Yıllar Sonra Hayata Dönen Klasik Otomobiller

Son zamanların en tartışmalı yeniden lansmanlarından biri, orijinal olarak 1974’ten 1990’a kadar üretilmiş bir süper otomobil ikonu olan Lamborghini Countach’ınkiydi. Eşsiz kama şeklindeki tasarımı ve çığır açan performansı sayesinde anında en çok tanınan süper otomobillerden biri haline geldi. ve başarısı dönemin diğer birçok arabasını etkiledi. Doğal emişli V12 motoru, tuhaf görünümü ve günlük pratikliği hiçe […]

Yıllar Sonra Hayata Dönen Klasik Otomobiller

Son zamanların en tartışmalı yeniden lansmanlarından biri, orijinal olarak 1974’ten 1990’a kadar üretilmiş bir süper otomobil ikonu olan Lamborghini Countach’ınkiydi. Eşsiz kama şeklindeki tasarımı ve çığır açan performansı sayesinde anında en çok tanınan süper otomobillerden biri haline geldi. ve başarısı dönemin diğer birçok arabasını etkiledi. Doğal emişli V12 motoru, tuhaf görünümü ve günlük pratikliği hiçe sayan Countach, bir süper otomobilin nasıl olması gerektiğine dair şablonu oluşturdu.

Countach, zamanının performans arabalarının poster çocuğu olmasına rağmen aslında hiçbir zaman bu kadar iyi satmadı ve 1990’da yerini Diablo aldı. 2021’de Lamborghini, isim plakasını kesinlikle sınırlı 112 adetle ikinci nesil için yeniden piyasaya süreceğini duyurdu. Yeni araba, orijinal Countach gibi radikal bir yeni tasarım olmaktan ziyade, esasen yeniden vücut bulmuş bir Sian’dı ve kendisi de büyük ölçüde Aventador’a dayanıyordu. Sian ile bir aktarma organını paylaştı ve yalnızca marjinal olarak iyileştirilmiş performans rakamları talep etti – ayrıca 2,64 milyon dolara mal oldu. Orijinal Countach’ın tasarımcısı Marcello Gandini, lansmandan kısa bir süre sonra olağanüstü bir basın açıklaması yaparak arabayı “tekrar” olarak azarladı. [of] geçmişin bir modeli” ve ikinci nesil bir otomobilin yaratılması konusunda bilgilendirilmediğini ve bunu onaylamadığını iddia ediyor. Grap, meraklılar arasında tartışmalara yol açmaya devam etti.

Teknory