YouTube, YouTube Hikayelerini kaldırıyor

YouTube izleyicileri, yedi gün sonra süresi dolan YouTube Hikayelerine alışkındır. Ancak önümüzdeki ay, YouTube Hikayeleri tamamen kullanımdan kaldırılacak. 26 Haziran’da YouTube, YouTube Stories özelliğini resmi olarak kullanımdan kaldıracak. O Pazartesi gününden itibaren, kullanıcılar artık YouTube Hikayeleri oluşturamayacak. Bu tarihten önce oluşturulan tüm hikayelerin süresi normal şekilde, hikayenin oluşturulmasından 7 gün sonra sona erecektir, yani takip […]

YouTube, YouTube Hikayelerini kaldırıyor

YouTube izleyicileri, yedi gün sonra süresi dolan YouTube Hikayelerine alışkındır. Ancak önümüzdeki ay, YouTube Hikayeleri tamamen kullanımdan kaldırılacak.

26 Haziran’da YouTube, YouTube Stories özelliğini resmi olarak kullanımdan kaldıracak. O Pazartesi gününden itibaren, kullanıcılar artık YouTube Hikayeleri oluşturamayacak. Bu tarihten önce oluşturulan tüm hikayelerin süresi normal şekilde, hikayenin oluşturulmasından 7 gün sonra sona erecektir, yani takip eden 3 Temmuz Pazartesi gününden itibaren görüntülenebilecek YouTube Hikayeleri olmayacaktır.

YouTube, YouTube Hikayelerini bırakmasının nedeninin, diğer daha popüler yeni özelliklerine odaklanabilmek olduğunu açıkladı. Şirket özellikle kısa video özelliği olan YouTube Shorts’a ve Topluluk gönderilerine odaklandı. Platform kısa bir süre önce Topluluk gönderilerini olduğu gibi tüm YouTube kanallarına sundu. eskiden bir özellik(yeni bir sekmede açılır) bu, yalnızca bir kanal 1.000 abone biriktirdikten sonra etkinleştirildi.

AYRICA BAKINIZ:

YouTube, atlanamayan reklamları TV’ye getiriyor

YouTube, topluluk forumunda yaptığı bir gönderide, “Bugün YouTube’da içerik oluşturmanın Topluluk gönderilerinden Shorts’a, uzun biçim ve Live’a kadar pek çok yolu var.” “Bu temel özelliklere öncelik vermek için Hikayeler kullanımdan kaldırılıyor.

Duyuru, “Hikayeler kullanımdan kaldırılırken, hem Topluluk gönderilerinin hem de YouTube Shorts’un değerli kitle bağlantıları ve konuşmaları sağlayabilen harika alternatifler olduğunu gördük” diye devam etti.

YouTube Shorts’un şirketin TikTok’un kısa biçimli video alanındaki hakimiyetine verdiği yanıt gibi, YouTube Hikayeleri(yeni bir sekmede açılır) platformun Instagram’ın popüler Hikayeler özelliğine verdiği yanıttı. YouTube Hikayeleri başladı yuvarlanıyor 2018’de bazı içerik oluşturuculara sunuldu ve resmi olarak 2018’de kullanıma sunuldu. 2019(yeni bir sekmede açılır).

Bu özellik, en az 10.000 aboneye sahip içerik oluşturucuların, abonelerin ana sayfasında görünen geçici kısa video derlemeleri oluşturmasına olanak sağladı. YouTube Hikayeleri, tıpkı Instagram Hikayelerinin geçici olması gibi, sona ermeden önce 7 gün sürdü.

Ancak, YouTube’da Hikayeler hiçbir zaman tam anlamıyla başarılı olamadı. En azından, diğer özelliklerle karşılaştırıldığında değil.

YouTube’a göre, hem YouTube Shorts’u hem de YouTube Stories’i kullanan içerik oluşturucular, Shorts’un Stories’den “çok daha fazla” abone çektiğini gördü.

YouTube ayrıca, artık daha geniş çapta kullanıma sunulan Topluluk gönderilerinin abonelerle daha iyi etkileşim sağladığından da bahsetti. Şirket son zamanlarda dışarı haddelenmiş(yeni bir sekmede açılır) Hikayelerin geçici doğasını özleyecek içerik oluşturucular olması durumunda, Topluluk gönderilerinin de 24 saat sonra sona ermesini sağlayan bir özellik.

YouTube Hikayeleri özelliğini kaçıran kullanıcılar kesinlikle olacak olsa da, daha az kullanılan özellikleri bazen kapatmak iyi bir şeydir, böylece platform çok fazla kafa karıştırıcı seçenekle tıkanmaz ve bu da videolara ve videolara daha az trafik çekebilir. kanallar.

Ancak, tüm söylenenlere rağmen, YouTube’un resmi Twitter hesabını görmek hala ilginç, @TakımYouTube(yeni bir sekmede açılır)bir kullanıcıya YouTube Stories’in yalnızca iki gün önce “yavaş yavaş daha fazla içerik oluşturucuya sunulduğunu” söyleyin.

Elveda, YouTube Hikayeleri ve tüm geçici içerikler için teşekkürler.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow