10 King Kong filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Sinema. KING KONG / King Kong ABD, 1976 / John Guillermin Sahnesi: King Kong’un elindeki Dwan (JESSICA LANGE). Yönetmen: John Guillermin yani. King Kong / KING KONG ABD, 1976. (Fotoğraf: FilmPublicityArchive/United Archives, Getty Images aracılığıyla) Kong her zaman sinema sahnesinin devlerinden biri olmuştur ama hangi King Kong filmi canavar filmlerinin gerçek kralı olarak üstün geliyor? […]

10 King Kong filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Sinema. KING KONG / King Kong ABD, 1976 / John Guillermin Sahnesi: King Kong’un elindeki Dwan (JESSICA LANGE). Yönetmen: John Guillermin yani. King Kong / KING KONG ABD, 1976. (Fotoğraf: FilmPublicityArchive/United Archives, Getty Images aracılığıyla)

Kong her zaman sinema sahnesinin devlerinden biri olmuştur ama hangi King Kong filmi canavar filmlerinin gerçek kralı olarak üstün geliyor?

Çok az sayıda film canavarı, Kong’un yaptığı gibi sinemaseverlerde korku uyandırır. Dünyanın Sekizinci Harikası lakaplı oyuncu, 90 yıl önce beyaz perdede ilk kez sahneye çıktı. Kral Kong 1933 yılında sinema salonlarında varlığını hissettirmişti. Bir stop-motion animasyon başyapıtı olan bu film, o dönemde filmlerin neler yapabileceği konusunda ileriye doğru atılmış büyük bir adımdı ve dünya çapındaki izleyicileri dehşete düşürdü.

O günden bu yana film efsanesi birçok yeniden yapımın merkezinde yer aldı, kendi animasyon şovlarında rol aldı, video oyunlarına öncülük etti ve eski çılgın düşmanı Godzilla ile birlikte Legendary’nin MonsterVerse’ına dahil edildi.

Ancak Kong’un film mirası devam edeceği için iş bununla bitmeyecek. Büyük başarının ardından Godzilla Kong’a Karşı 2021’de, başlıklı bir devam filmi Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk 2024’te sinemalara geliyorve iki Titan’ı potansiyel olarak başka bir yeni tehditle yüzleşmek üzere beyazperdeye geri getirecek.

Ancak Kong’un beyazperdedeki geçmişi her zaman kapsamlı olmuştur. Devam eden başarısını kutlamak için kralın inanılmaz film portföyüne bakalım ve her birini en kötüden en iyiye doğru sıralayalım.

Kongs’un kralı hangisi?

Teknory