15 Dakikalık Bir Aksiyon Sahnesinin Çekimi Neden 78 Gün Sürdü?

Özet Sinirli 15 dakikalık bir aksiyon sekansının çekimi için 78 gün ve 200 dublör kullanılması gerektiğinden setin çekimi zordu. Anya Taylor-Joy’un Furiosa’sı, kendisinden önceki Charlize Theron’un izinden giderek güçlü bir kadın karakter olacağa benziyor. Arkasındaki titiz planlama ve tutku Sinirli ile aynı seviyede destansı aksiyon sekansları önerin Mad Max: Öfke Yolu . GÜNÜN EKRAN VİDEOSU […]

15 Dakikalık Bir Aksiyon Sahnesinin Çekimi Neden 78 Gün Sürdü?

Özet

 • Sinirli
  15 dakikalık bir aksiyon sekansının çekimi için 78 gün ve 200 dublör kullanılması gerektiğinden setin çekimi zordu.
 • Anya Taylor-Joy’un Furiosa’sı, kendisinden önceki Charlize Theron’un izinden giderek güçlü bir kadın karakter olacağa benziyor.
 • Arkasındaki titiz planlama ve tutku
  Sinirli
  ile aynı seviyede destansı aksiyon sekansları önerin
  Mad Max: Öfke Yolu
  .GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

seti Sinirli Tek bir aksiyon sekansının çekilmesi 78 gün sürdüğü için dayanıklı olduğu kanıtlandı. George Miller’ın beğenilen filminin ön bölümü Mad Max: Öfke Yolu Baş karakter olarak Anya Taylor-Joy’u ve Dementus rolünde Chris Hemsworth’u canlandıracak. film, Hemsworth’lu Dementus’un liderliğindeki bir motorsiklet sürüsü tarafından evinden, Birçok Annenin Yeşil Yeri’nden kaçırılan Furiosa’yı konu alacak. İki zorba Dementus ve Immortan Joe (Lachy Hulme tarafından canlandırılıyor) arasındaki çapraz ateşte kalırken eve dönüş yolunu bulmak zorunda kalacak.


ile yapılan bir röportajda Toplam filmMiller’ın yapım ortağı Doug Mitchell şunu açıklıyor: 15 dakikalık bir aksiyon sahnesinin çekimi günde yaklaşık 200 dublörün ve 78 gün sürdü. Bu sekans, yapım sırasında şu şekilde bilinmeye başlandı:Hiçbir Yere Giden Merdiven.” Yıldız Taylor-Joy, Miller’la büyük konuşmalar yaptığını, belirli bir set parçasının neden önemli ve bu kadar uzun olduğunu tartıştığını ve yardımcı yazar/yönetmenin bunu “birikim” adlı karakterin becerilerinden biri. Taylor-Joy’un aşağıdaki açıklamasına göz atın:

George ve ben bu setin neden bu kadar uzun olduğuna dair büyük sohbetler yapardık. Çünkü savaş boyunca bir beceri birikimi görüyorsunuz ve bu Furiosa’nın ne kadar becerikli olduğunu ve aynı zamanda cesaretini anlamak açısından çok önemli. Bu, hepimizin çektiği en uzun sekans. Bitirdiğimiz gün herkese “Stairway To Nowhere” şarabı verildi!Furiosa’nın Seti Neredeyse Mad Max: Fury Road’un Seti Kadar Sert Geliyor

Taylor-Joy’un Furiosa’sı Harika Bir Karakter Olmak İçin Şekilleniyor

Bu özel set hikayesi şu duyguyu uyandırıyor: Sinirli ateş etmek zordu. Ağırlıklı olarak Avustralya çöllerinde çekilen setin meşakkatli atmosferi bir engel teşkil etmiş olmalı. 78 gün boyunca 200 dublörün yer aldığı tek bir sahneyi çekmek zorunda kalma görevi de eklenince, setteki sonuç hiç de hoş görünmemiş olmalı. Her ne kadar oyuncular ve teknik ekip, oyuncular arasında herhangi bir kavga ve nefret olmadan galip gelmiş gibi görünse de, bu ne yazık ki söylenemeyecek bir şey. Mad Max: Fury Road’un Charlize Theron ve Tom Hardy.

Charlize Theron ve Tom Hardy’nin çekimler sırasında birbirlerinden nefret ettikleri bildirildi
Mad Max: Öfke Yolu.


Tayloy-Joy’un Furiosa’sı ders kitaplarında yer alacak güçlü bir kadın karaktere dönüşüyor. Bu fikir, Theron’un karakter versiyonuyla zaten oluşturulmuştu, ancak aktörün işi bitirmek için atladığı zorlukları duyduktan sonra, genç Furiosa’nın heyecanla beklendiği ortaya çıktı. Bu heyecan, bir başkası için neredeyse on yıl süren bekleyişe karıştı Deli Max o zamandan beri film Öfke Yolu ön filmin gişede başarılı olacağı umutlarını aşıladı.

Alay edilen aksiyon sahnesi ve arkasındaki hikaye sadece heyecanı artırıyor, zira Miller ve ekibi karakteri de set parçaları kadar titizlikle planlamış gibi görünüyor. 200 dublörden oluşan set parçasının katıksız katılımı, filmin aksiyon sahnelerinin de bu kadar destansı olabileceğini gösteriyor. Mad Max: Fury Road’un. Miller’ın da öngördüğü ve geliştirdiği Sinirli selefinden çok daha önce, bu konuda onun da aynı derecede tutkulu olduğu açık Öfke Yolu.


Mad Max: Fury Road, Max’te izlenebiliyor.

Kaynak: Toplam film

Furiosa: Bir Mad Max Destanı

Mad Max: Fury Road’un ön filmi olan Furiosa, inatçı ve korkusuz Furiosa’nın başlangıç ​​hikayesini anlatan bir aksiyon-macera filmi. “Dünyanın sonu”nun başlangıcından kısa bir süre sonra geçen Furiosa, kaçırılır ve güçlü bir savaş ağasının huzuruna çıkarılır ve artık onun için çalışmak zorunda kalır. Furiosa, eve dönüş yolunu bulmak için, büyüdüğünde Furiosa olarak tanındığı yeni sert ve kurak dünyaya uyum sağlayacak.

Müdür
George Miller

Yayın tarihi
24 Mayıs 2024

Stüdyo(lar)
Warner Bros. Resimleri

Distribütör(ler)
Warner Bros. Resimleri

Yazarlar
George Miller, Nick Lathouris

Bütçe
168 milyon

Teknory