YouTube, Premium kullanıcıları için en sinir bozucu sorunlarından birini çözüyor

TL;DR YouTube, YouTube Premium üyeleri için yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, kullanıcıların yanlışlıkla dokunmalardan kaçınmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Özellik yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir. Telefonunuzda bir videoyu yanlışlıkla bir dokunuş nedeniyle istemeden duraklatmak için ne sıklıkla izlediniz? YouTube, üzerinde çalıştığı yeni bir özellikle kullanıcıların bu yanlışlıkla dokunmalardan kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. […]

YouTube, Premium kullanıcıları için en sinir bozucu sorunlarından birini çözüyor

TL;DR

  • YouTube, YouTube Premium üyeleri için yeni bir özelliği test ediyor.
  • Bu özellik, kullanıcıların yanlışlıkla dokunmalardan kaçınmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • Özellik yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir.

Telefonunuzda bir videoyu yanlışlıkla bir dokunuş nedeniyle istemeden duraklatmak için ne sıklıkla izlediniz? YouTube, üzerinde çalıştığı yeni bir özellikle kullanıcıların bu yanlışlıkla dokunmalardan kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

YouTube, zaman zaman YouTube Premium kullanıcılarının geliştirilmekte olan özellikleri denemesine izin verir. En sonuncusu, kullanıcıların videoları tam ekran modunda izlerken etkinleştirebileceği bir “Kilit Ekranı” gibi görünüyor.

Şirkete göre özellik, video izlerken dokunmatik girişleri devre dışı bırakıyor. Bu şekilde, YouTube Premium kullanıcılarının videoyu başka bir şekilde duraklatma, ileri sarma veya kesintiye uğratma konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek.

2x kilit modu

Özelliği kullanmak için sol üst köşede bulunan dişli simgesine dokunmanız yeterlidir. Kullanıcının seçebileceği bir Kilit Ekranı seçeneği olacaktır.

Maalesef bu özellik yalnızca Android veya iOS kullanan belirli YouTube Premium aboneleri tarafından kullanılabilir. YouTube ayrıca, kullanıcılara özelliği kendileri için test etmeleri için 30 Temmuz’a kadar süre veriyor. YouTube ana sayfasını ziyaret ederek davet alıp almadığınızı görebilirsiniz.

YouTube, kilit ekranı özelliği uygulayan ilk uygulama değil. 2020’de Netflix, yanlışlıkla dokunmaları önlemek için mobil uygulamasına bir kilit ekranı özelliği de getirdi.

Şirketin şu anda üzerinde çalıştığı tek özellik kilit ekranı değil. Daha geçen hafta YouTube, reklam engelleyicileri etkinleştiren kullanıcılar için üç ihtar politikasını test ettiğini doğruladı. YouTube sözcüsü söyledi Android Yetkilisi kullanıcıları platformda reklamlara izin vermeye teşvik eden küçük bir küresel deney yaptığını. Ayrıca “Playables” adlı bir oyun hizmetini test ettiği bildiriliyor.

YouTube, Premium kullanıcıları için en sinir bozucu sorunlarından birini çözüyor

Teknory