileceğiniz uzaktan kumandanın kendisidir. Bu arada, bilgisayarınızdaki uygulamaya “sunucu” adı verilir ve yalnızca arka planda çalışır. Uygulamaları her iki cihaza nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır (üzerinden Birleşik Uzaktan Kumanda): Samsung telefonunuzda Google […]

Eski Bir Samsung Telefonu Kablosuz Fare Olarak Kullanma

Samsung telefonunuzu PC’niz için kablosuz bir fareye dönüştürmek için öncelikle Unified Remote uygulamasını her iki cihaza indirip yüklemeniz gerekir. Telefonunuzdaki uygulama, kablosuz fare olarak kullanabileceğiniz uzaktan kumandanın kendisidir. Bu arada, bilgisayarınızdaki uygulamaya “sunucu” adı verilir ve yalnızca arka planda çalışır. Uygulamaları her iki cihaza nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır (üzerinden Birleşik Uzaktan Kumanda):

Samsung telefonunuzda

 1. Google Play Store’u başlatın.
 2. Arama çubuğuna “Unified Remote” yazın.
 3. Yükle üzerine dokunun. Kurulumdan sonra, uygulamayı uygulama çekmecenizde görmelisiniz.

Bilgisayarınızda

 1. Tarayıcınızı açın.
 2. git unifiedremote.com/download.
 3. En Son Sunucu’yu seçin.
 4. İndirilen dosyaya tıklayın.
 5. Lisans Sözleşmesi sayfasında “Sözleşmeyi kabul ediyorum”u seçin.
 6. “Yüklemeye Hazır” sayfasına ulaşana kadar İleri düğmesini tıklamaya devam edin.
 7. Kur’a tıklayın.
 8. Kurulum sihirbazından çıkmak için Son’u seçin. Windows kullanıyorsanız, sistem tepsinizde Birleşik Uzak Sunucu logosunu görebilmeniz gerekir.

Teknory