YouTube, kullanıcı kanallarındaki en eski videoya göre sıralama düğmesini yeniden canlandırıyor

Zamanda geriye yolculuk edip en sevdiğiniz YouTuber’ların nasıl göründüğünü ve ilk başladıklarında hangi içerikleri yayınladıklarını görmek ister miydiniz? YouTube seçeneği kaldırana kadar, bir düğmeyi tıklayarak yapabiliyordunuz. Peki, şimdi o düğme tekrar geri geldi. YouTube, YouTube kanallarında, kullanıcıların “En Eski” videolara göre sıralamasına olanak tanıyan ve en erken yüklenenleri sayfanın en üstüne çıkaran yeni (veya eski?) […]

YouTube, kullanıcı kanallarındaki en eski videoya göre sıralama düğmesini yeniden canlandırıyor

Zamanda geriye yolculuk edip en sevdiğiniz YouTuber’ların nasıl göründüğünü ve ilk başladıklarında hangi içerikleri yayınladıklarını görmek ister miydiniz? YouTube seçeneği kaldırana kadar, bir düğmeyi tıklayarak yapabiliyordunuz.

Peki, şimdi o düğme tekrar geri geldi.

YouTube, YouTube kanallarında, kullanıcıların “En Eski” videolara göre sıralamasına olanak tanıyan ve en erken yüklenenleri sayfanın en üstüne çıkaran yeni (veya eski?) bir sıralama seçeneği kullanıma sundu. Android Polisi(yeni bir sekmede açılır) Değişikliği ilk fark eden kişi oldu ve Mashable o zamandan beri farklı popülerliğe sahip çok sayıda YouTube kanalında bu seçeneği onayladı. “En Eski” seçeneği, “Videolar” sekmesinin altında görünür ve “En Yeni” ve “Popüler” seçeneklerine göre sıralandıktan sonra üçüncü seçenektir.

Geri geldi!
Kredi: Mashable Ekran Görüntüsü

Yıllar boyunca YouTube kullanıcılarının yorumlarına göre, “En eski” sıralama seçeneği, geçen yıl görünüşte tamamen kaldırılmadan önce, yıllar içinde aralıklı olarak kaybolacaktı. Android Police’in işaret ettiği gibi, zaman zaman YouTube atfedilen(yeni bir sekmede açılır) geçici bir hatanın kaldırılması.

Ancak daha sonra, Nisan 2022 tarihli resmi bir YouTube videosunda şirket onaylanmış(yeni bir sekmede açılır) videoları “En Eski” ye göre sıralama seçeneğini kasıtlı olarak kaldırdı. YouTube’un önerdiği kullanıcılar yerine, bir kanalın tüm video akışını kaydırmanız yeterlidir. Ve tabii ki, kullanıcılar bir kanaldaki video listesinde gezinebilirler, ancak favori içerik oluşturucuları üretken bir yükleyiciyse… bu biraz zaman alabilir. Artık kullanıcılar artık sonsuza kadar kaydırma yapmak zorunda değil.

YouTube 18 yılı aşkın bir süredir piyasada, yani platformda neredeyse yirmi yıllık videolar var. “En eski” seçeneği, kullanıcıların bir süredir ortalıkta dolaşan içerik oluşturuculara ait eski içerikleri bulmasına yardımcı olabilir.

Teknory