YouTube, NFL Sunday Ticket haklarını kazanmak için Apple’ı yendi

TL;DR Google, NFL Pazar Biletini dağıtmak için NFL ile ortaklık kurduğunu duyurdu. NFL Sunday Ticket, YouTube TV ve YouTube Primetime Kanallarında gösterilecek. Google’ın anlaşma için sezon başına 2 milyar dolar ödediği bildiriliyor. NFL Pazar Biletini dağıtma haklarını kimin alacağı konusundaki savaş resmen sona erdi. Google, hakları kazandı ve kazançlı spor TV paketini 2023’ten itibaren YouTube […]

YouTube, NFL Sunday Ticket haklarını kazanmak için Apple’ı yendi

TL;DR

  • Google, NFL Pazar Biletini dağıtmak için NFL ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • NFL Sunday Ticket, YouTube TV ve YouTube Primetime Kanallarında gösterilecek.
  • Google’ın anlaşma için sezon başına 2 milyar dolar ödediği bildiriliyor.

NFL Pazar Biletini dağıtma haklarını kimin alacağı konusundaki savaş resmen sona erdi. Google, hakları kazandı ve kazançlı spor TV paketini 2023’ten itibaren YouTube platformlarına getirecek.

Google, NFL Pazar Biletini dağıtmak için NFL ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Göre Wall Street GazetesiGoogle, paketi YouTube TV ve YouTube Primetime Kanallarında barındırmak için sezon başına yaklaşık 2 milyar dolar ödeyecek.

Google ve NFL’nin anlaşması gelecek sezon 2023’te başlayacak ve YouTube TV’de bir eklenti paketi ve YouTube Primetime Kanallarında bağımsız bir alakart paket olacak. Mevcut NFL sezonuna gelince, geri kalanı Sunday Ticket’in orijinal evi DirecTV’de oynanacak.

NFL Pazar Bileti, izleyicilerin pazar günleri piyasada olmayan normal sezon maçlarını izlemelerine izin vermenin bir yolu olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü. Başlangıcından bu yana DirecTV, NFL Sunday Ticket’ı göstermek için münhasır haklara sahipti ve şirketin anlaşmayı en son 2014’te yenilediğinde NFL’ye 1,5 milyar dolar ödedi. Şirket bu sefer sözleşmesini yenilemek için teklif vermedi ve kapıları açtı. diğer taliplere.

Uzun bir süre Apple, sözleşmeyi kazanan favori olarak görüldü, hatta iki tarafın fiilen bir anlaşma yaptığı bile düşünüldü. Ancak Apple ve NFL, müzakereleri bir anlaşmaya varmadan sonlandırdı. gelen bir rapora göre Atletikişe yaramamasının birkaç nedeni var.

Güya, anlaşmanın başarısız olmasının nedenlerinden biri, Apple’ın yeterince teklif vermemesiydi. Daniel Kaplan, “Apple’ın ürünü görevdeki DirecTV’den daha düşük fiyatlarla sunabilmek için NFL’nin aradığından daha azını ödemek istediği bildirildi, ancak NFL’nin Fox ve CBS ile olan sözleşmeleri buna izin vermedi” diyor Daniel Kaplan.

Apple ve NFL’nin yollarını ayırmasının bir başka nedeni de Apple’ın AR/VR arayışından kaynaklanıyor olabilir. Apple’ın, NFL’nin oyunları şirketin söylentili VR başlığında yayınlamak için “bilinen ve bilinmeyen haklar” olarak adlandırılan şeyi kabul edeceğini umduğu bildirildi. Kaplan, “Başka bir deyişle, Pazar Bileti için bilinen bir sanal gerçeklik pazarı yok, ancak bir gün olabilir” diye açıklıyor.

Son anlaşmazlık noktası, NFL’nin Apple’ın rakiplerinin daha sağlam bir medya stratejisine sahip göründüğüne inanmasıydı. Bu, NFL Komiseri Roger Goodell’in yaptığı açıklamayla çok iyi örtüşüyor.

Birkaç yıldır oyunlarımızın daha fazla dijital dağıtımına odaklandık ve bu ortaklık, geleceğe bakmamızın ve yeni nesil NFL hayranlarını oluşturmamızın bir başka örneği.

Pazar Bileti anlaşmasına ek olarak Google, NFL ile ortaklığının NFL’nin YouTube kanalına daha fazla içerik getireceğini, YouTube’da ısmarlama bir NFL uluslararası şovunun oluşturulmasını ve “en iyi YouTube’u seçin” için bir içerik oluşturucu programının uygulanmasını sağlayacağını duyurdu. dünya çapında yaratıcılar.”

YouTube, NFL Sunday Ticket haklarını kazanmak için Apple’ı yendi

Teknory