YouTube, geri sayım saati olan yeni bir reklam engelleyiciyi test ediyor

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR YouTube, yeni bir reklam engelleme özelliğini test ediyor. Özellik, bir sonraki reklam oynatılacağı zaman 30-60 saniyelik bir zamanlayıcı uyarısı içeren bir açılır pencere olarak görünür. Açılır pencere, kullanıcı reklam engelleyiciyi devre dışı bırakana veya YouTube Premium’a kaydolana kadar videoların oynatılmasını engeller. Platformda video izlemek istiyorsanız, yakında reklam engelleyicinizi devre […]

YouTube, geri sayım saati olan yeni bir reklam engelleyiciyi test ediyor

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube, yeni bir reklam engelleme özelliğini test ediyor.
  • Özellik, bir sonraki reklam oynatılacağı zaman 30-60 saniyelik bir zamanlayıcı uyarısı içeren bir açılır pencere olarak görünür.
  • Açılır pencere, kullanıcı reklam engelleyiciyi devre dışı bırakana veya YouTube Premium’a kaydolana kadar videoların oynatılmasını engeller.

Platformda video izlemek istiyorsanız, yakında reklam engelleyicinizi devre dışı bırakmak veya YouTube Premium’a kaydolmak zorunda kalabilirsiniz. YouTube, video oynatmayı devre dışı bırakacak yeni bir reklam engelleme özelliğini test ediyor.

Buna göre Arama Motoru Arazisi, YouTube şu anda yeni bir reklam engelleme önleyici açılır pencereyi test ediyor. Pop-up, YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmediğini belirten bir uyarı içerir. Ayrıca, video oynatmanın engellendiğini belirten üç madde işareti vardır. Diğer iki madde, reklamların YouTube’u ücretsiz hale getirdiğini ve YouTube Premium’a kaydolarak reklamsız kalabileceğinizi hatırlatır.

YouTube Reklamları Açılır Penceresi

Uyarılara ek olarak, açılır pencerede sağ üst köşede 30-60 saniyelik bir zamanlayıcı da bulunur. Bu zamanlayıcı, kullanıcının bir sonraki reklam oynatılmadan önce ne kadar süre harekete geçmesi gerektiğine dair bir geri sayım saati anlamına gelir.

Pencerenin altında, açılır pencereden kurtulacak iki seçenek vardır. YouTube’da reklamlara izin vermeniz veya YouTube Premium’u denemeniz istenecektir.

Şu anda, YouTube’un bu özelliği küresel olarak belirli gruplar üzerinde test ettiği bildiriliyor. Şanssız birkaç kişiden biriyseniz, reklamlara izin verilene veya premium üye olana kadar videonuzu izleyemezsiniz.

İnsanlar uyarı mesajlarını Haziran ayı başlarında fark etmeye başladıklarından, bu yeni bir gelişme değil. YouTube’u reklamsız ve Premium üye olmadan izlemeye kararlıysanız, seçenekleriniz oldukça sınırlıdır. Videoları çevrimdışı izlemenize izin verecek indirme uzantıları var, ancak YouTube da bu konuda sıkı önlemler alıyor.

YouTube, geri sayım saati olan yeni bir reklam engelleyiciyi test ediyor

Teknory