Sonunda iki telefonda aynı WhatsApp hesabına sahip olabilirsiniz; bu kılavuzu takip et

Rita El Khoury / Android Otoritesi Cehennem buz tuttu. Sonunda iki telefonda aynı WhatsApp hesabına sahip olabilirsiniz. İlk başta biraz zor ama işe yarıyor ve önemli olan da bu. WhatsApp, mevcut hesabınızı bir Android tablete bağlama seçeneğini (beta sürümünde) kullanıma sunmaya başladı. Hem Android telefonunuzda hem de tabletinizde 2.22.25.8 beta sürümüne sahipseniz, kurulumu başlattığınızda uygulamanın […]

Sonunda iki telefonda aynı WhatsApp hesabına sahip olabilirsiniz;  bu kılavuzu takip et

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Cehennem buz tuttu. Sonunda iki telefonda aynı WhatsApp hesabına sahip olabilirsiniz. İlk başta biraz zor ama işe yarıyor ve önemli olan da bu.

WhatsApp, mevcut hesabınızı bir Android tablete bağlama seçeneğini (beta sürümünde) kullanıma sunmaya başladı. Hem Android telefonunuzda hem de tabletinizde 2.22.25.8 beta sürümüne sahipseniz, kurulumu başlattığınızda uygulamanın tablet sürümünde QR kodunu tarama seçeneğine sahip olmalısınız. Temel olarak bu, şu anda Windows veya Mac’te WhatsApp kullanmakla aynı şeydir; telefonunuz ana cihaz olarak kalır, ancak ikincil cihazlarınız biraz bağımsızdır ve ana telefon çevrimdışı olsa bile çalışabilir.

Bu yeni Android tablet işlemi telefonlarda da çalışıyor, ancak ikinci telefonunuzun bir tablet olduğunu düşünmesi için WhatsApp’ı kısaca kandırmanız gerekiyor.

Bu makale iki Android telefon kullanmaya odaklanmıştır, ancak aynı numara iPhone’larda ve Android’de çalışır. Hesabınızı bağlamak için iPhone’unuzu birincil telefonunuz olarak kullanmanız, ardından WhatsApp’ın tablet sürümünü almak için Android telefonunuzda ekran çözünürlüğü değişikliğini yapmanız gerekir. Twitter kullanıcısı @dreamerinmumbai bizim için doğruladı.

Aşama 1: Birincil telefonunuzda WhatsApp v2.22.25.8 beta sürümünün yüklü, oturum açmış ve çalışır durumda olduğundan emin olun. Uygulamanın daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız şunları yapabilirsiniz: APKMirror’dan APK dosyasını alın. (Güvenilir bir kaynaktır, kötü amaçlı yazılım konusunda endişelenmeyin.)

Adım 2: İkinci telefonunuzda, Android’in ana ayarlarında Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirerek başlarsınız. (Git Ayarlar > Telefon hakkında üzerine birkaç kez dokunun ve Yapı numarası yazan bir pop-up görene kadar Artık bir geliştiricisiniz.)

Aşama 3: İkinci telefonda kalın. git Ayarlar > Sistem > Geliştirici seçenekleri > En küçük genişlik. Bulamazsanız arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Geçerli numarayı not edin (daha sonra geri dönmek için ihtiyacınız olacak), ardından şu şekilde değiştirin: 600. Bu, telefonunuzun arayüzünü bir tablet arayüzüne dönüştürecektir. Yazı tipleri ve simgeler daha küçük olacak ama normal boyutlara döneceğiz, merak etmeyin. Örneğin, Android 13 çalıştıran Pixel 6 Pro’mda görev çubuğunu en altta görüyorum. Eğlenceli şeyler.

Adım 4: Şimdi bu ikinci telefona WhatsApp v2.22.25.8’i yükleyin. Yine, betaya kaydolduysanız bunu Play Store’dan yapabilir veya aynı APK’yı APKMirror’dan manuel olarak alabilirsiniz.

Adım 5: WhatsApp’ı açın, dili seçin, Katıl ve devam etve şunu görmeniz gerekir: Telefonunuzla bağlantı kurun benzersiz QR kodunuzla ekran. (Bir telefon numarasıyla oturum açmanızın istendiği sayfayı görürseniz, bu, telefonunuzun bir tablet “olması” için kandırılmadığı anlamına gelir. Numara için daha yüksek bir sayı deneyin. En küçük genişlik ayar. Ama teoride 600 yapmalı.)

Adım 6: Şimdi ana telefonunuza geri dönün. WhatsApp’ı açın, sağ üstteki taşma ⋮ düğmesine ve ardından Bağlı cihazlar > Bir cihazı bağla. Bu, QR kodu tarayıcıyı getirecektir, bu nedenle ikinci telefonda görüntülenen kodu tarayın. Ve ta-da. İkinci telefonunuz, WhatsApp’ı birincil cihazınızla aynı hesapla yeniden yüklemelidir.

Adım 7: İkinci telefonunuzdaki tablet arayüzünü ve küçük yazı tiplerini beğenmediyseniz 3. Adımı tekrarlayabilir ve orijinal haline geri dönebilirsiniz. En küçük genişlik ayar. WhatsApp, hesabınıza bağlı kalacaktır.

Ve işte burada. Her iki cihazda da mesajlar, çağrılar ve temel olarak her şeyi alacaksınız. Ayrıca her ikisinde de sohbet ve çağrı başlatabilirsiniz. Bir iletiyi okursanız, diğerinde okundu olarak işaretlenir ve bu böyle devam eder.

Bununla birlikte, ilk telefonunuz birincil telefon olmaya devam eder ve kontrol sizdedir – gerekirse ikinci cihazın bağlantısını kaldırabilen telefondur. Bunu, masaüstü sürümündeki gibi iletileri almada herhangi bir yavaşlık veya gecikme olup olmadığını fark edecek kadar uzun süre kullanmadım (bir süredir kullanmadıysanız, arada bir yenilemeniz gerekir). Ama şimdilik sorun değil gibi.

Bir süre bu kurulumu kullanmaya devam edeceğim ve herhangi bir hata fark edersem bu gönderiyi daha fazla bilgi ile güncelleyeceğim.

Bu arada, artık iki telefonda çalışan WhatsApp’ım var ve şunu söylememe izin verin, AMAN TANRIM, SONUNDA.

Teknory