YouTube, yeni bir şey öğrenip öğrenmediğinizi kontrol etmek için AI tarafından oluşturulan sınavları test ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR YouTube, belirli İngilizce eğitim videolarında yeni bir test özelliği deniyor. Hizmet, yakın zamanda izlenen bir videoya dayalı olarak kullanıcının konuyu anlayıp anlamadığını test edecek. Bu sınavlar yapay zeka ile oluşturulacak. YouTube, telefonlarımızda en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Hizmet, her türlü içeriği oluşturan içerik oluşturucuların arkasında bu kadar popüler hale […]

YouTube, yeni bir şey öğrenip öğrenmediğinizi kontrol etmek için AI tarafından oluşturulan sınavları test ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube, belirli İngilizce eğitim videolarında yeni bir test özelliği deniyor.
  • Hizmet, yakın zamanda izlenen bir videoya dayalı olarak kullanıcının konuyu anlayıp anlamadığını test edecek.
  • Bu sınavlar yapay zeka ile oluşturulacak.

YouTube, telefonlarımızda en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Hizmet, her türlü içeriği oluşturan içerik oluşturucuların arkasında bu kadar popüler hale geldi. YouTube’un kullanıcı tabanının büyük bir kısmı için platform, ister yeni bir zanaat veya programlama dili, ister 30 saniyede bir kravat bağlamayı öğrenmek veya bir Rubik küpünü 10’da çözmek olsun, yeni bir şey öğrenmenin kolay bir yoludur. YouTube, yeni bir şey öğrendiğinizi umuyor ve platform şimdi bunun için yapay zeka tarafından oluşturulan sınavlarla deneyler yapıyor.

YouTube’lar test özellikleri ve deneyler sayfası Bu kısa sınavlarda AI kullanımı hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için yakın zamanda güncellendi. İzleyicilerin küçük bir yüzdesi, Android ve iOS’ta YouTube mobil uygulamasının Ana Sayfa akışında yapay zeka tarafından oluşturulan testler görecek. Bu sınavlar, son zamanlarda izlediğiniz bir eğitim videosunda ele alınan bir konuyu ne kadar anladığınızı test edecek.

İnsanların ilgilendikleri konular hakkında bilgi edinmelerini kolaylaştırmak için YouTube mobil uygulaması Ana Sayfa özet akışında yapay zeka tarafından oluşturulan sınavlarla deneyler yapıyoruz. Deneyi görüntüleyenlerdenseniz, yapay zeka tarafından oluşturulan bu sınavların uygulamanızın ana sayfasında belirmeye başladığını görebilirsiniz. Sınavlar, yakın zamanda izlediğiniz bir videoda ele alınan bir konuyu ne kadar anladığınızı test edecek.

Sınava katılmayı seçerseniz, sınavı başlatan en son izlenen videonun bağlantısı onun altında olacaktır, böylece konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için kolayca geri dönebilirsiniz.

Google, bu deneyin küresel olarak YouTube uygulamasının iOS ve Android kullanıcılarının küçük bir yüzdesine yayıldığını söylüyor. Bu sınavlar birkaç İngilizce eğitim videosuna bağlanacaktır.

YouTube bu deneylerin birçoğunu ara sıra çalıştırır ve bunlar tam da budur. Bunlardan bazıları izleyiciler tarafından iyi karşılanabilir ve platformun temel bir özelliği haline gelebilir. Birçoğu kesim yapmıyor ve bu da iyi.

YouTube, yeni bir şey öğrenip öğrenmediğinizi kontrol etmek için AI tarafından oluşturulan sınavları test ediyor

Teknory